W 6. odcinku 10. sezonu „Komisarza Aleksa”, który TVP1 pokaże w sobotę 14 października o godz. 20.15, wystąpi gościnnie plejada gwiazd, a wśród nich m.in. Weronika Rosati, Dorota Landowska i Filip Bobek.

Niemal każdy z mieszkańców eleganckiej rezydencji będzie miał motyw, by zabić bogatego i szanowanego biznesmena - głowę rodziny Przybyszów, Aleksandra (Aleksander Machalica).

Starszy syn (Filip Bobek) – bo ojciec odkrył jego romans z młodziutką dziewczyną, która została zamordowana, młodszy (Michał Meyer) – bo Przybyszowi nie podobało się, że jego narzeczona była tancerką w nocnym klubie i zagroził, że go wydziedziczy, brat-hazardzista (Jacek Lenartowicz) – bo biznesmen nakrył go na kradzieży pieniędzy schowanych w sejfie, a pokojówka (Dominika Gwit) – bo bała się, że zostanie zwolniona. Tylko Maja (Weronika Rosati), wywodząca się z arystokracji ukochana synowa zamordowanego mężczyzny, znajdzie się poza wszelkimi podejrzeniami. Z listy potencjalnych zabójców najszybciej zniknie nazwisko służącej Przybyszów. Ciało uduszonej przez nieznanego sprawcę pokojówki znajdzie w ogrodzie młody kamerdyner (Bartłomiej Korschedoff). Zanim Piotr (Krystian Wieczorek) i Rysiek (Ireneusz Czop) rozwikłają skomplikowaną zagadkę kryminalną i odkryją, kto zabił biznesmena, będą musieli poznać wszystkie tajemnice zamożnej rodziny. Uda im się to tylko dzięki pomocy Aleksa.