Tak jak podejrzewaliśmy TVN w wiosennej ramówce postawił na kolejne (po “Detektywach”, “W11- Wydział Śledczy” i “Ukryta prawda”) seriale scripted-docu.
Jak podaje portal wirtualnemedia.pl “widzowie wolą oglądać seriale z udziałem statystów - amatorów (świadczą o tym wyniki oglądalności m.in. Julii).

Premiera obu tytułów 11 lutego 2013.

“Kocham.Enter” będzie można oglądać o 15:00, 16:00 - “Rozmowy w toku”, 17:00 “Szpital”, a o 18:00 “Ukryta prawda”.

Szpital.
Wypadki, przemoc domowa, powikłania po zabiegach, zatrucia, nagłe tajemnicze schorzenia to tylko część przyczyn, za sprawą których pacjenci trafiają na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

W pracach nad serialem, zarówno na etapie scenariuszowym jak i samych zdjęciach, uczestniczą konsultanci i lekarze kilku krakowskich SOR-ów. To od nich pochodzą opisy zdarzeń z izby przyjęć i wskazówki co do dalszego diagnozowania i leczenia pacjentów.

Każdy z odcinków „Szpitala” tworzy odrębną całość. Ich finałem jest rozwiązanie zagadki medycznej. Wtedy również poznajemy rokowania co do choroby pacjenta oraz rozstrzygnięcie sytuacji prywatnej. Część medyczna wpisana jest bowiem w szeroki kontekst obyczajowy. Każdy z odcinków ma 45 minut.

Kocham.Enter
To nowy serial w formacie scripted docu, z miłością w tle. Każdy odcinek to osobna historia, wszystkie zaś łączy redakcja internetowego portalu „Kocham.Enter” i pracujące w nim dwie koleżanki – Alicja (Sylwia Nowiczewska) i Iwona (Agnieszka Płoszajska). To one pomagają rozwiązać realne problemy za pomocą sieci. Dzięki dynamicznej realizacji bliskiej dokumentowi, widzowie mogą poczuć się uczestnikami historii prezentowanych w kolejnych odcinkach.

fot.TVN