Przystań – streszczenia odcinków

Nowy serial TVP będzie miał swoją premierę w środę 16 września godz. 20:25.
Pierwszy odcinek nosi tytuł: „Anka”.

20-letnia Anka  została skierowana na kurs dla ratowników przymusowo. Zbuntowana dziewczyna przybywa na przystań „pożyczoną” łodzią. Okazuje się, że jacht należy do starszego ratownika, Pawła . Ten żąda, by szef giżyckiej bazy WOPR Grzegorz, natychmiast wyrzucił hardą kursantkę. Tymczasem do bazy w Giżycku docierają kolejni uczestnicy szkolenia – bracia, Filip  i Darek , atrakcyjna i ambitna Daga , pochodzący z bogatej rodziny Olaf  oraz nieśmiała Beata . Anka szybko zapoznaje się z niepełnosprawnym dyspozytorem, Mariuszem, lecz całkowicie ignoruje kolegów z grupy.

Tymczasem dwoje turystów: Hanka (Patrycja Durska) i Jacek (Marcin Przybylski), wybiera się na żagle. Ich łódź wywraca się. WOPR-owcy ruszają na pomoc.

Odcinek 2 (23 września) – LEKCJA WYCHOWAWCZA
Do przystani przybija grupa nastoletnich kajakarzy pod opieką wychowawcy, pana Leszka. Wśród przybyłych jest zakochana para: Franek i Malwina. Wkrótce dziewczyna zrywa z Frankiem i wyznaje miłość swojemu nauczycielowi. Zostaje jednak przez niego odrzucona. Następnego dnia – zrozpaczona – wypływa sama na jezioro. Gdy nadchodzi burza, pan Leszek płynie ratować uczennicę. Franek, mimo zakazu, rusza za nimi. Dochodzi do tragedii. Tymczasem Filip i Darek traktują pierwsze zajęcia z pobłażaniem. Paweł zleca im czyszczenie kąpieliska. Z kolei Olaf patroluje jezioro z policjantem Michałem. Grzegorz obiecuje synowi spędzić z nim trochę czasu. Gdy wypływa na akcję ratunkową, Rafał czeka na jego starej łodzi.

fot. dziennik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *