„Ślepuga jesteś” – po odcinku 5×04

Dzisiaj święto polskiego sportu! Polacy siatkarze pokonali Brazylię. Gratulacje 🙂

Za nami również prapremiera nowego odcinka Lekarzy.
Na kilka słów zapraszam poniżej.


Cieszyłam się, kiedy ogłoszono, że do obsady „Lekarzy” dołączy kilku, nowych aktorów.
Niestety postać grana przez Borysa Szyca ciągle mnie rozczarowuje. Tak jak przypuszczałam jest opiekunem prawnym siostry, która wpada w tarapaty.
Zupełnie nie rozumiem jego postępowania. Po raz kolejny lekarz ucieka przed operacją tłumacząc się sprawami rodzinnymi. Zrozumiałabym gdyby chodziło o poważny wypadek czy chorobę. Ale telefon ze szkoły z wiadomością, że nie dotarła na lekcje?
Który z rodziców po otrzymaniu takiej informacji za każdym razem decyduje się porzucić swoje obowiązki zawodowe?
Nastolatki wagarują, ale to nie jest powód, aby ryzykować utratę etatu. Przecież można porozmawiać z krnąbrnym podopiecznym wieczorem, nałożyć słuszne „szlabany”, odebrać przywileje itp.
Dziewczyna nie okazuje żadnej wdzięczności za poświęcanie się brata. Może czas pokazać jej jak wygląda noc na posterunku policji? Jestem za terapią szokową, bo gówniara szczerze mnie irytuje (podobnie jak całym nowy wątek).

Sprawa odcinka – czyli nastolatka, która przestała przyjmować sterydy po przeszczepie nerki aby nie utyć – dużo lepsza niż w minionym tygodniu.
Ale też nie wyróżnię gry aktorskiej – bo miałam wrażenie, że każdy, z członków jej rodziny miał mocno przerysowaną rolę.
Do końca myślałam, że brat się zbuntuje i odmówi oddania nerki niefrasobliwej siostrzyczce. Jednak tradycyjnie musiał być happy-end 😉

Kim dla Karkoszki jest nowy chirurg plastyczny? I dlaczego ta piękna kobieta chce aby Basia uczyła się od Michała?

Wanat chce wynająć surogatkę. Nie było Ordy, Leona, wątek Basi i Filipa zaledwie mignął – podobnie jak Jivan i Elżbieta.

Myślę, że gdyby napisać naprawdę rewelacyjny wątek medyczny i wynająć do tego aktorów z najwyższej półki – to brak ważnych bohaterów zostałby niejako zrekompensowany.
Ale nic takiego się nie dzieje.

Mam wrażenie, że scenarzyści zastąpili aktorów, którzy dotychczas grali główne skrzypce w Lekarzach nowymi wątkami. Bo gdzie podczas konsultacji był chociażby Leon czy Krzysztof?

Jeśli piąty sezon ma skupiać się na Karskim i jego uganianiu się za siostrą – ekologiem… To naprawdę będzie niewypał.

2,5 bobra.

4 odpowiedzi do “„Ślepuga jesteś” – po odcinku 5×04”

  1. Mam tak samo z tą całą Hanką! Na jego miejscu zostawiłabym ją w tym areszcie, może to by dało jej do myślenia.

  2. W Na dobre i na złe w roli gościnnej był nawet Bosak, ciekawe dlaczego Lekarze nie zapraszają do wystepów gościnnych dobrych aktorów. Sama akcja niestety nijaka. Nuda, nic się nie dzieje. W przeciwieństwie do porzednich sezonów teraz najbardziej czekam na Wanatów.

  3. Lekarzy w prapremierze nadal nie ma… Szkoda czasu na odświeżanie i czekanie. Recenzja pojawi się innego dnia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *