Poniżej streszczenia wszystkich odcinków, które będziemy mogli zobaczyć we wrześniu.
Zapraszam.

55 - Wirtualni przyjaciele

Kacper za radą Ludwika przygotowuje ciepłą kolację - wszystkie składniki uzyskuje z proszku. Tomek i Magda wybierają się na koncert, niestety z planów nic nie wychodzi, gdyż muszą zająć się Kacprem. Najmłodszy z braci rozpacza, że Kuba nie przyznaje się do niego na Facebooku, a sam na portalu ma niewielu znajomych. Natalia i Maria odpoczywają w domu od Ludwika i Tomka. Ojciec szkoli syna w prowadzeniu samochodu. Natalia zastanawia się, co się dzieje z Marią. Przyjaciółka wcale się do niej nie odzywa. Okazuje się, że Kuba zna każdy ruch Marii z Facebooka. Kacper ogląda z Kubą horror, a później nie może w nocy zasnąć. Natalia tłumaczy chłopcu, że to tylko film i duchy nie istnieją, ale w pewnym momencie sama zaczyna się bać.

56 - Instrukcja obsługi
Natalia i Ludwik dochodzą do wniosku, że rozwój techniki przekracza ich zdolności poznawcze. Tomek dostaje telefon komórkowy. Kuba, który także chciałby mieć nowy aparat, namawia Kacpra, by wraz z nim zbuntował się przeciwko rodzicom. Natalia odkrywa, że ma profil na Facebooku, choć sama go nie założyła. Maria namawia przyjaciółkę, by zaczęła z niego korzystać, gdyż to świetne miejsce do poznawania nowych mężczyzn. Tomek i Kuba coraz częściej umawiają się ze swoimi internetowymi znajomymi, a Kacper nudzi się sam w domu.

57 - Nudzi mi się

Kacper boi się tego, co przyniesie mu los. Chłopiec martwi się, że nie poradzi sobie za rok, gdy dostanie promocję do kolejnej klasy. Kuba robi interesy z pewnym harcerzem. Natalia martwi się, że jest surową matką i zbyt wiele wymaga od swoich synów. Ludwik próbuje ją pocieszyć. Kuba planuje wyjazd do Londynu. Rodzice nie zgadzają się na to.

58 - Pstrykasz więc jesteś
Boscy zauważają, że synowie całymi dniami siedzą przed telewizorem, a każda zmiana programu wywołuje awantury o pilota. Ludwik wpada na pomysł, jak uporać się z tym problemem. Nie domyśla się, że nowoczesna technika przyjdzie chłopcom na pomoc. Maria sugeruje Natalii, że straciła najstarszego syna, odkąd ten zaczął spotykać się z Magdą. Boska jest zaniepokojona tą informacją. Ludwik wyjaśnia Kubie, jak korzystać z telefonu.

59 - Młodość nie zna strachu

Kuba zamierza wygrać sporą sumę pieniedzy. Nim to mu się udaje, skłóca ze sobą wszystkich domowników. Boskich odwiedza wysłannik sekty. Próbuje przekonać ich do swoich poglądów i namawia, by dołączyli do jego grupy. Natalia zbiera się na odwagę i próbuje porozmawiać z Kubą i Kacprem o seksie. Kuba i Kacper wydzwaniają do nieznajomych osób i robią im głupie kawały. Później wbrew ojcu wypożyczają z Tomkiem film. Marek i Ludwik wracają pamięcią do beztroskich lat młodości. Natalia pomaga im wrócić na ziemię. Marek i Maria udowadniają, że ten, kto kocha, zawsze liczy pieniądze.

60 - Gwiazda rocka

Kuba zakłada kapelę rockową i razem z kolegami ćwiczy w piwnicy. Natalia martwi się, że nie jest to odpowiednie miejsce dla młodych artystów. Kuba rozpisuje plan kariery swojego zespołu - gdzie zagrają koncerty i kiedy wydadzą płytę. Niestety, ma problem z wymyśleniem nazwy. Dziadkowie martwią się, że ich wnuki są poddawane zbyt dużej presji i na pewno będzie to miało zły wpływ na ich zdrowie psychiczne. Tomek szuka sobie pracy na weekend. Babcia Janina chce mu podarować swój samochód. U Boskich gaśnie światło. Przez cały wieczór rodzina musi sobie radzić bez prądu. Nie jest to łatwe.