Premiera od 9 listopada 2015.

26

Sława zabiera obolałą Elę do szpitala. Po wizycie u lekarza wspólnie topią smutki w alkoholu. Pijana Elka zdobywa się na krok, którego następnego dnia może żałować - nagrywa wyznanie na poczcie Mikołaja. Z kolei Andrzej namawia Dorotę, żeby wprowadzili zakaz związków w pracy. Dorota pochwala pomysł Andrzeja nie wspominając, że sama ma romans z Krzyśkiem. Sylwia uważa, że powinni z Tomaszem zrobić kolejny krok w ich związku. Nie mówi mu jednak o ważnej decyzji, którą już sama podjęła.

27

Elce jest wstyd za wyznanie, które nagrała na pocztę Mikołaja. Pod jego nieobecność kasuje nagrane wiadomości w jego telefonie. Elka z pomocą Tomasza przeprowadza wywiad z autorem książki “Droga do szczęśliwego związku”. Zachęceni przez pisarza Tomasz i Elka biorą udział w eksperymencie, który przez szybę obserwuje Mikołaj. Jest zazdrosny. Między nim a Tomaszem dochodzi do bójki.

28

Elka przerywa bójkę między Mikołajem i Tomaszem oraz staje w obronie Mikołaja, z którym jedzie do jego mieszkania. Czy ceną za tę decyzję będzie koniec przyjaźni z Tomaszem? Dorota rozmawia z Andrzejem na temat pozwu od Senatora. Wspólnie dochodzą do wniosku, że razem napiszą raport dla zarządu. Tomasz odbiera w środku nocy telefon od roztrzęsionej przyjaciółki. Elka właśnie wybiegła od Mikołaja. Co tam się wydarzyło?

29

Mikołaj przeprasza Elkę za swoje zachowanie i podwozi ją na urodziny Natalii. Niezawodna jak zawsze Sława wciąga Mikołaja razem z Elką na przyjęcie i ogłasza go narzeczonym córki. Na urodzinach zjawia się również Hanna- matka Roberta. Sława stara się jak najlepiej wypaść przed przyszłą teściową Natalii, ale każde jej kłamstwo obraca się przeciwko niej. Na urodziny córki przyjeżdża Olgierd, czy pogodzą się ze Sławą? Patryk mówi Krzyśkowi, że przez pozew zaczną się zwolnienia w redakcji. Krzysiek wykorzystuje sytuację i mówi Andrzejowi, że to Dorota skłoniła go do kłamstwa i wykorzystała.