Sałata vs słodycze – po premierze 2XL

Serial będzie można oglądać już w najbliższy czwartek, po emisji Hotelu 52. Dzięki ipli losy bohaterów możemy śledzić tydzień wcześniej.

Która z Nas nie była na diecie? Która nie próbowała w mniej lub bardziej „cudowny” sposób pozbyć się zbędnych kilogramów?

Nowy serial Polsatu opowiada o dwóch kobietach, które „biorą się za siebie”. Jedna robi to dla chorego kręgosłupa, druga jest „motywowana” przez męża, który (delikatnie ujmując) nie przepada za rubensowskimi kształtami.

Elżbieta Romanowska i Edyta Jungowska zostały obsadzone „po warunkach”, chociaż w przypadku Edyty dużo pracy ma charakteryzacja, która ubiera aktorkę w specjalny, pogrubiający kostium.

Agata Dec to kobieta sukcesu – naukowiec, pracownik laboratoryjny, ciesząca się uznaniem przełożonego. Ma wspierających przyjaciół (kolejny gej w polskim serialu) i ukochanego psa o niebagatelnej urodzie 😉

Po premierze wiemy, że kiedyś była zgrabną kobietą z tytułem Miss na koncie. Ukochany namówił ją na sesję erotyczną, którą opublikował w gazecie. Rodzice nie mogli strawić „hańby” i zerwali kontakty z córką.

Trochę irytowało mnie przekazanie widzom powyższych informacji. Zabrakło jakiejś retrospekcji i miałam wrażenie, że scenarzysta chciał upchnąć wszystkie wiadomości o przeszłości Agaty podczas jednej rozmowy z przyjaciółmi.

Denerwuje mnie również sama Agata. Rozumiem, że została zraniona i jest przewrażliwiona na punkcie swojej figury ale rani ludzi, którzy naprawdę dobrze jej życzą.

Laura Zbawska to dietetyczka, która ma słabość do czekolady. Mocno przeżyła śmierć matki i nie może się pozbierać.

Infantylna, trochę pogubiona kobieta w średnim wieku. Chce mieć dziecko, jednak jej mąż nie ma ochoty na potomstwo, które powoduje rozstępy. Świetny Przemysław Sadowski w roli czarnego charakteru.

Laura ma siostrę i sympatycznego szwagra. Filip Bobek bardzo dobrze radzi sobie w roli ciepłego „pantoflarza” i cieszę się, że ma szansę pokazać się w nowej odsłonie.

W stałej obsadzie pojawił się również Piotr Rogucki, którego wielbię za talent komediowy. Na razie dowiedzieliśmy się tylko, że jest zbieraczem unikalnym pism pokazujących kobiece walory i niezbyt ogarniętym pracownikiem laboratoryjnym (Założę się, że niebawem znajdzie w swojej kolekcji gazetę z rozebraną Agatą).

Po raz kolejny Piotr Polk w kitlu. Aby nie przypominał Krzysztofa z „Lekarzy” charakteryzacja wymyśliła mu ciekawą fryzurę 😉

Smaczny, świeży serial, z ciekawie napisanymi postaciami + dużo wyważonego humoru (Marek Kaliszuk ma ogromny potencjał).

Tak jak pisałam wyżej denerwowały mnie dialogi, w których poznaliśmy przeszłość Agaty.

4 bobry na wejście i czekam na więcej.

9 odpowiedzi do “Sałata vs słodycze – po premierze 2XL”

  1. świetny serial chociaz mnie dla odmiany drazni Laaura 🙂 ale potencjał jest i na pewno bede go ogladac

  2. M.mam problem z iplą, która niestety nie chce u mnie niczego odtwarzać, muszę kombinować, żeby nie czekać na premiery telewizyjne. Pozdrawiam 🙂

  3. Mnie się też bardzo podobało (jak już wcześniej pisałam). Jakoś ani Laura, ani Agata mnie nie drażniły. Jedynie wątek przyjaciela – geja jest już trochę oklepany.

  4. Ja na razie nie mam konkretnego zdania, serial ani mnie nie powali,ł ani nie zniechęcił. Czekam na kolejne odcinki.

  5. Genialni Roguc i Filip Bobek.
    Edyta Jungowska-Jak na razie rola życia,przebiła nawet siostrę Bożenkę.
    3 bobry.

  6. to zdecydowanie powiew świeżości. W końcu inne bohaterki, moze niezbyt piękne, moze niezbyt chude i nie pasuje na okładki kolorowych pism, ale są super interesujące. Niby takie zwykłe, a takie niezwykłe. Serial jest tak inny od wszystkich, że z pewnością stanie się kultowy. Dialogi jak diamenciki. W pierwszym docinku było ich tyle, ile w innych serialach nie ma w całej serii. Gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *