Singielka – Co wydarzy się w pierwszym tygodniu emisji?

Premiera od 5 października 2015.
Poniżej streszczenia pierwszych odcinków wyczekiwanej nowości.
Czy polubimy Elkę i jej rodzinę?

1

Elka skupia się na pracy, w której akurat dostaje szansę by awansować. Ma napisać swój pierwszy reportaż o warsztatach psychologicznych. Zdjęcia do tekstu ma zrobić Tomasz- nowy fotograf w redakcji. Elka odwiedza rodzinny dom, żeby pochwalić się awansem. Jednak jej sukces zostaje przyćmiony zaręczynami jej przyrodniej siostry Natalii. Przypadkowo Elka słyszy rozmowę matki z Natalią o niej samej, jej zaniedbanym wyglądzie i braku perspektyw na lepsze życie. Te słowa bardzo ją ranią, ale i uświadamiają, że… jej matka ma rację. Na warsztatach psychologicznych, Elka zmotywowana przez coacha stawia sobie cel – znaleźć miłość do ślubu swojej siostry, czyli w ciągu 274 dni.

2

Elka szczęśliwa, że opublikowano jej pierwszy tekst, chwali się siostrze. Odkrywa jednak, że jej artykuł został zdjęty przez szefową. Dziewczyna nie poddaje się i postanawia namówić Bajtka- informatyka, żeby po cichu przywrócił jej tekst. Czy Elce się to uda? Tymczasem Natalia z mamą i babcią jadą obejrzeć pałacyk weselny, lądują jednak… w zupełnie innym miejscu… Ku zaskoczeniu Elki szefowa proponuje jej własną rubrykę. Stawia przed nią wyzwanie – pierwsza randka Singielki, którą ma opisać. Tymczasem Sława odkrywa, że jej były mąż Staszek został strażnikiem na jej osiedlu! Mimo próśb i gróźb jej obecny mąż Olgierd nie zgadza się zwolnić Staszka. Ela próbuje znaleźć partnera na pierwszą randkę. Po kolei stara się umówić ze swoimi kolegami, lecz każde jej podejście spala na panewce. Elka się jednak nie poddaje, postanawia zaprosić Tomasza.

3

Elka odważa się zaproponować Tomaszowi randkę, ale zalicza wpadkę, bo w redakcji pojawia się Sylwia, jego dziewczyna. Kiedy Elka rezygnuje ze swoich planów, uznając, że widocznie jest jej pisane być wieczną singielką, przed redakcją łapie ją Bajtek… Sława jest przekonana, że Elka także nie życzy sobie, by jej ojciec pracował na osiedlu matki. Przypomina córce, ile problemów przysporzył im Staszek. Elka, mimo, że sama nie ma z ojcem zbyt dobrych relacji- cieszy się, że ten ma pracę. Między matką a córką dochodzi do kłótni. Elka wreszcie odważa się powiedzieć mamie, jak bardzo ją zraniła. Sylwia niespodziewanie proponuje Tomaszowi, żeby razem zamieszkali. Zmieszany Tomasz nie wie, czy jest gotów na tak poważny krok… Tymczasem Elka wybiera się na randkę. Niestety Bajtek nie pojawia się. Zatopiony w grze komputerowej zapomniał o randce. Elka jest przybita, ale przypadkowo spotyka Tomasza. Czy wieczór będzie spisany na straty?

4

Ela jest przygaszona po nieudanej randce. Humoru nie poprawia jej szefowa, niezadowolona z kolejnego wpisu Singielki. Nieoczekiwanie Mikołaj, do którego wzdychają wszystkie dziewczyny w redakcji, prosi Elkę o pomoc przy napisaniu reportażu. Naczelna widząc ich razem dochodzi do wniosku, że ze sobą flirtują. Jest zazdrosna, bo sama usiłuje się z nim od dawna umówić. Wygląda na to, że Elka pod pretekstem wspólnej pracy, ma szansę na wymarzoną randkę… Mikołaj zjawia się z winem w ręku, gdy rozbrzmiewa dzwonek do drzwi, najpierw jeden, potem drugi… Tego dnia Elka zrozumie, że ostrożnie z marzeniami… – bo co jeśli się spełnią? I to wszystkie naraz?

5

Ela po przyjściu do redakcji ze zdumieniem odkrywa, że jej koledzy unikają jej. Obawia się, że na wczorajszej potrójnej randce skompromitowała się. Sława zaś uważa, że jej córka ma urojenia, a poprzedni wieczór spędziła zupełnie sama… Zaczyna szukać w rodzinie wariatów, po których Elka mogłaby odziedziczyć zły gen. W redakcji napięcie. Patryk zostaje zwolniony, a Naczelna grozi kolejnymi cięciami i stawia nowe warunki. Po zebraniu Mikołaj proponuje Elce wyjście, by odreagować redakcyjne stresy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *