Święta i imprezy – Zagadka 6

Typowy nabijacz punktów
Poniżej pojawi się hasło, które oznacza Święto/nazwę imprezy/Wydarzenie.
Waszym zadaniem jest znaleźć daną uroczystość w serialu i podać mi jakiekolwiek szczegóły (a najlepiej link do zdjęcia, opisu, filmu).
Za każdy 1 pkt (Gramy max do 20). Raz wykorzystana osoba odpada (a wraz z nią cały wątek).

WYJAZD NA WAKACJE

129 odpowiedzi do “Święta i imprezy – Zagadka 6”

 1. Boscy wybierali się do województwa Lubuskiego i zatrzymuje się w Zielonej Górze. Oki i git. Boscy odpadają już.

 2. „Prawo Agaty” między 1 a 2 sezonem Agata wyjeżdża na wakacje z Maćkiem (nie pokazano tego w TV, ale są streszczenia) GDZIE WYJECHAŁA?

  Agata wraca z wakacji, podczas których związała się z Maćkiem. Ich relacja jest niezobowiązująca, ale spędzają razem dużo czasu.

 3. Na dobre i na złe – rodzina Konicy wybrała się na urlop by zapomnieć o przykrych wydarzeniach związanych z wyapadkiem ich córki. Nie mam zdjęc – jest w linku opis ale skopiopwałam najważniejszy fragment co by całości czytać nie trzeba Własnie nie pisze gdzie na ten urlop pojechali znowu

  Po kilku ciężkich operacjach, mimo starań leśnogórskich chirurgów, dziewczynka umiera. By zapomnieć o przykrych wydarzeniach, rodzina wyjechała na urlop. Po powrocie Marta wróciła do pracy w szpitalu

  http://www.met-rab.pl/page/Na_dobre_i_na_z%C5%82e.HTML

 4. Przepis na życie wakacje Anki i Jerzego : 1pkt
  Szczęśliwi Anka i Jerzy korzystają z uroków życia i podróżują wraz z Gniewkiem po Europie. Zajęci tylko sobą, nie uświadamiają sobie, jak bardzo ich nieobecność odczuwają bliscy- odc1 sez.5

 5. „Miodowe lata” odcinek świąteczny „Cypryjski łącznik” gdzie Krawczykowie i Norkowie wyjeżdżają na święta na Cypr 1pkt

  „Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Krawczykowie i Norkowie planują wyjazd na Cypr. Jednak ich żony chcą jechać tylko ze swoimi mężami. Panowie chcą natomiast jechać w czwórkę. W końcu wychodzi na zdanie żon, ponieważ Karol z Tadziem pokłócili się. Jednak w hotelu dochodzi do spotkania…”

  I niezapomniany dialog:
  – Polish?
  – Rzadko…
  😀

 6. O mnie się nie martw Marcin planuje wyjazd z Joanną na wakacje do Barcelony. Niestety ale na ten odpoczynek wyjechała tylko Joanna bo Marcin postanowił odebrać poród Ewy. 1pkt

 7. Dziewczyna i Chłopak – Tosia, jako chłopiec, jedzie na wakacje do leśniczówki wujostwa. Jej brat wyjeżdża na wakacje do ciotki, gdzie udając dziewczynkę, przewodzi swoim kuzynkom. Oboje czeka mnóstwo przygód i niezwykłych doświadczeń. 1pkt

 8. Aż po sufit- wyjazd rodziny:
  Joanna organizuje rodzinny wyjazd na Mazury, chcąc by jej bliscy mogli się zrelaksować i odpocząć po ostatnich życiowych zawirowaniach. Domirska ma nadzieję, że wyjazd pomoże rozwiązać ostatnie kłopoty między członkami rodziny. Szczególnie liczy na to, że Kama i Tadeusz znowu znajdą nić porozumienia. Tomek zabiera ze sobą Zośkę,- odc.11 1pkt

 9. „Usta Usta” – przyjaciele byli na wakacjach nad morzem (odcinek 13 sezon I) 1pkt

  Krzysztof organizuje kolację, żeby ogłosić, że wynajął miejsce w pałacyku nad morzem na ostatni weekend lata i zaprasza tam wszystkich. Cała szóstka jest zachwycona malowniczym miejscem. Ale od dnia przyjazdu Krzysztof próbuje organizować swoim gościom czas, trochę wbrew ich woli. Narasta napięcie zwłaszcza między nim, a walczącym o odzyskanie miłości Izy Piotrkiem. Julia i Adam odkrywają na nowo swoje uczucie. Powracający do zdrowia po operacji Adam postanawia zabrać Piotrka na ryzykowną przejażdżkę motorówką na drugą stronę Zatoki Helskiej.

 10. Daleko od noszy: Urlop pełnopłatny
  Cały szpital przygotowuje się do sezonu urlopowego. Doktor Kidler i Karinka chcą wyjechać w góry, a siostry Basen i Basia planują wspólny wyjazd na Mazury. 1pkt

 11. Nie wiem czy to się będzie liczyło ale w Przyjaciółkach dziewczyny wyjechały do SPA na odpoczynek Jakbyś znalazła gdzie – morze, góry itp.

 12. I kto tu rządzi- Marta jedzie na obóz w Austrii: 1pkt
  Marta marzy o wyjeździe na obóz narciarski w Austrii, ale trzymała to w tajemnicy przed ojcem, obawiając się jego odpowiedzi. Tomek jest zaskoczony i wyraźnie zbity z tropu – zastanawia się, czy go na to stać. Widząc jednak błagalne spojrzenie córki, zgadza się. Niedługo potem wpada na pomysł, jak podreperować swoje finanse i sam zabiera się za naprawę kuchenki mikrofalowej, zamiast oddać ją w ręce profesjonalistów i powoduje eksplozję… Tomek jest zrozpaczony, zdaje sobie sprawę, że właśnie pogrzebał wakacje Marty na lodowcu. Agata i Barbara w bardzo zawoalowany sposób oferują mu pożyczenie brakującej kwoty, ale on nie może skorzystać z ich pomocy. W akcie desperacji odsprzedaje kolekcjonerowi swoją bezcenną sportową pamiątkę. Jego poświęcenie zostaje docenione… Po dwóch tygodniach Tomek nerwowo czeka na powrót córki z Austrii, miał bowiem niepokojący sen. Ale znów życie płata mu potężnego figla.- odc.21

 13. Przerwany urlop Sławka Borewicza z 007 zgłoś się, który wraz z przyjaciółką i jej córeczką wynajmują pensjonat na Mazurach.
  odcinek 21 1pkt

 14. Brzydula – odc 175
  Ula postanawia wyjechać na jakiś czas z Warszawy aby wszystko przemyśleć. Jedzie na Mazury
  bylo

 15. Prawo Agaty. Agata wyjeżdża do Gruzji żeby odpocząć i przemyśleć po tym jak straciła prawo do wykonywania zawodu 1pkt

 16. Cisza Nad rozlewiskiem – po śmierci Kasi Basia postanawia wyjechać na jakiś czas do Indii by tam odnaleźć duchowy spokój. 1pkt

  Odcinek 4

 17. Kryminalni- odc.58:
  Żałoda z Zuzią przygotowują się do egzaminu w szkole policyjnej. Dla relaksu, na kilka dni jadą nad jeziora 1pkt

 18. Lokatorzy odc 21 „wakacje nad morze” 1pkt
  Wszyscy planują wyjazd nad morze, Jacek się chce opalić, Bogacka próbuje namówić męża na wyjazd.

 19. Święta wojna – odcinek 24 Wakacje w Egipcie
  Bercik i Zbyszek marzą o wakacyjnym wyjeździe do Egiptu. Marzą, czy byli? 🙂

  Święta wojna – odcinek 45 Wczasy Przetrwania
  Bercik, Andzia i Zbyszek postanawiają spędzić święta Bożego Narodzenia w ośrodku wczasowym w górach. Spędzają?

 20. Na sygnale – odcinek 141 To nie jest serial
  Piotr i Martyna jadą w końcu na wakacje, ale wskutek wielu zbiegów okoliczności wcale nie na słoneczne wyspy, tylko do pensjonatu pod Leśną Górą.

 21. „Druga szansa” Monika wyjeżdża sama na Islandię (ostatni odcinek 1 sezonu) 1pkt

  Na koncercie pojawia się też Marcin. Prosi Monikę, by ta jednak z nim poleciała na Islandię. Namiętnie się całują. Wszystko widzi Kinga i kierowana zazdrością symuluje złe samopoczucie. Prosi Marcina, by ten odwiózł ją do domu. Po drodze wyznaje mu, że wykryto u niej raka i potrzebuje go. W tym czasie Monika jedzie na lotnisko, na którym nie pojawia się Marcin. Lekarz dzwoni do Moniki, przeprasza i mówi, że nie może wyjechać. Musi zostać z Kingą. Monika rozumie, że nie odzyska Marcina…

 22. odc 45 swietej wojny spędzaja na 100 % bo pamiętam ten odcinek, ale podeślę zaraz link jak znajdę oki 1 pkt

 23. 13 posterunek – w odcinku „Miss Policji” wszyscy poza Czarkiem i Kasią wyjeżdżają do Tajlandii 1pkt

  Kasia przyprowadza rowerzystę, którego chce aresztować pod zarzutem prowadzenia po pijanemu. Ponieważ jest on również agentem turystycznym, w zamian za wolność oferuje wszystkim bezpłatną wycieczkę do Tajlandii. Na posterunku pozostaje tylko Czarek i Kasia.

 24. Maszyna zmian serial opowiadający o
  grupce dzieci, które ze swym opiekunem Filipem przyjeżdżają do sanatorium dla alergików, i tam dzieją się różne przygody tylko to wyjazd zdrowotny bardziej, a nie wakacyjny. Nie wiem.

 25. To nie Koniec Świata – Do Białej Podlaskiej przybywa Klaudiusz Potocki i spędza kilka dni w pensjonacie Tylko czy on nie przyjechał do pracy przypadkiem?

 26. Monika wyjeżdża do sanatorium- Niania w wielkim mieście To właśnie raczej taki wyjazd dla zdrowotności, a nie z okazji wolnego.

 27. Wakacje Kasi i Tomka: Znowu tylko słowo urlop. Gdzie?
  Urlop w domku wynajętym wspólnie z przyjaciółmi potwierdza najczarniejsze przeczucia Tomka. Wszyscy chcą spać w większej sypialni. Tomek używa wobec drugiej pary swoich zdolności dyplomatycznych. Kasia jest zgorszona i zachwycona.

 28. Spa Olimp ale gdzie to brak danych. jest tylko tyle ze wygrała w konkursie wyjazd do spa Olipm, gdzie potem doszło do morderstwa..

 29. Kasia i Tomek jadą do Krakowa-odc.41: 1pkt
  W Krakowie Kasia jest bardzo podekscytowana, Tomek mniej – nie interesuje go specjalnie historia ani zabytki. Wolałby pójść do klubu, bo podobno krakowianki są wspaniałe.

 30. – nie zauważyłam Zosi i Kuby, był tylko konica już poprawione 😀
  – basia – sanatorium chyba jednak faktycznie

 31. Przemek Zapała – na dobre i na złe
  Wyjazd z Ludmiła do Izraela Z tego co pamietam to nie byly wakacje, a wyjazd na leczenie. Więc już bez JAJ

 32. Ruud i Bożenka – na dobre i na złe wyjazd do Amsterdamu, Holandia 1pkt

  Za pomyślne zdanie egzaminów Van Graff obiecał Bożence wakacyjny wyjazd. Ruud chce pokazać ukochanej Amsterdam – miejsce, w którym się urodził i wychował.

 33. Wakacje z duchami – wyjazd Perełki, Mandaryna i Pikadora do cioci do leśniczówki. 1pkt

  pl.wikipedia.org/wiki/Wakacje_z_duchami_(serial_telewizyjny)

 34. 39 i pół – w odcinku 16 Patryk i Marta wyjeżdżają na wakacje nad jezioro `1pkt

  „Marta i Patryk wyjeżdżają na wakacje nad jezioro Drubno. Z tym miejscem wiążą się wspomnienia Patryka – był tu na ostatnich wakacjach z rodzicami, zanim Darek od nich odszedł.”

 35. Ewa Stern spędza urlop w pensjonacie Małgosi – „Miłość nad rozlewiskiem” Chodziło mi raczej o to, że nasi znajomi wyjeżdżają na wakacje. Nie wiem.

 36. „Ja to mam szczęście” – Polakowie jadą do Berlina: Dojechali, bo nie pamiętam?

  //www.youtube.com/watch?v=2Usi_7qTImI

 37. Chyba tego nie było chyba było
  Serial „Wakacje z duchami”, jak sama nazwa nawet wskazuje 😉

  „Trójka chłopców spędza wakacje u ciotki w leśniczówce, w pobliżu starego zamku. W zamku ponoć straszy, więc bohaterowie opowieści postanawiają to zbadać, zwłaszcza że w okolicy kręcą się różni podejrzani osobnicy, a na wakacje do cioci przyjechała bardzo sympatyczna dziewczyna.”

 38. Adminko, Artur jechał w Himalaje prywatnie jako – jak to nazwała Marta – zaspokojenie kryzysu wieku średniego i podkręcenie adrenaliny, więc to wakacje. Nie każdy musi w wakacje leżeć plackiem na plaży 😛
  Nie. Wyprawa w Himalaje to nie są wakacje. To jak piszesz „podkręcenie adrenaliny” itp. Ale gdybyś powiedziała himalaiście, że był „na urlopie” toby się z pewnością obraził.
  Wcześniejsze odpowiedzi z Himalajami w roli głównej też odrzuciłam.

 39. „Sąsiedzi” – odcinek „Ach, Paryż!” 1pkt

  Wiśniewscy i Bogaccy są na wycieczce w Paryżu. Patrycja, nie znając francuskiego, wybiera się na zakupy. Bogaccy udają się na wycieczkę z przewodnikiem, a Cezary idzie w tym czasie na spotkanie biznesowe. Tymczasem Patrycja wymienia pieniądze u polskiego cinkciarza i kupuje za nie obraz u ulicznego, nieznanego artysty. Potem udaje się do kawiarni, gdzie wywołuje awanturę i trafia do komisariatu policji. Wkrótce dołączają do niej Cezary i Bogaccy.

 40. A liczą się przyjazdy na wakacje czy tylko wyjazdy?:) WYJAZDY

  Bo mam taki przykład:
  Wojna domowa – do Jankowskich przyjeżdża babcia z Ciechanowa (odc. 8)

 41. Do „Mamuśki” – hotel Lux nad jeziorem – miasta podano, ale np. pauli890 też zaliczyłaś leśniczówkę bez miasta. 1 pkt

  Do „Magiczne drzewo” – do babci na wsi – nie ma konkretnej nazwy. 1pkt

  Z Himalajami i slubem nie wiem.

 42. Celina Dłużniewska po postrzale w Kasynie wraz z narzeczonym Krzysztofem wyjechała do Zoppot w celu odpoczynku i rekonwalescencji. Czas Honoru odcinek 27

 43. A co do Himalajów, to według mnie to są wakacje. To tak jakby pojechać na obóz konny czy spływ kajakowy. Oczywiście nie dla każdego – mierzmy siły na zamiary, ale Artur nie pojechał do pracy przecież tylko na urlop!

 44. A co do Polaków z „Ja to mam szczęście”, to odcinek kończy się 40km przed Berlinem, czyli już w DE 😛

 45. A co do ślubu na Kasprowym, to przecież to też urlop, a nie praca – trochę tam zostali dla odpoczynku 🙂

 46. To ta zagadka jeszcze trwa? Nie no chyba nie… Adminka nie napisała że koniec ale i tym razem pewnie podobnie jak zawsze że w sobotę do północy

 47. Dobrze, już się nie upieram przy tym ślubie na Kasprowym i Himalajach 😉
  To tylko jeszcze tych Polaków w Berlinie poproszę i już nic nie mówię tylko podliczam 😀

 48. Punktacja w tej zagadce:

  pauli890 – 20 (MAX)
  granatka – 15
  Ksenia – 9
  Serialowa – 8
  Kasia – 7
  ann – 2

  Niech każdy sobie jeszcze sprawdzi 🙂

 49. pauli890 – tradycyjnie 20 🙂
  granatka – 16
  Ksenia – 9
  Serialowa – 8
  Kasia – 7
  ann – 2

  Proszę o sprawdzenie, bo można się pogubić 🙂

 50. Ogólna punktacja:

  pauli890 – 188+19+2+3+20 = 232
  Kasia – 162+17+2+2+7 = 190
  granatka – 146+20+3+2+16 = 187
  Serialowa – 134+15+3+4+8 = 164
  ann – 128+17+2 =147
  Ksenia – 88+11+2+2+3+9 = 115
  martucha187 – 50+12 = 62
  danusia – 49+13= 62
  Zosia – 39+16 = 55
  Tonio – 24+20+2+9 = 55
  jasiek – 22
  ania9 – 16
  bggh – 14
  Anez – 13
  KN – 12
  elena – 10
  Aness – 6
  admin – 3

  Ok granatka, więc już masz wliczony ten jeden punkt za Polaków skoro mówisz że dojechali 🙂

 51. pauli890, ja myślę, że Aness i Anez to 1 osoba 🙂
  Adminka też chyba miała kiedyś wątpliwości 🙂

 52. No też tak myślę ale póki sama Aness/Anez nam tego nie potwierdzi to nie powinnyśmy sumować punktacji bo co jeśli to jednak nie ta sama osoba? Zaczekajmy lepiej lub niech Adminka sama skoryguje moją listę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *