bggh miał pomysł i w zasadzie z naszą, naprawdę niewielką pomocą zebrał całą obsadę, która mogłaby się wcielić w bohaterów serialu, gdyby ktoś chciał kupić format na Stany Zjednoczone.
Kto mógłby zagrać Ankę, Mańkę czy Jerzego? Zapraszam na podsumowania kilkumiesięcznych poszukiwań.

Anka u nas Magdalena Kumorek. W USA Ginnifer Goodwin. Aktorkę znacie z pewnością z roli Śnieżki w Once upon a Time.

Jerzy. U Nas Szyc, w wersji USA genialny Mark z Chirurgów czyli Eric Dane.

Pola - Edyta Olszówka, w wersji USA Kathleen Rose Perkins (znana m.in. z Episodes)


Andrzejek - Żabcią zwany. Piotr Adamczyk genialny w swojej roli, a kto w USA może zagrać taką ciapę? Nasza propozycja - znany z Glee Matthew Morrison.

Beata - Maja Ostaszewska. W wersji zagranicznej obsadzamy w tej roli Alicie Coppole!

Mania - córka Anki i Andrzeja. Olę Radwańską zastąpi Alyson Stoner - znana z serialu młodzieżowego “Nie ma to jak Hotel”.

Irenka - matka i babcia, która przełamuje stereotypy typowej emerytki. U Nas Dorota Kolak,  w USA - Jessica Walter znana z serialu Arrested Development.

Tadeusz. Bartłomiej Świderski znalazł godnego następcę. W naszej wersji w tej roli widzimy Patricka Dempsey (Znacie go z Chirurgów).

Aldona. w polskiej wersji Izabela Kapiasová. W wersji USA w tej roli Kristin Kreuk.

Żyleta. Małomówny Francuz u nas Hacen Sahraoui. W USA zapraszamy Mario Cimarro.

Janek - syn Jerzego i Elki. Nastolatek. Zamiast Jana Cięciary proponujemy - Leo Howarda.

Zosia - czyli Gruba. W Polsce Dominika Gwit, z USA wytypowaliśmy Jennifer Stone.

Grochol - ukochany Mani (obecnie były ukochany). W Polsce gra go Paweł Marczuk. W USA mógłby go zagrać znany przede wszystkim z “High School Musical” i nowego serialu ABC Family “Switched at Birth” - Lucas Grabeel.

Jeremiasz. Eks Przełożonego Poli gra Mariusz Drężek. Na wersję USA idealnie nadaje się aktor znany z filmowej serii “Zmierzch” i serialu “Siostra Jackie” - Peter Facinelli.

Śliczna. Odwieczny wróg Mańki i Grubej. U nas w tą rolę wciela się Klaudia Halejcio. Do tej roli typujemy Alyson Michalkę, znaną m.in. z Hellcats.


Ignacy - była fascynacja Poli. W naszej wersji, w kilku odcinkach wystąpił Philippe Tlokinski. Do zagrania w wersji amerykańskiej zapraszamy Ed’a Speleersa.

Długi. Kucharz w Imbirze, zakochany w Aldonce. U nas w tej roli możemy zobaczyć Rafała Rutkowskiego, w USA chcielibyśmy - Lee Pace.

Elka. Upierdliwa, była żona Jerzego. W Polsce w rolę zołzy rewelacyjnie wciela się Magdalena Popławska, do tej roli w serialu USA proponujemy - Sarah Polley.

Małgorzata. Fanka i asystentka Jerzego. Zamiast Dominiki Markuszewskiej - Annabeth Gish (znana m.in. z serialu Archiwum X). Nie sugerujcie się kolorem włosów.

Daniel. Ornitolog, którym była zafascynowana Mańka. W tej roli Józef Pawłowski. W USA David Henrie.

Kasia. Powracająca postać nękająca Andrzejka.  W Polsce Anna Samusionek. W tj roli znana z Dextera i Gotowych na wszystko Julie Benz.

Jad. Krytyk i adorator Anki. W polskiej wersji Robert Gonera . W USA mógłby go zagrać Jon Hamm - przede wszystkim znany z serialu Mad Men.

Mateo. Tomasz Karolak jaki kucharz. W tej roli widzimy Davida Duchovnego.

A ponadto:

Paweł Instruktor- Wentworth Miller, Michael Urie - Kubuś, Blake Lively - jako Agnieszka Groszek…