Serialowa Mama! cz.1

Już w środę „Dzień matki”. Z tej okazji proponuje Wam nową zabawę – czyli wybory najlepszej mamy w polskim serialu!
Kandydatki podzieliłam na grupy – wyniki w sondzie (trzy pierwsze miejsca) powalczą o wygraną 26 maja.
Pierwsza sonda już dzisiaj!

Kandydatki

Klan – Grażynka Lubicz.

Ma wielkie serce. Adoptowała synka przyjaciółki z zespołem Downa. Ponad wszystko na świecie chciała być mamą, więc łapała się każdej możliwości. Kiedy nawet in-vitro zawiodło postanowili adoptować Bożenkę. W trakcie procedur okazało się, że Grażynka jest w ciąży. Dzieci są dla niej wszystkim i robi co może aby im niczego nie brakowało. Ostatnio scenarzyści poza nudnymi obiadkami i myciem rączek dają Grażynce szansę na romans!

Matki, żony i kochanki – Wanda Otrębowska

Największą wartością jest dla niej rodzina. Matka trójki chłopaków. Jej małżeństwo jest z pozoru udane, jednak okazuje się, że jej mąż ma romans z lekarką, kiedy mężczyzna odchodzi do kochanki Wanda się załamuje.
Niewierny mąż chce wrócić do rodziny, jednak Otrębowska nie chce o tym słyszeć. Nawiązuje znajomość z najlepszym przyjacielem męża. Będzie musiała się również zmierzyć z chorobą.

Hela w opałach – Helena Trojańska

Hela – matka „siłaczka”. Trójka dzieci na głowie, były mąż bawidamek, który nie przepada za płaceniem alimentów i słaba praca w elektrowni. Wieczne problemy, z którymi tytułowa bohaterka daje sobie radę.

Londyńczycy – Ewa Malec

Jak tysiące innych pielęgniarek wyjechała za granicę aby poprawić byt rodziny. Niestety jej małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Za nią również romans z lekarzem. Walczy o prawdę, zna się na swojej pracy.
Jak widać na ostatnich ujęciach poświęciła nowy związek dla syna.

Klub Szalonych Dziewic – Daria Braniecka

Matka, żona, pisarka i autorka bloga erotycznego. Za sprawą męża przeprowadziła się do Karakuł – za jego pozwoleniem wróciła do Warszawy. Potrafi poświęcić się dla rodziny. Poświęca się również dla męża o czym dowiedzieliśmy się niedawno. Młoda, śliczna i zdolna. Niebawem wda się w romans z przystojnym współpracownikiem.

Na Wspólnej – Danuta Zimińska

Mama Oli i Małgosi. Zrezygnowała z pracy w księgowości aby poddać się swojej pasji – nauczaniu. Ciepła, emocjonalna kobieta. Obecnie przeżywa próbę samobójczą swojego ucznia. Potrafi rozmawiać z córkami, które mają w niej oparcie. Trochę naiwna, jednak jeśli trzeba potrafi postawić na swoim.
Dzięki mężowi poznaje świat i ciekawych ludzi. I ma przyjaciela – geja.

M jak miłość – Barbara Mostowiak


Mama, babcia i prababcia. Trzyma wszystkich razem, stara się być sprawiedliwa i szlachetna. Zamartwia się o swoją rodzinę 24 godziny na dobę. Jeśli jej pociecha jest chora – wiadomo, że mama przyjedzie ze słoikiem rosołu i dobrym słowem. Pożycza pieniądze, pomaga rozwiązywać problemy, a jak trzeba to i poszarpie się z porywaczem!
Szkoda, że zlikwidowano jej zwariowaną przyjaciółkę Simonę, z którą Barbara uczyła się np. jogi

Jan Serce – Antonina Serce


Wdowa, wychowująca samotnie 40-letniego jedynaka, który nie może znaleźć swojej drugiej połówki. Nie wszystkie wybory syna jej się podobają, jednak pozwala mu szukać szczęścia. Kiedy Pan Julian przegrywa wszystkie jej oszczędności staje po jego stronie, wyrzucając Janka z domu.
Miłość syna najbardziej widzimy w ostatnim odcinku, kiedy mimo przebytego zawału ucieka ze szpitala aby szukać dla mamy owoców kaliny.

Głosowanie

n

{democracy:4}

Już jutro kolejne kandydatki

fot.interia.pl, onet.pl, tvp.pl, http://www.e-teatr.pl, e-fakt.pl, filmpolski.pl

2 odpowiedzi do “Serialowa Mama! cz.1”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *