Ratownicy – po odcinku 13

Serial do końca trzymał poziom, a dzisiejszy odcinek poza wyjaśnieniem większości wątków dał nam też sporą ilość wzruszeń – jak na finał przystało.
Poza elementami sensacji, komedii, horroru, o których pisałam wcześniej w serialu Ratownicy znalazły się też wątki erotyczne. I to mocno roznegliżowane.

Piękne Panie i mniej „piękni” Panowie biegali dzisiaj przez sporą część odcinka topless. Ale jak inaczej pokazać seksualną imprezkę w domu bogaczy? Panie miały być w bikini? Miało być odważnie i tak było. Podejrzewam, że latali na golasa, ale TVP też rządzi się swoimi prawami i trochę cenzury musiano włożyć. W tym przypadku majtki.

W końcu wyjaśniła się sprawa ustawionego przetargu. Jan zdobył się na odwagę i przed kamerą wyjaśnił sytuację z zakupem helikoptera. Wybuchła afera, jednak najbardziej podobał mi się pilot, który po krótkim przedstawieniu – jestem Burza walnął sponsora „z byka”.
Wzruszająca jedna z ostatnich scen. Ekipa GOPR przychodzi do Jana i prosi aby ponownie został ich przedstawicielem. A w międzyczasie Monika otrzymuje informacje ze szpitala – jej syn się obudził… No jak się nie popłakać będąc wrażliwą kobietą 😉 nie ma szans.

Wyjaśniło się dlaczego Aśka wypuściła prześladowce Staszka. Kolejny rewelacyjny wątek z Dominiką Figurską, która w tym serialu pokazała swoje możliwości aktorskie. Mam nadzieję, że ta rola da jej kolejne propozycje zawodowe.
Przy okazji wyjaśniania sprawy Tamary Taszer została potrącona przez samochód i serial zakończył się na informacjach dotyczących jej operacji. Moment potrącenia, odzyskiwania przytomności i szoku, którego doznała też muszę docenić. Zawodowstwo.

Jednak Pan Globisz dla mnie wymiótł wszystkich. Pościg za bandziorem, pakowanie go do bagażnika, po ówcześniejszym walnięciu deską świetne, ale moment układania przemowy – monolog w samochodzie to klasa sama w sobie.
I dokładnie tak samo zirytowałam się na policję – gonię drania, który potrącił kobietę, a miła paniusia twierdzi, że dostanę mandat za przejechanie na czerwonym świetle? No dajcie spokój. Ale to właśnie tak w Polsce wygląda 🙂

Dorota nie ma raka. Również przy okazji pochwalę Panią Agnieszkę Wosińską, która swoją postać przeprowadziła w serialu od egoistycznej matki, której nie sposób było polubić, po zestresowaną, ciepłą kobietę, za którą widzowie trzymali kciuki. Kolejna dobra robota.

A już wątek kuratora, który bawi się w biurze w wiązanie supłów, a później błaga Pana Stanisława o pomoc – rewelacja. Trochę przerysowane, bał się zdecydowanie za bardzo ale tak to miało być. Nie pochwalę Pana Modesta tym razem 😉 Bo robię to od kilku tygodni i się powtarzam.
Po prostu biję brawo 😉

Ratownicy to jeden z niewielu seriali w Polsce, gdzie aktorzy dali z siebie wszystko i to ponad normę. Góry, postacie, scenariusz, praca na planie, gdzie jak widzieliśmy trzeba się nachodzić i nanosić, a nie tylko włączyć i wyłączyć światło, intrygi, wątki miłosne – to wszystko sprawia, że serial TVP1 jest pozycja obowiązkową dla każdego, który twierdzi, że w Polsce nie da się zrobić dobrego serialu.
Da się. Ratownicy i cała ekipo – szapo ba.

Nie ma o czym gadać. Bobrów będzie 5. I musi być kolejna seria. Zdecydowanie zostawiono nas z rozbabranymi wątkami. Norbert nadal jest w sekcie, Aśka w szpitalu, Rojek nie może przeprowadzić się do Warszawy. I co dalej z Tamarą Taszer? Kogo zwłoki podłożono, specjalnie ubierając dziewczynę w strój z wypadku Tamary?
Co z Larą i jej preferencjami? Co z… Zobaczymy w kolejnych odcinkach. Mam nadzieję.

13 odpowiedzi do “Ratownicy – po odcinku 13”

 1. klaska 😀 w sensie bije brawo 😀 zgadza się. Udało mi się znaleźć zwierzynę odpowiednią na tytuł piątego 😀

 2. dobra 🙂 może być, że się modli żeby dobrych seriali nie ścinali z anteny 🙂 Ale wydaje mi się, że słupki oglądalności dzisiaj podskoczyły niesamowicie i tylko formalnością będzie zatwierdzenie kolejnego sezonu 🙂

 3. też chciałam właśnie opisać zachowanie pana Globisza.. to było nieziemskie, ten pościg i zamknięcie ściganego w bagażniku..

  ten serial jest genialny, każdy wątek, każda scena, każdy szczegół przemyślany..

  pozostało otwarte zakończenie.. grube ryby, które sterują nawet prokuraturą są nadal na wolności i bawią się na erotycznych imprezkach w swoich willach ( to że nie zostali nagle aresztowani mnie akurat nie dziwi…myślę że w naszej polskiej rzeczywistości jest bardzo podobnie)..

  ale warto byłoby pociągnąć kilka wątków, co to za martwa dziewczyna była w prosektorium, no i właśnie Norbert w sekcie, ciąża Justyny, i przede wszystkim Staszek i Aśka..

  ale serial świetny, w pełni zasłużył na 5 bobrów !!
  trzymam kciuki za kolejną serię, oby TVP nas nie zawiodła.

 4. Oprócz aktorów (świetny moim zdaniem Schuchardt, rewelacyjny Globisz) niesamowite wrażenie robi w tym serialu muzyka, a jeszcze połączona ze zdjęciami Tatr – nie do opowiedzenia 🙂

 5. Hmm… A ja się nie dziwię że kurator się bał… (przeszłam przeszkolenie ratownicze, ale niestety nie górskie ;( może kiedyś… ) facet nie dość że był w szoku po upadku, to jeszcze osoby które mają mu pomóc robią mu bolesny zastrzyk w tyłek (sól fizjologiczna… Do przemywania oka.. Ale boleć miało..) to jeszcze planują zjazd z „górki”… Też bym zawiesiła broń…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *