Najczęściej obsadzany w rolach bandytów - z pewnością pamiętacie go jako Kudłatego w filmie Kiler - lub dla odmiany w rolach policjantów/prokuratorów (np. w M jak miłość).
Ukończył studia na Wydziale Lalkarskim wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Jest aktorem Teatru Nowego w Łodzi. Z pewnością aktor charakterystyczny. Wystąpił w wielu filmach (poza Kilerem m.in. Psy 2, Job, Sara, Poranek Kojota), a lista jego ról w serialach jest jeszcze dłuższa.

Z pewnością znany jest przede wszystkim z serialu “Świat według Kiepskich” gdzie pojawił się kilkakrotnie w różnych rolach. A poza tym znany z takich seriali jak: Dwie strony medalu, Faceci do wzięcia, PitBull, Pierwsza miłość, Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście, Sprawa na dziś, Król przedmieścia, Marzenia do spełnienia, Graczykowie, czyli Buła i spóła i innych.

Nie mam pojęcia dlaczego najlepsi aktorzy drugoplanowi obsadzani są i kojarzą nam się z rolami “świrów” i morderców. Czas na nowe wcielenie Pana Sławomira. Czym najbardziej by nas zaskoczył?

Jego najnowsza rola to Behemot z filmu pt. “Mistrz i Małgorzata”.

Na deser monolog z filmu “Psy 2 ” - czyli sławetne “Wyrwałem chwasta”… Pan Sławomir Wielkim Aktorem Jest. i Basta.
:)
Filmik dla pełnoletnich - jak i sam film Psy 2

Jeżeli widzisz ten tekst, włącz obsługę JavaScript-u w swojej przeglądarce.