Switched at Birth – nie tylko dla nastolatków

Historia zamienionych po urodzeniu dziewczynek bardzo dobrze wypadła w USA i pierwsza seria po emisji 10 odcinków otrzymała ich jeszcze 22! Na kolejne przygody Daphne i Bay trzeba będzie jednak poczekać do 2012 roku.
Serial prosty jak konstrukcja wiadomo czego 😉 Dwie dziewczyny, które obecnie są nastolatkami zostały zamienione w szpitalu i jedna – Bay trafiła do bardzo bogatej rodziny, z matką, która nigdy nie musiała pracować, wspaniałą rezydencją, niesfornym bratem i szlachetnym ojcem.

Druga – czyli Daphne nie dość, że jest głucha, to jeszcze trafiła do samotnej matki – fryzjerki, której zwyczajnie się nie przelewa.

Dużym plusem tego serialu jest to, że główne bohaterki nie są prosto skonstruowane. Bogata nie jest zepsutą do szpiku kości pannicą w różowym tylko całkiem mądrą i zbuntowaną artystką, która w wolnym czasie tworzy nielegalne graffiti.

Już w pierwszym odcinku dowiadujemy się, że dwie rodziny opiekują się nieswoimi dziećmi, akcja nabiera zdecydowanego tempa, tradycyjnie w połowie sezonu zwalnia, żeby na koniec pokazać nam jednak potencjał tego serialu.
Daphne na początku irytowała mnie postawą PollyAnny czyli dziewczątka, które nikomu się nie skarży, wiecznie się uśmiecha i bierze to co jej życie przyniesie. W ostatnim epizodzie pokazała „pazurki” co dobrze wróży przy kolejnych odcinkach.

Nie jest to serial dziesięciolecia ani sezonu. Ot miła, współczesna historyjka, nieźle napisana i zagrana – bez szablonowych rozwiązań, chociaż zdarzają się przewidywalne do bólu wątki jak np. gra w pokera.
Najciekawsze są kłótnie, rozmowy i pokazanie „normalnym” widzom życia w świecie głuchych i głuchoniemych. Nie znam języka migowego, przez całe życie poznałam tylko jedną osobę, która miała problemy ze słuchem, więc ten serial to również dla mnie kolejne novum w postrzeganiu środowiska ludzi niesłyszących.

Polecam wszystkim, którzy uwielbiają historie o życiu nastolatków, ich problemach i miłostkach. Nie jest to dzieło wybitne ale ogląda się całkiem przyzwoicie i zdecydowanie wśród premier tego lata zajmuje czołowe miejsce.
Z pewnością zobaczę jak potoczą się dalsze losy dziewczyn, ich rodziców i chłopaków w 2012 roku.

3 bobry na wakacyjną modłę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *