Serial będzie można oglądać już w najbliższy czwartek, po emisji Hotelu 52. Dzięki ipli losy bohaterów możemy śledzić tydzień wcześniej.

Która z Nas nie była na diecie? Która nie próbowała w mniej lub bardziej “cudowny” sposób pozbyć się zbędnych kilogramów?

Nowy serial Polsatu opowiada o dwóch kobietach, które “biorą się za siebie”. Jedna robi to dla chorego kręgosłupa, druga jest “motywowana” przez męża, który (delikatnie ujmując) nie przepada za rubensowskimi kształtami.

Elżbieta Romanowska i Edyta Jungowska zostały obsadzone “po warunkach”, chociaż w przypadku Edyty dużo pracy ma charakteryzacja, która ubiera aktorkę w specjalny, pogrubiający kostium.

Agata Dec to kobieta sukcesu - naukowiec, pracownik laboratoryjny, ciesząca się uznaniem przełożonego. Ma wspierających przyjaciół (kolejny gej w polskim serialu) i ukochanego psa o niebagatelnej urodzie ;)

Po premierze wiemy, że kiedyś była zgrabną kobietą z tytułem Miss na koncie. Ukochany namówił ją na sesję erotyczną, którą opublikował w gazecie. Rodzice nie mogli strawić “hańby” i zerwali kontakty z córką.

Trochę irytowało mnie przekazanie widzom powyższych informacji. Zabrakło jakiejś retrospekcji i miałam wrażenie, że scenarzysta chciał upchnąć wszystkie wiadomości o przeszłości Agaty podczas jednej rozmowy z przyjaciółmi.

Denerwuje mnie również sama Agata. Rozumiem, że została zraniona i jest przewrażliwiona na punkcie swojej figury ale rani ludzi, którzy naprawdę dobrze jej życzą.

Laura Zbawska to dietetyczka, która ma słabość do czekolady. Mocno przeżyła śmierć matki i nie może się pozbierać.

Infantylna, trochę pogubiona kobieta w średnim wieku. Chce mieć dziecko, jednak jej mąż nie ma ochoty na potomstwo, które powoduje rozstępy. Świetny Przemysław Sadowski w roli czarnego charakteru.

Laura ma siostrę i sympatycznego szwagra. Filip Bobek bardzo dobrze radzi sobie w roli ciepłego “pantoflarza” i cieszę się, że ma szansę pokazać się w nowej odsłonie.

W stałej obsadzie pojawił się również Piotr Rogucki, którego wielbię za talent komediowy. Na razie dowiedzieliśmy się tylko, że jest zbieraczem unikalnym pism pokazujących kobiece walory i niezbyt ogarniętym pracownikiem laboratoryjnym (Założę się, że niebawem znajdzie w swojej kolekcji gazetę z rozebraną Agatą).

Po raz kolejny Piotr Polk w kitlu. Aby nie przypominał Krzysztofa z “Lekarzy” charakteryzacja wymyśliła mu ciekawą fryzurę ;)

Smaczny, świeży serial, z ciekawie napisanymi postaciami + dużo wyważonego humoru (Marek Kaliszuk ma ogromny potencjał).

Tak jak pisałam wyżej denerwowały mnie dialogi, w których poznaliśmy przeszłość Agaty.

4 bobry na wejście i czekam na więcej.