Rookie Blue miał premierę 24 czerwca i od tej pory bije w USA rekordy oglądalności. Wiadomo już, że doczeka się drugiego sezonu.
Odcinki opowiadają o pracy młodych ludzi, którzy właśnie ukończyli Akademię policyjną i dostali pierwszą pracę. Widzimy ich zmagania z przestępcami oraz z własnymi słabościami.

A ja mam wrażenie, że to Chirurdzy w policyjnych mundurach :) Dlaczego?
Po pierwsze - czas wejścia w życie bohaterów. Dokładnie w obu przypadkach widzimy pierwszy dzień pracy lekarzy/policjantów, którzy właśnie ukończyli naukę na uczelni. Na początku nie wiedzą o co chodzi w zawodzie, który wybrali, ale obserwują starszych kolegów i szybko się uczą - znajomo?
Po drugie - historia miłosna Dereka/Meredith rozpoczęła się od tego, że dziewczyna nie wiedziała, że ma do czynienia ze starszym kolegą.

Różnica jest taka, że Meredith szybko przespała się ze swoim późniejszym przełożonym, a Andy tylko przeszkodziła swojemu przełożonemu Samowi. Co dalej z tymi parami… Z Derekiem i Meredith już wiadomo. Co do Andy i Sam’a - zobaczcie sami - ale jeśli mam rację zobaczymy dokładną odbitkę z Grey’s Anatomy.

Po trzecie - główna bohaterka i jej historia rodzinna. Matka Meredith - wybitny lekarz/choroba psychiczna.
Ojciec Andy McNally - wybitny policjant/choroba alkoholowa.
(podejrzewam, że zaraz wypłynie jakiś romans ojca)

Po czwarte - bohaterowie
Nie wysilono się zbytnio w pisaniu charakterów bohaterów Rookie Blue. W większości przypadków widzę idealną kalkę z Chirurgów.
Jest starsza policjantka/murzynka, cyniczna, pomiatająca młodymi. Właściwie trochę się jej boją - nie przypomina Wam Bailey, która również była zwana “Kapo”?

Chris Diaz - lep na kobiety - Alex?
Gail Peck - zmotywowana, zawsze chce być najlepsza, po trupach do celu. Ukradła podejrzanego koledze aby zaimponować przełożonej - czyżby Christina?

Dov Epstein - niski, trochę zakompleksiony młody policjant, którego każdy wykorzystuje - O’Mailley? :D

Na dodatek jest jeszcze BAR, w którym po pracy wszyscy główni bohaterowie spotykają się po pracy na drinka :)
Podobieństw jest jeszcze więcej. Każdy kto zobaczy odcinek z pewnością zauważy jakie seriale uwielbia robić stacja ABC.

Serial ogląda się przyjemnie - podobnie jak Chirurgów. Ale z pewnością nie zostanie kolejną “kultową” produkcją.

fot.http://abc.go.com