Wiosną w życiu bohaterów „Świata według Kiepskich”, najdłuższego sitcomu na świecie, pojawi się wiele zabawnych i wzruszających sytuacji oraz nierozwiązanych tajemnic. Ferdynand założy przedszkole, będzie chciał zainwestować w magiel i odkryje… że jest podsłuchiwany. W wiosennych odcinkach serialu pojawią się gościnnie m.in. Krzysztof Ibisz
oraz reprezentant Polski, skuteczny joker w kadrze Adama Nawałki, sławny zdobywca bramki w meczu z Niemcami - Sebastian Mila.

Ferdek Kiepski, (Andrzej Grabowski) rozmyślając na ławce w parku nad swoim kiepskim życiem, odkryje osobliwą rzecz – że jego, człowieka zasadniczo nie przepadającego za dziećmi, te ostatnie wręcz uwielbiają. Niejako pod naciskiem lgnących do niego maluchów i ich rodziców zostanie zmuszony do założenia społecznego przedszkola. Przy tej okazji okaże się, że Boczek (Dariusz Gnatowski) świetnie sprawdza się jako kucharz od flaczków i bigosu, a Paździoch (Ryszard Kotys) ma katechetyczne wykształcenie.

W nowym sezonie „Świata według Kiepskich” zobaczymy całą stałą obsadę serialu: Halinkę (Marzena Kipiel – Sztuka), Waldusia (Bartosz Żukowski), jego żonę Jolasię (Anna Ilczuk), Mariolkę (Barbara Mularczyk) sąsiadkę Helenę Paździoch (Renata Pałys) oraz Zofię Czerwińską, Lecha Dyblika Andrzeja Gałłę i Krzysztofa Dracza.

Najnowszy, 18. sezon „Świata według Kiepskich” reżyseruje Patrick Yoka. Na zlecenie Telewizji POLSAT serial produkuje ATM Grupa.