Pułapka 2 – Opis nowego sezonu

Premiera od 3 września 2019.
21:30.
Od ostatnich wydarzeń minął rok. W tym czasie „Pułapka” – książka Olgi Sawickiej – trafia na listę bestsellerów, a ona sama wraca do pisarskiej formy i na szczyt popularności. Układa sobie także życie prywatne – adoptuje Ewę i wspólnie próbują stworzyć normalny dom. Dojrzewa też do tego, żeby napisać nowy rozdział na temat miłości…

Niestety, nic nie trwa wiecznie. Niespodziewanie Olga znów jest na celowniku mediów i wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Staje się tak za sprawą głośnego procesu Dariusza Tyńca – mordercy młodej dziewczyny, który działał ze szczególnym okrucieństwem. Dziennikarze natychmiast nadają oskarżonemu przydomek „Bestia”, tym samym łącząc go z Olgą. Powód? „Bestia” to tytuł debiutanckiego kryminału Sawickiej, który ukazał się na rynku ponad 19 lat temu, a teraz za sprawą procesu staje się czytelniczym bestsellerem. Książka przedstawia śledztwo w sprawie seryjnego mordercy, którego charakteryzuje taki sam okrutny sposób działania. Nie jest to do końca fikcja literacka, bowiem przelewając słowa na papier, autorka zmierzyła się z traumą z dzieciństwa. W 1981 r. mała Olga była świadkiem bestialskiego morderstwa. Teraz, w związku z procesem, koszmar pisarki powraca. Pojawia się pytanie: czy Sawicka zainspirowała swoją książką Dariusza Tyńca do zbrodni? A może po latach życia w ukryciu prawdziwy zabójca z lat 80. zaatakował ponownie?

mysł detektywistyczny i pisarska dociekliwość, ale przede wszystkim wspomnienie koszmaru z dzieciństwa, nie pozwalają Oldze siedzieć z założonymi rękoma i czekać na rozwój wydarzeń. Postanawia za wszelką cenę dotrzeć do źródeł i ustalić, co łączy zbrodnię z lat 80. ze sprawą Dariusza Tyńca. Nieocenioną pomoc okazuje jej mecenas Warski, znany i ceniony w świecie prawniczym obrońca „Bestii”. Drogi Sawickiej i Warskiego już się przecięły. Kilka lat temu adwokat wyciągnął pisarkę – oskarżoną o zabicie męża – z opresji. W dążeniu do odkrycia prawdy Olgę wspiera także „Czarny”. Tym bardziej, że do aresztu, w którym komisarz czeka na swój proces, trafia „Bestia”. Ale i tu pojawiają się problemy… Czy pomagając Oldze, policjant sam wpadnie w zasadzkę? Ceną może być życie tych, na których mu zależy! Również Ewa chce poznać historię, którą w sobie nosi Olga. Wraz z Kamilem i koleżanką Zosią wszczyna śledztwo i ściąga na całą trójkę śmiertelne niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *