Seriale powracające Moje TOP 5 [Wiosna 2016]

W zasadzie sezon wiosenny nie może pochwalić się żadnym hitem.
Seriale powracające mają jeszcze trudniej – widownia jest odrobinę zmęczona losami bohaterów i scenarzyści muszą mocno główkować w sprawie dozowania emocji.
I z tym jest przeróżnie.
Poniżej Moje Top. Będziecie zaskoczeni.
Bez Ojca Mateusza,  który  jest schematem. Nie mam co oceniać, nic mnie nie zaskakuje, chociaż niekiedy doceniam występy gościnne. Raz ukradli księdzu rower 😉

Miejsce 5 – O mnie się nie martw


Zmęczyliśmy się już losami Kaszuby i spółki. Krzysiek nie bawi jak dawniej, a wątek z ojcem Igi został zamordowany szybciej niż się pojawił.
Połowy bohaterów znanych z wcześniejszych sezonów już nie ma. Iga zachowuje się momentami niedorzecznie, a jej problemy w ośrodku poprawczym są zwyczajnie nudne.

Miejsce 4 – Rodzinka.pl


Lubię dzieciaki z serialu, tym bardziej, że na oczach widzów łobuziaki przemieniają się w kawalerów. Dodajmy, że rozpuszczonych do granic możliwości, roszczeniowych i pyskatych kawalerów 😉
Cenię odcinki z udziałem babci, Mareczka, czy Marysi w stanie błogosławionym. Karolak i Kożuchowska nadal radzą sobie bardzo dobrze. ALE…
Product placement niekiedy przeraża. Po sezonie zrobię o tym cały wpis 😉

Miejsce 3 – Przyjaciółki

Nierówne odcinki. Bywa tak, że przez czterdzieści minut musimy oglądać skwaszoną Małgorzatę Sochę, czy Ankę, która pryska się perfumami znanej marki. Ale z uwagi na to, że mamy do czynienia z siódmym sezonem i tak jestem pod wrażeniem pracy całego zespołu.
Dziewczyny mają kolejne kłopoty i kolejnych adoratorów. Porównując do poprzednich odsłon brakuje mi momentów wzruszeń, czy śmiechu. Wieje nudą.

Miejsce 2 – Strażacy

Spore zaskoczenie 🙂 bo w zasadzie zupełnie nie liczyłam na drugi sezon i szczerze mówiąc nie spodziewałam się niczego dobrego.
W nowych odcinkach przenieśliśmy się do Warszawy i mam wrażenie, że zmiana lokalizacji bardzo pomogła serialowi. Wypadek pociągu zdecydowanie 5 bobrów, podobał mi się pożar i poszukiwania małolata, który wypadł z łódki.
Jest też bohater, na którego widok śmieją mi się oczy – oczywiście mowa o uratowanym psie Talarze.
Odrobinę irytuje mnie wątek Krzysia i zachowanie Kamili. Mimo wszystko jest nieźle. Mam nadzieję na więcej trzymających w napięciu akcji.

Miejsce 1 – Na dobre i na złe


Na bezrybiu i rak ryba 🙂
W tym sezonie nie bójmy się tego nazwać „przeciętności” Na dobre i na złe mocno się wybija. Przede wszystkim za sprawą aktorów. Do ekipy dołączył Piotr Głowacki, który coraz lepiej radzi sobie w roli antypatycznego profesora. Na razie jednak nie przebija świetnie zagranego Falkowicza i jego miłości do małej Matyldzi.
Mocne sceny z wypadku i śmierci Małgosi. Coraz więcej świetnych nazwisk w rolach pacjentów.
Powróciła Katarzyna Bujakiewicz i Pan Opania.
Oczywiście są odcinki, które wieją nudą – nie przepadam za wątkiem Oli i jej bladego wybranka.

Kolejne Top po finałach 🙂
I trzymam kciuki za serialową jesień.

6 odpowiedzi do “Seriale powracające Moje TOP 5 [Wiosna 2016]”

  1. Podpisuje się pod tą listą. W zasadzie nie oglądam Strażaków moze latem nadrobię jak się tak poprawily odcinki. Przyjaciolki nudzą Rodzinkapl tez. Na o mnie się nie martw juz nie mogę patrzec.
    Lubię na dobre i na złe ale tez zalezy jaki wątek jest w tygodniu.

  2. Adminko sorki nie doczytałem, że chodzi o seriale powracające, drugi raz dziś przepraszam a ponadto zwracam honor

  3. Kasiek, oby ta 10 ostatnia transza Rancza była dobra, bo z tego co słychać z zapowiedzi (Amerykanka wysłana na 12 odcinków do Stanów i będąca tylko online, czy rozbujany wątek polityczny do granic możliwości) można lekko się obawiać. Oczywiście trzymam kciuki, żeby ta seria była dużo lepsza od 9 i żeby zakończyli w świetnym stylu, bo na to zwyczajnie produkcja zasługuje 🙂

  4. Ostatni odcinek Strażaków z motocyklistą taki, że do dzisiaj o nim myślę, naprawdę zupełnie inny poziom serii (oprócz wkurzającego Krzysia)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *