Rodzinka.pl czyli Kasia i Tomek po latach?

Takie odniosłam wrażenie oglądając dwa premierowe odcinki, które dzięki VOD mogliśmy oglądać za darmo (i jak w zwykle w dobre jakości). Kożuchowska i Karolak to jednak nie to samo co Wilczak i Brodzik. Chociaż w kilku scenach Pan Tomasz był rewelacyjny.

Podobne wstawki graficzne czyli rysowane serca i krzyżyki po wątku. Nie ma niestety muzyczki, która zwiastowała w Kasi i Tomku klapę lub sukces. Ale reszta jest baaaardzo podobna do pierwowzoru sprzed lat. Chociaż tym razem widzimy aktorów, którzy wcielają się w role znajomych. I chylę czoła – same porządne nazwiska – m.in.  Jacek Braciak, Agata Kulesza i Łukasz Nowicki.

Pierwszy odcinek słabszy. W drugim jest kilka sytuacji, które wywołują uśmiech. A mnie najbardziej podobały się sceny z koleżanką (w tej roli Kulesza), która szuka ideału, takim jakim jest mąż koleżanki – który po tych słowach wyciąga piwo z lodówki i potwornie beka, rozmowa o stroju do szkoły i postrzeganiu nas poprzez ubiór, gdzie Ludwik – pan domu wychodzi w gaciach i bluzie.

Ale najbardziej rozwaliła mnie scena z kilkulatkiem, który około godziny 00:00 nie chce odejść od  meczu w telewizji, zanim nie dopije piwka.

Krótkie ujęcia. Jest problem, który się nasila, rozmowa z dziećmi, dyskusja rodziców, podsumowanie i rozwiązanie sytuacji w niecodzienny sposób. I kolejny wątek.

Wiele scen zostawia pytanie i co dalej? O co chodziło? Nie kumam?.  I to najsłabszy punkt nowego serialu. Ogląda się go jednak błyskawicznie. I jeśli trzeci odcinek będzie jeszcze lepszy od drugiego to wróżę mu przyszłość w jesiennej ramówce TVP. Wiele mam i ojców znajdzie w nim coś dla siebie. Jak było przecież w Kasi i Tomku.

Nie napiszę niczego złego ani bardzo dobrego o aktorach, którzy wcielają się w bohaterów tej produkcji. Po prostu za mało widziałam.
Dzieciaki dają radę.

Ale jak na razie seriale komediowe-rodzinne. Licencja na wychowanie 1:0 przed Rodzinka.pl

Rodzinka 3 bobry na zachętę i za uśmiech w kilku scenach. Czekam na więcej.

fot.vod.onet.pl

4 odpowiedzi do “Rodzinka.pl czyli Kasia i Tomek po latach?”

  1. widzialam dopiero pierwszy odcinek na VOD i nie powalił mnie na kolana. Ale fakt faktem podobne do kasi i tomka. dzisiaj zobacze drugi i mam nadzieje, że bedzie lepszy

  2. Licencja na wychowanie zdecydowanie lepsza. Tanim kosztem serialik zrobiony, w zasadzie opiera sie na dwóch dorosłych aktorach. Niektóre gagi bardzo marne. Też poczekam na trzeci odcinek.

  3. Słabiutkie toto. W zasadzie może przy jednej scence się uśmiechnęłam. Ale Kożuchowska przy Kuleszy biedna i blada. Nie wydaje mi się, żeby doczekało kolejnego sezonu.

  4. Blondynka i komputer – Na polecenie „Napisz Tak lub Nie” blondynka pisze: „Tak lub Nie”. – Na polecenie „WciĹ›nij Enter” blondynka wpisuje: „Enter”. – Na polecenie: „NaciĹ›nij dowolny klawisz” blondynka naciska klawisz Escape.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *