Sławomir Orzechowski

Kolejny aktor, którego z pewnością kojarzycie… oczywiście tradycyjnie „bardziej ze zdjęcia” niż z nazwiska. Nie pokazuje swojego życia prywatnego w kolorowych magazynach, nie figuruje również na portalach plotkarskich, mimo, że swoim dorobkiem artystycznym zawstydzi niejednego celebrytę.
Prywatnie „oaza spokoju”, jednak w serialach najczęściej wciela się w czarne charaktery i dla przeciwieństwa w stróżów prawa… i duchownych.

Urodził się 6 lipca 1958 roku Warszawie, gdzie ukończył aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie w 1983 roku.

Od 2006 związany z Teatrem Współczesnym w Warszawie.

Bardzo charakterystyczny aktor drugoplanowy. Wystąpił m.in. w filmach Kiler, Psy, Dom Zły, Nigdy w życiu, Warszawa.

Lista jego ról w produkcjach telewizyjnych jest jeszcze dłuższa, chociaż aktor nie wiąże się na dłużej z żadną produkcją (mam nadzieję, że jednak zmieni zdanie). Z pewnością pamiętacie jego udział w 13 Posterunku, Nowej, czy Naznaczonym.

Od początku wciela się w postać biskupa w serialu „Ojciec Mateusz” – jednak jak dobrze wiemy nie pojawia się w każdym odcinku. Był Tośkiem w „Glinie”, gangsterem „Szklanką” w serialu „Król Przedmieścia” i Bubą w „Sforze”. Wystąpił również w kilku polskich telenowelach (wymienię tylko Plebanię, M jak miłość, Barwy szczęścia, Na dobre i na złe).

Ja jednak szczególnie cenię jego bohaterów komediowych. Z pewnością kojarzycie go jako jednego z przyjaciół Ireny w serialu Przepis na życie, brawurowo również zagrał Wiesia – elektryka, który popijał i budował wymarzony dom w Polsce – w Londyńczykach.

Z ciekawostek – Pan Sławomir już w drugiej klasie Szkoły podstawowej uznał, że będzie aktorem. Słowa dotrzymał.

+


Żart z udziałem aktora i Krzysztofa Kowalewskiego dla pełnoletnich (przekleństwa)
[exp link=”http://www.youtube-nocookie.com/v/ca1nQa2Feb0?version=3&hl=pl_PL&rel=0″ swf=”yes”]

fot.wirtualna.warszawa.pl

3 odpowiedzi do “Sławomir Orzechowski”

  1. Mam też pomysł na cykl : „Gdzie oni są ? ” gdzie będzie można zobaczyć wpisy o zapomnianych aktorach , na początek :
    Marcin Rój , Joanna Sienkiewicz , Joanna Trzepiecińska , Joanna Bartel , Edyta Jungowska , Lech Ordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *