Minęły już 23 lata od śmierci tego wielkiego twórcy. A ja dzisiaj po raz kolejny śmiałam się oglądając Zmienników i problem z ukryciem zwłok.
Oprócz tego, że napisał i wyreżyserował kilkanaście filmów i seriali sam stawał przed kamerą. W Zmiennikach wcielał się w rolę “Krokodylowego”, a w Alternatywy 4 w dzielnicowego Parysa.
Dodatkowo wystąpił w serialu Dom jako reżyser “Zakazanych piosenek”, “Rodzinie Leśniewskich” jako reżyser filmu i w serialu “Lalka” jako Jaś Mincel.

Był rewelacyjny w komediowym gatunku, jednak należy pamiętać, że jako pierwszy podjął się w Polsce reżyserii serialu kryminalnego - kapitan Sowa na tropie.

Do tej pory aktorzy, który grali w jego produkcjach opowiadają o pracy z rewelacyjnym ale bardzo wymagającym człowiekiem. Dla mnie jest mistrzem w pokazywaniu absurdów czasów w jakich się znalazł i wymyślaniu swoim bohaterom niesamowitych historii.

Nie będę pisać patetycznie, jak wielka to szkoda dla polskiej kultury. Ale kto nie widział jego filmów i seriali musi zobaczyć. A jeśli już to zrobi, to przepadł… Za każdym razem kiedy w TV pojawi się kolejny odcinek Zmienników, czy Alternatywy 4 przełączy i będzie oglądał. Po raz setny :)

Jak on to zrobił?