Szpilki na Giewoncie – po odcinku 14

Nowa seria, nowe losy bohaterów. Właściwie zaczynamy od początku. Bo Ewa nienawidzi Bartka, z Grześkiem utrzymuje stosunki przyjacielskie i wraca pracować do Warszawy.
Zmieniło się tylko to, że kobieta odkryła swoje korzenie.
Tak, jest w połowie góralką. I musi to powoli zaakceptować. A ja czuje, że ona pokochała Zakopane już wcześniej, nie tylko ze względu na czyste powietrze i widoki.


A propos widoków. To co robią kamerzyści jest genialne. Warszawa nocą, Zakopane pokazywane z góry, rozświetlone Krupówki i mój dzisiejszy faworyt – granatowe niebo z gwiazdami i Giewontem w tle. Takie wstawki trwają kilka sekund ale podziwiam wszystkich, którzy o to zadbali.

Rafał powinien dostać w końcu zasłużony pozew zbiorowy za molestowanie seksualne swoich pracownic i współpracownic. Co się dzieje w tym serialu? Przecież dzisiaj doszło prawie do gwałtu! Jakim cudem dziewczyny pozwalają się tak traktować? Wiktoria, ta waleczna i pyskata dziewczyna zamiast zadzwonić po policję lub oplakatować miasto (jak chciała zrobić w związku z Arturem) postanowiła odejść? Trudno mi w to uwierzyć.
Wiemy, że musi pojawić się nowa pracownica. Ale można jej wątek wstawić zupełnie inaczej. A chociażby Wiki dostaje lepszą propozycję od konkurencji i odchodzi.
Dziewczyny są molestowane, szef zagląda im w dekolt i dobiera się do nich w kuchni. I dziewczyny odchodzą. Nienormalne.

Dzisiejszy odcinek był prawie w całości poświęcony śmierci Jędrka Skorupy. Mężczyzna zostawił spadek i informacje o tym, kto jest jego biologiczną córką. Uważam, że scenarzyści bardzo ładnie wybrnęli z całej sytuacji i nie odważyli się zastąpić Macieja Kozłowskiego innym aktorem.

Nic mnie dzisiaj nie oszołomiło, nie rozweseliło i nie zdruzgotało. A mój ulubiony bohater – czyli Misiek nie powiedział ani słowa. Ale czuwa nad nim „wielka niedźwiedzica” i na ten wątek czekam wyjątkowo.

Matka i córka w końcu się pogodziły. Ciekawa jestem jak spadek wpłynie na relację Ewy z byłą żoną Jędrka. Czy dziewczyna zrzeknie się pensjonatu? A może wręcz przeciwnie, zacznie w nim pracować.

I oczywiście wiemy co Michał chciał powiedzieć Lucynie. Jędrek chciał wrócić ale… do Barbary.

Zarys tematu mamy. Wiemy dlaczego i jak. Teraz pora czekać na kolejne odcinki. Potencjał jest.

Szpilki 2 seria na początek 2,5 bobra.

2 odpowiedzi do “Szpilki na Giewoncie – po odcinku 14”

  1. Z pewnością bardziej lubię ten serial niż Hotel 52. Ale czwartki należą i tak i tak do telewizji Polsat. Nic nie wspomniano o przyjaciółce Ewy, bardzo kolorowa postać w gumiakach. Ja daje 3 bobry 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *