Święta i imprezy – Zagadka 3

Typowy nabijacz punktów
Poniżej pojawi się hasło, które oznacza Święto/nazwę imprezy.
Waszym zadaniem jest znaleźć daną uroczystość w serialu i podać mi jakiekolwiek szczegóły (a najlepiej link do zdjęcia, opisu, filmu).
Za każdy 1 pkt.

A tym razem ANI ŚWIĘTO, ANI IMPREZA.
Ważne wydarzenie…

Po prostu serialowy POGRZEB.

58 odpowiedzi do “Święta i imprezy – Zagadka 3”

 1. dom nad rozlewiskiem- pogrzeb Zofii:

  Małgosia przyjeżdża na Mazury, do domu matki Basi. Spotkanie obu kobiet jest bardzo emocjonalne. Jantar poznaje też upośledzoną umysłowo Kasię, swoją przybraną ciotkę. Dla gościa ze stolicy wszystko na wsi jest nowe i zachwycające. Przede wszystkim jednak Gosia pragnie dowiedzieć się, dlaczego Basia porzuciła rodzinę. Niebawem Marysia telefonicznie powiadamia matkę o złym stanie zdrowia babci Zosi. Małgosia natychmiast wraca do Warszawy. Z wielkim oddaniem opiekuje się teściową, która przebywa w szpitalu. Niestety, starsza pani umiera. Na jej pogrzebie zjawia się też koleżanka Konrada z pracy, Ada, z którą łączy go coś więcej, niż czysto zawodowe stosunki.

  http://programtv.onet.pl/tv/dom-nad-rozlewiskiem-116958

  W sumie opis jest 1 pkt

 2. pogrzeb mariusza lipskiego hotel 52: (2)

  W dniu pogrzebu Mariusza Lipskiego do hotelu przyjeżdża młode małżeństwo, które wygrało w konkursie weekend marzeń. Rafał (Lesław Żurek) chce odpoczywać i dobrze się bawić, ale jego żona, Marzena ma dużo bardziej precyzyjne plany. Chce tu i teraz zajść w ciążę, gdyż z jej wyliczeń wynika, że to idealny moment na spłodzenie chłopczyka. W hotelu zatrzymuje się również Tadeusz Zawadzki (Jacek Borkowski) – biznesmen, podający się za starego przyjaciela Lipskiego. On również ma precyzyjny plan. Chce wykorzystać zagubienie pogrążonej w żałobie Natalii i przejąć kontrolę nad hotelem. Liczy na to, że pomoże mu w tym Iwona Szwed, dotychczasowy manager hotelu i towarzyszka życia zmarłego.

  1 pkt

  filmpolski

 3. pogrzeb brata babci janiny (44)

  Boscy muszą zmierzyć się ze śmiercią w rodzinie. Na zawał serca umiera wujek Stanisław, starszy brat Janiny, matki Natalii. Na pogrzebie Kacper, Kuba i Tomek mają okazję poznać całą rodzinę – sporą grupkę ciotek i wujków. Młodzi nie za bardzo potrafią odnaleźć się w poważnej sytuacji. Zamiast refleksji nad kruchością życia ludzkiego zastanawiają się, który z nich miałby na tyle siły, aby otworzyć ciężkie wieko trumny. Boska ma powoli dość ciągłego zajmowania się domem, myślenia o wszystkim i za wszystkich. Dochodzi do wniosku, że jest wyzyskiwana. Rodzina nie pozostawia jej wolnej przestrzeni. Po rozmowie telefonicznej z Marią pozoruje atak histerii, co przynosi oczekiwane rezultaty.

  1 pkt

 4. Paweł Dunin – Samo Życie

  https://www.ipla.tv/Samo-zycie-odcinek-151/vod-28745

  Teresa jest bardzo zaniepokojona nagłym zniknięciem Kacpra, na dodatek Anna Szpunar nie chce jej zdradzić nowego miejsca pobytu syna i prosi ją, aby nie zajmowała się tą sprawą. Renata ma pretensje do Janiny, że trzyma stronę Łukasza zamiast pomóc jej w przekonaniu Agnieszki do powrotu do Dęblina. Mirek martwi się o Maćka, któremu śnią się nocne koszmary. Janina przypuszcza, że ma to związek z niedawnym pobytem chłopca u mamy w Niemczech, nakazuje Mirkowi, aby poważnie porozmawiał z synem i dowiedział się co go dręczy. Agnieszka na kilka godzin wychodzi ze szpitala by uczestniczyć w pogrzebie Pawła. Już po uroczystościach żałobnych Łukasz nad grobem ojca przysięga mu, że zaopiekuje się Agnieszką i jej dzieckiem. Tymczasem malutka Kasia z groźną infekcją zostaje przeniesiona do szpitala, w którym pracuje doktor Barbara Kornacka. Agnieszka jest przerażona, bo poważnie obawia się o życie swojego dziecka.

  1pkt

 5. Olga – Lekarze

  client=ms-android-samsung&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjdvfCx8tXUAhVKAZoKHf2kAkgQ_AUICSgB&biw=360&bih=560#tbm=isch&q=lekarze+pogrzeb+olgi&imgrc=OAB1x7L5vtVA6M: link mi nie dziala

 6. „Dom” – pogrzeb Popiołka:

  Przemowa doktora Kazanowicza z odc. 12:
  „Panie Boże, tak się nie robi. Panie Boże, czy on Ci tam był potrzebny? Czy tam trzeba zamiatać? Czy tam trzeba polewać? Czy tam trzeba kogoś, żeby bramę otwierał? I dlaczegoś nam go zabrał? Co to za dom bez pana Popiołka? Co do za Warszawa bez niego. Panie Rysiu, tu nie lokatorzy stoją, tu stoją sieroty, sieroty po Tobie.”

  1 pkt

 7. „Dom” – pogrzeb Ewy w odc. 25:

  „Śmierć Ewy zbiega się w czasie z podpisaniem porozumień sierpniowych. Nad trumną zmarłej spotykają się wszyscy mieszkańcy kamienicy.” /źródło: filmpolski.pl/

  1 pkt

 8. „Czas honoru” – pogrzeb Janka odc. 65:

  superseriale.se.pl/galerie/99007/192760/czas-honoru-5-odc-65-pogrzeb-janka-bronek-maciej-zakoscielny-wadek-jan-wieczorkowski-micha-jakub-wesoowski/ był

 9. „Przygody Pana Michała” – odc. 13 – pogrzeb Wołodyjowskiego:

  programtv.onet.pl/tv/przygody-pana-michala-39589

  1 pkt

 10. Wiktor Brzozowski- Na wspólnej
  Odc 3
  Odbywa się pogrzeb Wiktora. Karolina nie czuje się na siłach, żeby pójść na uroczystość. Na cmentarzu Maks oskarża Izabelę, że przyczyniła się do śmierci ojca. Basia postanawia zaopiekować się zdruzgotanym Maksem. Maria i Włodek rozpaczają z powodu zniszczeń w ich nowym mieszkaniu. Maria ma nadzieję, że śmierć Wiktora nie pogorszy ich sytuacji. Na pogrzebie pojawia się Kinga. Michał zdaje sobie sprawę, że to ona była tajemniczą kochanką Wiktora. Zaprasza ją do swojego mieszkania w nadziei, że Kinga odkryje przed nim nieznane szczegóły interesów jego zmarłego brata.

  Wydawało się, że był, ale jednak nie – 1 pkt

 11. Podsumowanie – bez niedzielnej zagadki
  pauli890 – = 78+9+4+6+2+20 – 119
  granatka = 40+14+2+1+12 = 69
  Kasia – = 60
  ann – = 22+12+2+1+4+1 = 42
  martucha187 – = 23+9+9 = 41
  Ksenia – = 21+2+1+4 = 28
  Serialowa = 15+3+1+3+1 = 23
  Linijka = 14
  Anez – = 11+5 = 16
  ania9 – 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *