Przepis na życie w USA – kto mógłby zagrać naszych bohaterów?

bggh miał pomysł i w zasadzie z naszą, naprawdę niewielką pomocą zebrał całą obsadę, która mogłaby się wcielić w bohaterów serialu, gdyby ktoś chciał kupić format na Stany Zjednoczone.
Kto mógłby zagrać Ankę, Mańkę czy Jerzego? Zapraszam na podsumowania kilkumiesięcznych poszukiwań.

Anka u nas Magdalena Kumorek. W USA Ginnifer Goodwin. Aktorkę znacie z pewnością z roli Śnieżki w Once upon a Time.

Jerzy. U Nas Szyc, w wersji USA genialny Mark z Chirurgów czyli Eric Dane.

Pola – Edyta Olszówka, w wersji USA Kathleen Rose Perkins (znana m.in. z Episodes)


Andrzejek – Żabcią zwany. Piotr Adamczyk genialny w swojej roli, a kto w USA może zagrać taką ciapę? Nasza propozycja – znany z Glee Matthew Morrison.

Beata – Maja Ostaszewska. W wersji zagranicznej obsadzamy w tej roli Alicie Coppole!

Mania – córka Anki i Andrzeja. Olę Radwańską zastąpi Alyson Stoner – znana z serialu młodzieżowego „Nie ma to jak Hotel”.

Irenka – matka i babcia, która przełamuje stereotypy typowej emerytki. U Nas Dorota Kolak,  w USA – Jessica Walter znana z serialu Arrested Development.

Tadeusz. Bartłomiej Świderski znalazł godnego następcę. W naszej wersji w tej roli widzimy Patricka Dempsey (Znacie go z Chirurgów).

Aldona. w polskiej wersji Izabela Kapiasová. W wersji USA w tej roli Kristin Kreuk.

Żyleta. Małomówny Francuz u nas Hacen Sahraoui. W USA zapraszamy Mario Cimarro.

Janek – syn Jerzego i Elki. Nastolatek. Zamiast Jana Cięciary proponujemy – Leo Howarda.

Zosia – czyli Gruba. W Polsce Dominika Gwit, z USA wytypowaliśmy Jennifer Stone.

Grochol – ukochany Mani (obecnie były ukochany). W Polsce gra go Paweł Marczuk. W USA mógłby go zagrać znany przede wszystkim z „High School Musical” i nowego serialu ABC Family „Switched at Birth” – Lucas Grabeel.

Jeremiasz. Eks Przełożonego Poli gra Mariusz Drężek. Na wersję USA idealnie nadaje się aktor znany z filmowej serii „Zmierzch” i serialu „Siostra Jackie” – Peter Facinelli.

Śliczna. Odwieczny wróg Mańki i Grubej. U nas w tą rolę wciela się Klaudia Halejcio. Do tej roli typujemy Alyson Michalkę, znaną m.in. z Hellcats.


Ignacy – była fascynacja Poli. W naszej wersji, w kilku odcinkach wystąpił Philippe Tlokinski. Do zagrania w wersji amerykańskiej zapraszamy Ed’a Speleersa.

Długi. Kucharz w Imbirze, zakochany w Aldonce. U nas w tej roli możemy zobaczyć Rafała Rutkowskiego, w USA chcielibyśmy – Lee Pace.

Elka. Upierdliwa, była żona Jerzego. W Polsce w rolę zołzy rewelacyjnie wciela się Magdalena Popławska, do tej roli w serialu USA proponujemy – Sarah Polley.

Małgorzata. Fanka i asystentka Jerzego. Zamiast Dominiki Markuszewskiej – Annabeth Gish (znana m.in. z serialu Archiwum X). Nie sugerujcie się kolorem włosów.

Daniel. Ornitolog, którym była zafascynowana Mańka. W tej roli Józef Pawłowski. W USA David Henrie.

Kasia. Powracająca postać nękająca Andrzejka.  W Polsce Anna Samusionek. W tj roli znana z Dextera i Gotowych na wszystko Julie Benz.

Jad. Krytyk i adorator Anki. W polskiej wersji Robert Gonera . W USA mógłby go zagrać Jon Hamm – przede wszystkim znany z serialu Mad Men.

Mateo. Tomasz Karolak jaki kucharz. W tej roli widzimy Davida Duchovnego.

A ponadto:

Paweł Instruktor- Wentworth Miller, Michael Urie – Kubuś, Blake Lively – jako Agnieszka Groszek…

12 odpowiedzi do “Przepis na życie w USA – kto mógłby zagrać naszych bohaterów?”

  1. Fajny pomysł, kawal dobrej roboty 😉 nie chce denerowac adminki ale chetnie zobaczylabym podobne podsumowanie np Prawa Agaty czy hotelu 52 😀

  2. To bggh wykonał całą robotę. Ja tylko pozlepiałam to (w kilka, wolnych wieczorów). Na razie nie ma planów odnośnie „Prawa Agaty” 😉

  3. Rzeczywiście fajne to 🙂 Ale i tak nic nie przebiłoby naszego polskiego scenariusza i polskich aktorów. Ja osobiście sto razy wolę polskie seriale, choć z filmami jest dużooo gooorzej :/

    Najmniej pasuje mi Jerzy, Aldona i Gruba. Ale i tak fajny pomysł 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *