Rezydencja 11-16 streszczenia odcinków

Co wydarzy się w kolejnych odcinkach?
Przeczytajcie streszczenia.

11

Detektyw Rogacki wypytuje Elżbietę Kochanowską o jej byłego męża. Rodzina Podhoreckich spotyka się w stadninie. W ten sposób Podhoreccy usiłują wesprzeć Marysię. Jan daje Łukaszowi szansę i pozwala mu doprowadzić do końca fazę projektową budynku. Jan przyjeżdża do księgarni. Chce porozmawiać z Elżbietą. W tym samym czasie Elżbieta wychodzi z księgarni z naręczem kwiatów. Towarzyszy jej mężczyzna. Jan składa Basi wizytę w redakcji Naszych Spraw. Proponuje, aby sama spróbowała przekonać inwestorów do zmiany decyzji i rezygnacji z odszkodowań w związku z postulowaną przez nią zmianą miejsca budowy biurowca. Urszula ostrzega Marka przed dziennikarką Basią Kochanowską. Sugeruje, że jest to osoba wyrachowana, której celem jest skompromitowanie rodziny Podhoreckich. Urszula prosi Julię o pomoc w znalezieniu kobiety dla Marka, która dla kariery i pieniędzy zrobi wszystko.

12
Basia opowiada Karolinie o spotkaniu z Markiem. Przyjaciółka broni chłopaka. Uważa, że Basia powinna mu wszystko wyjaśnić. Mieszkańcy dzielnicy są przekonani, że Podhoreccy zapłacili Basi, aby zostawiła ten temat. Dziewczyna jest zdruzgotana niesprawiedliwym osądem. Oznajmia Janowi, że spróbuje nakłonić inwestorów do zmiany lokalizacji biurowca. Basia ostrzega, że zniszczy im reputację, publikując artykuły na ich temat. Inwestorzy myślą, że dziennikarce chodzi o łapówkę. Julia udziela wskazówek Violi, jak powinna postępować z Markiem.

13
Jan podaje żonie śniadanie do łóżka. Urszula jest zachwycona. Julia podsuwa Łukaszowi pomysł na zapewnienie sobie przychylności prasy. Elżbieta wraz z Łucją próbują odwieść Basie od pisania kolejnego krytycznego artykułu na temat firmy Podhoreckich. Dziewczyna nie daje się przekonać. Julia dowiaduje się, że honorowy gość jej pokazu – Irina Masłowa – trafiła na odwyk. JuKobieta jest załamana, zapłaciła fortunę, żeby zapewnić sobie przychylne recenzje Iriny. Malwina odwiedza Julię i prosi o pomoc w odzyskaniu Marka.

14
Pracownicy fabryki w Bożydarowie nie chcą pójść na ustępstwa. Łukasz wydaje polecenie Adamowi Wierzbickiemu rozpoczęcia restrukturyzacji fabryki. Karolina przedstawia Basi kolegę, lekarza Krzysztofa. Julia pod pretekstem pracy nad pokazem, wymyka się do atelier, żeby spotkać się z Kamilem. Elżbieta i Łucja martwią się, że księgarnia nie przynosi dochodów. Ineza informuje Basię, że od tej pory pracują dla Podhoreckich. Dziewczyna jest zaskoczona. Nie ukrywa, że potępia decyzję szefowej i oświadcza, że rezygnuje z pracy.

15
Urszula krytykuje Julię, że za mało czasu poświęca dzieciom. Basia żali się Krzysztofowi, że nie będzie jej łatwo znaleźć nową pracę. Basia z Karoliną wracają z pubu. Gdy podchodzą pod biurowiec Podhoreckich, z garażu wyjeżdża Marek. Basia oznajmia mu, że przez niego straciła pracę. Matka Kornelii informuje Podhoreckich, że Marysia pożyczyła od jej córki sporą sumę pieniędzy. Rodzice oświadczają Marysi, że będzie musiała sama zarobić na zwrot długu. Dziewczyna zgadza się, ale chce pracować w jednej z aptek należących do rodziny.

16
Luiza Droska informuje Marka o wizycie Basi Kochanowskiej w redakcji Polska TV. Łukasz ma pretensje do Julii, że zostawia chore dziecko z nianią. Marek dowiaduje się, że rozeszła się plotka o przejęciu przez firmę Podhoreckich lokalnej gazety, aby uciszyć dziennikarkę. Jeden z inwestorów chce się wycofać. Marek radzi, aby Łukasz poinformował o wszystkim ojca. Julia znajduje projekty Jagody. Proponuje jej spółkę. Marek informuje Jana o przejęciu lokalnej gazety przez Łukasza.

fot.facebook.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *