Strażacy 8 – studnia i dom w płomieniach – streszczenie

Premiera 25 kwietnia 2015.

Adam jest przesłuchiwany przez prokuratora. Dowiaduje się, że może mu grozić wyrok. Zrezygnowany wraca do OSP. Maciek pojawia się w przedszkolu. Nie znajduje Kasi. Aneta nie chce mu powiedzieć, co się z nią stało. Boguś pokazuje żonie miejsce, gdzie może być ich nowe mieszkanie. Magda rozmawia z Krzyśkiem o jego ojcu, który ma już nową rodzinę. Mówi mu jednak, że ojciec wie o nim. Ratownicy dostają wezwanie do uwolnienia człowieka ze studni. Gdy przystępują do działania, okazuje się, że są to ćwiczenia. Wynik akcji jest jednak niezadowalający. Adam będzie musiał przeprowadzić szkolenie. Baśka oddaje kurtkę Kazikowi. Kazik oferuje pomoc przy remoncie spalonego mieszkania. Dario rozpoczyna akcję poszukiwania Kasi przez radio. Maciek za wszelką cenę chce odnaleźć dziewczynę. Adam rozmawia przez Skype’a z Kamilą o Richardzie. Ta przyznaje, że jest on dla niej kimś więcej niż profesorem. Kazik udaje się do Basi, której obiecał pomoc przy remoncie mieszkania. Po drodze widzi dom w płomieniach. W budynku są dzieci. Mimo niebezpieczeństwa, wkracza do akcji

Jedna odpowiedź do “Strażacy 8 – studnia i dom w płomieniach – streszczenie”

  1. Streszczenie odc 9:

    Odbywają się uroczystości pogrzebowe Kazika. Strażacy z OSP spotykają się w remizie i wspominają przyjaciela. Dario dostaje propozycję pracy w dużej rozgłośni w Warszawie. Boguś przebywa pod domem Madame. Decyduje się oznajmić Januszowi, żeby dał kobiecie spokój. Renata odwiedza w szpitalu Wojtka, którego stan wciąż nie ulega poprawie. Magda prosi Adama, by nie próbował zaprzyjaźnić się z Krzyśkiem. Jakiś czas później Adam spotyka się z Dario. Przy piwie rozmawiają o problemach osobistych i pracy w straży. W mieszkaniu Madame wybucha pożar. Strażacy wdzierają się do domu i szukają kobiety. Znajdują ją w szafie. Podczas akcji Witek dostrzega Romka, który filmuje palący się budynek. Domyśla się, że właśnie on stoi za podpaleniem. W pogonią za domniemanym winowajcą rzuca się Adam.

    odc 10:
    Ratownicy wspierają Madame. Maciek, Dario i Boguś malują dla niej pustostan. Witek wysyła Magdę i Adama na rekonesans przeciwpożarowy w terenie. Podczas inspekcji para wspomina dawne czasy. Dociera do nich informacja o płonącym zbożu na jednym z pól. Wojnar popisuje się pomysłowością, ratując gospodarstwo przed ogniem. Później w Warszawie odbywa się posiedzenie komisji. Borycki oskarża Adama o niesubordynację i narażenie życia innego strażaka. Niespodziewanie na miejscu zjawia się Renata z wiadomością, że Wojtek się obudził. Sprawa zostaje odroczona. Kamila przyjeżdża bez zapowiedzi do Maćka. Chce mu zrobić niespodziankę. W pubie Manhattan odbywa się projekcja archiwalnych filmów, które znalazł Dario. Emocjonalne spotkanie Magdy i Adama przerywa pojawienie się Kamili. Kobieta ma dla niego zaproszenie do Stanów Zjednoczonych. Wojnar staje przed trudnym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *