Ratownicy 13 – co w ostatnim odcinku?

Już dzisiaj o 21:30 zobaczymy ostatni odcinek pierwszej serii Ratowników.

Staszek (Tomasz Schuchardt) odnajduje w szkole teatralnej w Krakowie Patryka, chłopaka który w pierwszym odcinku przyjechał z tajemniczą Tamarą Taszer i Mateuszem do Zakopanego. Staszek dowiaduje się, o romansie Tamary z zakopiańskim biznesmenem Kozakiem i o „odważnych” imprezach, w których uczestniczyli razem. Po powrocie do domu Staszek lokalizuje willę Kozaka i widzi na jej tarasie żywą TT. Zostaje jednak wezwany do bazy Pogotowia, musi więc tymczasowo porzucić dalsze działania „detektywistyczne”.

Poza tym w odcinku:

Rojek (Jacek Koman) jest w szpitalu. Są u niego Jan (Bogusław Linda) i córka Rojka – Ewa, która decyduje, że ojciec zamieszka z nią w Warszawie.

Jan zaprasza Monikę (Olena Leonenko) na wycieczkę w góry. W trakcie spaceru trafiają przed schroniskiem, w którym odbywa się uroczystość przyjęcia nowego śmigłowca Pogotowia Górskiego. Przemowę wygłasza Cezary, wychwala Kozaka i Kacperskiego. Ratownicy zauważają Jana, proszą go, żeby powiedział kilka słów. Mówi całą prawdę o sfałszowanym podpisie na dokumentach przetargowych i zablokowaniu wydania części do starego śmigłowca, co było pośrednią przyczyną wypadku.

Olga prosi Justynę o pomoc w namówieniu Norberta na opuszczenie sekty i powrót do domu. Justyna odmawia.

Staszek dostaje wezwanie do sądu. Nowy Kurator wystawił mu negatywna opinie i ponownie grozi mu wiezienie. Staszek chce to po męsku wyjaśnić z Kuratorem. Po drodze spotyka Darię i Huberta, dowiaduje się, że mężczyzna oskarżony o kradzież w pensjonacie i pobicie Darii został zwolniony. Pod decyzją podpisała się prokurator z Warszawy – Joanna Krawczyk (Dominika Figurska). Jest bardzo zaskoczony. Po powrocie do pensjonatu okazuje się, że jest tam Aśka, która zwolniła mężczyznę celowo, dzięki temu zyskała dostęp do dokumentów jakie przewoził m.in. zdjęć Tamary Taszer. Kiedy Aśka wychodzi z pensjonatu rusza za nią samochód z kierowca Tamary. Widzi to Witold (Krzysztof Globisz), rusza za nim. W trakcie pościgu Witold jest świadkiem, jak Kierowca potrąca Aśkę i ucieka
z miejsca wydarzenia.. Czy uda mu się dogonić przestępcę? W jakim stanie jest Aśka?

Witold widzi czuła rozmowę Doroty (Agnieszka Wosińska) z Janem, postanawia porozmawiać z żoną. Myśli, że odżyła stara miłość i że traci Dorotę. Kiedy ma już podjąć temat, Dorota dostaje wyniki biopsji po operacji. Wieści są pomyślne. A co dalej z Janem?

Cezary składa dymisję, ratownicy proszą Jana, by wrócił na stanowisko ich Naczelnika. W między czasie dzwoni telefon Moniki z nowymi informacjami o Stanie Mateusza..

Staszek wyrusza na akcję ratunkową, okazuje się, że pomocy potrzebuje jego nowy kurator (Modest Ruciński). Dzięki ratowniczym sztuczkom i „sile perswazji” ratownicy przekonują Kuratora do zmiany stanowiska w sprawie Staszka i do napisania pozytywnej opinii o postępach w resocjalizacji.

Staszek odbiera telefon, dowiaduje się, że Aśka jest w szpitalu, pośpiesznie schodzi z gór i….

6 odpowiedzi do “Ratownicy 13 – co w ostatnim odcinku?”

  1. `Wrażenia po ostatnim odcinku super mam nadzięje że to nie ostatni odcinek….Racja bez Staszka to już nie to samo ale też bez innych ratowników …. Mam nadzieje że już niebawem ich zobaczymy znowu w akcji…!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *