Nowy serial TVP będzie miał swoją premierę w środę 16 września godz. 20:25.
Pierwszy odcinek nosi tytuł: “Anka”.

20-letnia Anka  została skierowana na kurs dla ratowników przymusowo. Zbuntowana dziewczyna przybywa na przystań “pożyczoną” łodzią. Okazuje się, że jacht należy do starszego ratownika, Pawła . Ten żąda, by szef giżyckiej bazy WOPR Grzegorz, natychmiast wyrzucił hardą kursantkę. Tymczasem do bazy w Giżycku docierają kolejni uczestnicy szkolenia - bracia, Filip  i Darek , atrakcyjna i ambitna Daga , pochodzący z bogatej rodziny Olaf  oraz nieśmiała Beata . Anka szybko zapoznaje się z niepełnosprawnym dyspozytorem, Mariuszem, lecz całkowicie ignoruje kolegów z grupy.

Tymczasem dwoje turystów: Hanka (Patrycja Durska) i Jacek (Marcin Przybylski), wybiera się na żagle. Ich łódź wywraca się. WOPR-owcy ruszają na pomoc.

Odcinek 2 (23 września) - LEKCJA WYCHOWAWCZA
Do przystani przybija grupa nastoletnich kajakarzy pod opieką wychowawcy, pana Leszka. Wśród przybyłych jest zakochana para: Franek i Malwina. Wkrótce dziewczyna zrywa z Frankiem i wyznaje miłość swojemu nauczycielowi. Zostaje jednak przez niego odrzucona. Następnego dnia - zrozpaczona - wypływa sama na jezioro. Gdy nadchodzi burza, pan Leszek płynie ratować uczennicę. Franek, mimo zakazu, rusza za nimi. Dochodzi do tragedii. Tymczasem Filip i Darek traktują pierwsze zajęcia z pobłażaniem. Paweł zleca im czyszczenie kąpieliska. Z kolei Olaf patroluje jezioro z policjantem Michałem. Grzegorz obiecuje synowi spędzić z nim trochę czasu. Gdy wypływa na akcję ratunkową, Rafał czeka na jego starej łodzi.

fot. dziennik.pl