Ratownicy już 22 września

Szykuje się niezły serial. Przede wszystkim za sprawą obsady i scenariusza.
Reżyserii tego przedsięwzięcia, kręconego niejednokrotnie w trudnych, wysokogórskich warunkach, podjął się Marcin Wrona („Moja krew”, „Chrzest). Zdjęcia do serialu realizowane były w polskich i słowackich Tatrach, co daje gwarancję, że widz, prócz ciekawej fabuły, będzie mógł podziwiać piękny i tajemniczy krajobraz górski.

Ratownicy to serial o bohaterstwie ludzi, którzy podjęli trud walki z potęgą natury, przełamując swój strach, wykazując się odwagą i ryzykując własne zdrowie, a nawet życie dla ratowania turystów zagubionych
na górskich szlakach.
W serialu poznamy losy Jana (Bogusław Linda), Staszka (Tomasz Schuchardt), Justyny (Natalia Rybicka), Cezarego (Przemysław Bluszcz), Piotra (Jacek Koman) Huberta (Michał Czernecki), Słowaczki Tośki (Eva Sakalova), Barcioka (Paweł Domagała), Denisa (Wojciech Czerwiński), Lary (Roma Gąsiorowska) i wielu innych.

Streszczenie pierwszego odcinka:
Trwa proces STASZKA, syna naczelnika Pogotowia Górskiego (JANA TARNOWSKIEGO). Oskarżony jest o pobicie swojego wykładowcy PAWŁA ROGULSKIEGO. Zapada wyrok, Staszek dostaje karę w zawieszeniu i opiekę kuratorską. Taki wyrok dla studenta prawa to koniec kariery. Zdruzgotany i załamany STASZEK wraca do rodzinnego Zakopanego. Nie przyznaje się matce, DOROCIE do procesu i przerwania studiów. Wie o tym tylko jego ojczym WITOLD.

Podczas drogi powrotnej STASZEK zauważa na stacji benzynowej piękną dziewczynę w towarzystwie dwóch chłopaków.
STASZEK idzie na samotną wyprawę w góry. W trakcie robienia zdjęć, ponownie widzi piękną dziewczynę ze stacji benzynowej – TAMARĘ i towarzyszących jej chłopaków. Dziewczyna znika mu z oczy odjeżdżając na nartach. STASZEK rusza za nią. W trakcie jazdy podcina pokrywę śnieżną stoku i uruchamia lawinę. STASZEK widzi jak lawina „zgarnia” cała trójkę, dzwoni po Pogotowie Górskie, a sam zjeżdża na lawinisko.

Na miejsce docierają ratownicy pogotowia Górskiego. Rusza akcja ratownicza, w jej trakcie STASZEK wyciąga spod śniegu MATUSZA. Dzięki natychmiast podjętej akcji reanimacyjnej chłopak uchodzi z życiem. Trafia do szpitala w bardzo złym stanie, zapada w śpiączkę. Nadal jednak nie ma śladu ciała TAMARY. Spod śniegu ratownicy wydobywają plecak, a w nim bardzo drogi aparat fotograficzny, i dokumenty na nazwisko TAMARA TASZER i MATEUSZ ROGULSKI.

W trakcie poszukiwań dochodzi do wypadku, w którym śnieg z lawiny przysypuje jednego z ratowników – BARCIOKA. Wszystko jednak kończy się szczęśliwie, dzięki szybko podjętej akcji udaje się uratować, BARCIOKA. Kontuzjowany, ze złamaną kończyną trafia do szpitala w którym jego żona HANKA rodzi dziecko.

Do Zakopanego przyjeżdżają rodzice MATUSZA. Ojcem uratowanego okazuje się być PAWEŁ ROGULSKI, wykładowca, który oskarżył STASZKA o pobicie.

Przypadkiem, w trakcie jazdy samochodem, STASZEK zauważa na ulicy samochód, a w nim TAMARĘ. Jest jednak bardzo ciemno, STASZEK nie jest pewny, czy widział dziewczynę naprawdę, czy mu się tylko zdawało.

Pogotowie Górskie oprócz kilku ośrodków i stanic w górach ma także w posiadaniu sporą działkę nieopodal Zakopanego. W Ministerstwie Infrastruktury powstają plany, z których wynika, że w tym miejscu mają się krzyżować dwie dość duże drogi, a wtedy ta ziemia będzie o wiele droższa. W plany jest wprowadzony lobbysta i biznesmen JANUSZ KOZAK. Informuje o tym swojego przyjaciela, biznesmena JACKA KACPERSKIEGO. Kozak i Kacperski chcą zarobić na inwestycji, jednak Naczelnik Ratowników Jan pragnie, aby na działce powstał nowoczesny ośrodek szkoleniowy na potrzeby Ratowników. Biznesmeni będą więc chcieli podstępem pozbawić Jana stanowiska i praw do decydowania o losach działki

fot. CSR Specialist

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *