Serialowa mama grupa nr 3

Przedostatnia grupa.
Może macie jakieś propozycje kandydatek, które jeszcze nie zostały umieszczone?
Zapraszam do głosowania

Na Wspólnej – Maria Zięba


Bez niej nie byłoby „Wspólnej”. Jej postać poza wychowywaniem dzieci i wnuków prowadzi bar z najlepszą kuchnią w Warszawie. Rozumie męża, który właśnie został radnym, stara się zrozumieć decyzje wszystkich swoich dzieci – chociaż w sytuacji, kiedy jej syn zostawił żonę z dzieckiem zdecydowanie staje po jej stronie. Dobry duch ulicy.

Dom nad rozlewiskiem – Barbara


Mimo przeszłości potrafi rozmawiać ze swoją córką, z którą również się zaprzyjaźnia. Okazuje się, że pomaga wszystkim potrzebującym. Potrafi zaskoczyć podejmowanymi decyzjami.
Pełna ciepła i uroku.

Niania – Frania Maj


Po pierwsze upierdliwa niania, po drugie przyjaciółka, po trzecie matka. Taką drogę w skrócie przebyła Frania Maj aby związać się z rodziną Skalskich. Nie można jej odmówić uroku osobistego i łatwości wpadania w kłopoty.

M jak miłość – Hanna Mostowiak

Hanka miała wcześniej swoje wzloty i upadki, jednak już kilka dobrych lat świeci przykładem idealnej żony i matki. Nawet jej alkoholizm trwał zadziwiająco krótko.
Adoptowała dwie dziewczynki, pomaga połowie okolicy. Idealna synowa. Obecnie na etapie ratowania swojego małżeństwa.

Rodzina zastępcza – Anna Kwiatkowska


Matka dwójki dzieci, która postanawia stać się rodziną zastępczą dla kolejnych pociech. Artystka, żona zasadniczego Jacka, która potrafi z urokiem ukrywać lub bagatelizować ich wyskoki.
Cierpliwa i sprawiedliwa. Poza gromadą dzieci musiała rozwiązywać problemy sąsiadów, siostry, a nawet upierdliwego posterunkowego.

Alternatywy 4 – Zofia Balcerkowa


Biedna kobieta, która musiała opuścić zrujnowaną kamienicę na rzecz mieszkania w bloku.  Poza „bujaniem” gołębi najbardziej pamiętamy brawurową kradzież mleka od docenta Furmana! A wszystko to dla dobra dzieci. Wychowywała dziecko szwagierki.

Licencja na wychowanie – Weronika Leszczyńska

Wie ile stresów kosztuje „wychowanie bezstresowe”. Ma córkę z pierwszego małżeństwa i syna z drugim mężem. Obecnie spodziewa się trzeciego dziecka.
Kobieta wyzwolona – postanowiła sama zarobić na dom, kiedy jej partner opiekował się dziećmi. Stara się być matka i przyjaciółką w jednym – niestety rzadko kiedy jej to wychodzi.

BrzydUla – Janina Dąbrowska

Matka Bartusia, która poza swoim synem „świata nie widzi”. Wybacza mu wszystkie błędy. Potrafi usprawiedliwiać jego najgorsze przewinienia.  Bez wzajemności zakochana w swoim sąsiedzie – Józefie, którego stara się zdobyć na wszystkie możliwe sposoby.

n

n

{democracy:6}

fot. interia.pl, plejada.pl, m-jak-milosc.blog.pl, wikipedia.pl, tvp.pl,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *