Święta i imprezy – Zagadka 2

Typowy nabijacz punktów ;)

Poniżej pojawi się hasło, które oznacza Święto/nazwę imprezy.
Waszym zadaniem jest znaleźć daną uroczystość w serialu i podać mi jakiekolwiek szczegóły (a najlepiej link do zdjęcia, opisu, filmu).

Za każdy 1 pkt.

Urodziny dziecka – znane jako KINDER PARTY 😉

47 odpowiedzi do “Święta i imprezy – Zagadka 2”

 1. prosto w serce- urodziny Hani: 1 pkt
  0dc 17

  Artur próbuje opanować sytuację z Cezarym na urodzinach Hani. Ku zaskoczeniu wszystkich, Hania jest zachwycona występem „większego brata” ukochanego tygryska. Tymczasem w firmie Feliks zaskakuje Anetę i przynosi jej prezent w ramach rekompensaty za naganne zachowanie swojej byłej żony Wandy. Przyjęcie urodzinowe Hani dobiega końca. Konstancja całą imprezę spędziła w sypialni, obrażona o pojawienie się Moniki. Jej niechęć do Moniki rozrasta się do niebezpiecznych rozmiarów.

  filmpolski

 2. urodziny Małgosi- Niania (48): 1 pkt

  Zbliżają się szesnaste urodziny Małgosi. Maks z zadowoleniem oznajmia córce, że udało mu się wynająć z tej okazji balową salę w pałacu Odrowążów – Mościckich – tą samą, na której wyprawiał przyjęcia sam Jan Kiepura. Małgosia jest zdruzgotana perspektywą drętwej imprezy, przy dźwiękach „kwartetu wilanowskiego”. Frania dochodzi do wniosku, że jedynym miejscem godnym szesnastych urodzin Małgosi jest znajdujący się na Pradze klub jej ciotki – Janiny Rożen – siostry jej ojca. Maks nie jest zachwycony pomysłem urodzin na Pradze, ale ostatecznie wykazuje dobrą wolę i zgadza się. Frania i Małgosia odwiedzają klub Janiny, który ku przerażeniu Małgosi jest miejscem wyjątkowo obskurnym. Pojawia się jednak inny problem… Teresa Maj, gdy dowiaduje się gdzie Frania chce urządzić prywatkę chce popełnić samobójstwo. Okazuje się, że Janina jest od dwudziestu lat w „śmiertelnym” konflikcie z Teresą. Frania usiłuje się wycofać z pomysłu urodzin na Pradze, ale wściekły Maks mówi, że albo urodziny odbędą się u Janiny albo nigdzie. Frania usiłuje pogodzić Teresę i Janinę. Impreza ostatecznie wypada znakomicie, mimo że Teresa i Janina rozpoczynają wojnę „na torty”.
  filmpolski

 3. Na wspólnej – urodziny Ignasia odc 2220 1 pkt

  Impreza urodzinowa wypada fantastycznie. Ignaś nie przestaje się uśmiechać – nie dość, że dostał wymarzoną deskorolkę, to jeszcze rodzice są w dobrych humorach i są dla siebie mili. Brzozowscy zauważają szczęście syna i zaczynają wspominać dawne czasy.

 4. urodziny Emilki- Ojciec Mateusz odc.201: 1 pkt
  Emilka spóźnia się na własne przyjęcie urodzinowe. Ku zaskoczeniu domowników przyprowadza ze sobą Franka Chłopickiego, korepetytora od fizyki. Okazuje się, że chłopak jest laureatem olimpiady fizycznej. Bardzo imponuje Emilce. Natalia i babcia podglądają czułe pożegnanie zakochanych. Emilka jedzie na korepetycje. Od ojca chłopaka dowiaduje się jednak, że Franek nie wrócił na noc do domu. Możejko i Nocul przesłuchują Emilkę. Możejko ustala, że dziewczyna poznała starszego chłopaka przez koleżankę, Zytę Nowakowską. Dziubak i Gibalski odwiedzają modny klub muzyczny. Przesłuchują kolegów chłopaka. Emilka rozdaje koleżankom zdjęcie Franka z informacją, że zaginął. Okazuje się, że Franek ma kłopoty w szkole. Grozi mu niedopuszczenie do matury. Emilka przypomina sobie, że często dzwonił do Franka kolega Miki. Kiedy Emilka znika z domu, policja zabezpiecza monitoring i jej laptopa. W dniu zniknięcia Franek został pobity

  filmpolski

 5. Dlatego dodałam ten kawałek z ma jak miłość adminko 🙂 też się śmiałam jak to znalazłam i oglądałam, to były czasy 🙂

 6. w odc.159 serialu Julia trwa kinderbal dla Natalki: 1 pkt

  Janek podejrzewa, że Julia kocha Sławka i dlatego nie chce być z nim… Decyduje się zapytać ją o to wprost. Dziewczyna sugeruje, że jego przypuszczenia są uzasadnione… Później ma jednak wyrzuty sumienia, że wprowadziła go w błąd. Janek bardzo to przeżywa. Maciek ze Sławkiem szykują się do wyjazdu do Lubawic. Tymczasem Monika z Bożeną kolejny raz udają się do Darka, aby się z nim dogadać. Julia z przyjaciółmi przyjeżdża do Lubawic. Natalka jest zachwycona niespodzianką, którą przygotowali dla niej Sławek i Maciek. Monika z Jankiem odwiedzają Janickich. Kobieta proponuje im założenie funduszu dla dziecka. W ten sposób chce zdobyć pieniądze dla Darka. Tadeusz nie jest zachwycony tym pomysłem. Uważa, że Monika chce tylko wyciągnąć od nich pieniądze. W Lubawicach trwa kinderbal. Nagle Maciek orientuje się, że zapomniał tortu. Dzwoni więc do Janka i prosi go o przywiezienie prezentu. Starszy Janicki początkowo chce wysłać tort taksówką, bo wie że sytuacja jest niezręczna, ale Monika namawia go, że powinien dostarczyć tort osobiście. Kobieta chce mu towarzyszyć… Maciek widząc Monikę, ma pretensje do Janka jak mógł ją ze sobą zabrać. Ta z kolei upiera się, żeby złożyć Natalce życzenia i wręczyć tort. Maciek nie chce na to pozwolić! W wyniku szarpaniny Maćka i Moniki tort ląduje rozkwaszony na trawie…

 7. Wszystko przed nami Urodziny Zuzy 1 pkt nie mam żadnego zdjęcia więc wstawiam opis odcinek 3 (uprzedzając Twoje pytanie to było na 15 urodziny pada ta kwestia około minuty 3:20 sprawdziłam 🙂 )

  (…) Stefan zapomniał o urodzinach swojej córki, Zuzy, i kupuje jej prezent w ostatniej chwili. Paczkę znajduje jego kochanka Marina i jest przekonana, że to prezent dla niej.

 8. urodziny Oli- sama słodycz: 1pkt

  odc10:
  Osa proponuje Mariannie, aby wyprawiła urodziny Oli w jego salonie. I tak ruszają przygotowania do przyjęcia. Marianna dzwoni do Fryderyka z pytaniem o potwierdzenie obecności.

 9. Urodziny Hani – Przyjaciółki (odc. 18) 1 pkt
  Opis: Andrzej na prośbę córki nocuje w mieszkaniu Ingi. Dorota jest na niego wściekła. W ramach zemsty nie przychodzi na urodziny Hani. Podczas spotkania na basenie Gruszewska zarzuca partnerce Andrzeja, że nie potrafi panować nad swoimi emocjami, co ma negatywny wpływ na jej córkę. Między kobietami dochodzi do przepychanki. W efekcie Dorota ląduje w wodzie (…).

 10. Urodziny Marysi i Wiktorii – Licencja na wychowanie (odc. 6) 1 pkt
  Opis: Wiktoria i Marysia kończą 16 lat. Z tej okazji dziewczynki chcą zorganizować razem imprezę w domu dziadków Leszczyńskich. Rodzice dziewcząt ustalają, że wszyscy pojadą na przyjęcie, by pilnować bawiących się nastolatków. Po przyjeździe Roma z Ryszardem zjadają potajemnie w kuchni tatar z łososia. Okazuje się, że potrawa była nieświeża i oboje dostają rozstroju żołądka. Leszczyńcy poprawiają sobie nastrój wypijając przygotowany dla imprezowiczów poncz i idą spać wcześniej. Gdy sąsiedzi zawiadamiają policję o głośnej imprezie, żadne z rodziców nie jest w stanie wyjść do funkcjonariuszy.

 11. Teraz na TVN Fabuła leci i mnie tknęło 😀 1 pkt
  Urodziny Kalinki – Druga Szansa sezon 1 odcinek 13
  Opis: „Kiedy Monika wybiera się na urodziny Kalinki pojawia się kolejny kłopot związany z koncertem (…) Monika pędzi na urodziny Kalinki. Lidka mobilizuje Monikę by ta coś w końcu zrobiła ze swoim własnym życiem, zamiast zbawiać cały świat.

  http://www.bankfotek.pl/image/2083267

 12. Podsumowanie weekendu:
  pauli890 -22
  ann -21
  Kasia -19
  martucha187 -14
  Linijka – 14
  Serialowa – 12
  Ksenia – 5
  Anez – 5

 13. Adminko ta punktacja dotyczy tylko tego weekendu ? Czyli piątkowych zagadek ?? Nie jest ogólna?? Jeśli tak pomyliłas się bo mam za dużo punktów??Jeśli natomiast to ogólna punktacja to zgłaszam reklamację na zbyt małą ilość pkt 😀 xD

 14. Adminko ja chyba tez mam blad w podsumowaniu weekendu bo mialam tak: 9 pkt za czołówkę + 3 w krzyzowce + 3 za ubrania + 7 za imprezy. Sprawdz prosze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *