Szantaż i groźby w Ratownikach

Co zobaczymy w odcinku nr 5?
EWA i MARTA są na wyciągu. EWA zauważa CHŁOPAKA na spadochronie (paralotni), który niebezpiecznie zbliża się do wyciągu. W pewnym momencie łapie go wielki podmuch wiatru i porywa. CHŁOPAK leci kilkanaście metrów, wzbija się na wysokość wyciągu i wpada na linę tuż przed jadącymi kobietami. Wyciąg jedzie jeszcze kawałek, aż w końcu zatrzymuje się.

CHŁOPAK wisi około czterech metrów przed słupem, w niewielkiej odległości od kobiet. Linki spadochrony zaplątują się w mocowanie wyciągu i wokół szyi chłopaka. Przerażona MARTA dostaje ataku paniki. Sytuacja wymaga natychmiastowej interwencji ratowników.

Na miejsce wypadku docierają Hubert i Denis. Akcja ratunkowa to walka z czasem. CHŁOPAK zawisa na linie jak na szubienicy i zaczyna się dusić. DENIS reaguje natychmiast i w mgnieniu oka przechodzi na rękach po linie
i odcina CHŁOPAKA, który spada z wysokości 8 metrów.

JAN TARNOWSKI jest nadal w śpiączce, zbliżają się wybory na nowego NACZELNIKA.

NORBERT chcąc zdobyć Justynę wymyśla intrygę. Płaci wynajętym chłopakom za to żeby go pobili. następnie szantażuje JUSTYNĘ mówiąc, że jeśli nie pójdzie z nim do łóżka to doniesie na policję, że to STASZEK go pobił. Na dowód pokazuje dokument z obdukcji potwierdzający pobicie. Norbert ujawnia Justynie, że jej brat ma już na swoim koncie wyrok za pobicie, a przez kolejne oskarżenie trafi od razu do wiezienia. DOROTA dowiaduje się od JUSTYNY o tym, że STASZEK miał proces i został skazany. JUSTYNA opowiada o szantażu MARKOWI, a ten obiecuje zając się sprawą.

DOROTA dowiaduje się również, że może mieć nowotwór piersi. Zdecydowanie odmawia wykonywania dalszych badań, odpychając wizję choroby od siebie.

STASZEK przygotowuje się do egzaminu na ratownika. Składa też na policji doniesienie o kradzieży znalezionego aparatu fotograficznego. Egzamin zdaje i zostaje przyjęty na staż. W rozmowie z JOANNA po raz pierwszy opowiada o TAMARZE TASZER i tym, że sprawa jej zaginięcia nie wydaje się być taka oczywista.

PARTYKA, który egzaminował STASZKA informuje CEZAREGO, że chce kandydować na stanowisko naczelnika. Gdyby PARTYKA wygrał, a istnieje taka szansa, pokrzyżuje to plany ROJKA i CEZAREGO w sprawie gruntów. CEZARY postanawia poprawić swój wizerunek korzystając z mediów, w tym celu obiecuje HUBERTOWI stanowisko swojego zastępcy jeśli ten namówi swoja dziewczynę DARIE, dziennikarkę TV, aby ta zrobiła materiał promujący CEZAREGO.
CEZARY, zastępujący Naczelnika TARNOWSKIEGO zawiesza do wyjaśnienia sprawy DENISA, w planie ma również materiał filmowy, w którym pokazuje, że dla dobra ogółu i ratowania życia jest w stanie poświęcić nawet jednego z ratowników.

Denis

fot.PR & CSR Specialist

Jedna odpowiedź do “Szantaż i groźby w Ratownikach”

  1. ciekawe jak kręcili tą scenę, która tak dokładnie została tu opisana.. niezłe.

    co do intrygi Norberta to od początku, jak tylko się dowiedział o zawiasach Staszka, było wiadomo, że to wykorzysta…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *