No cóż gdybym obstawiła wyniki byłabym bogata ;) Wszystkie moje typy pokryły się w 100%.
Ranczo ze złotą Telekamerą, Żebrowski i Kurdej-Szatan ponownie docenieni, Musiał jest “Nadzieją” telewizji, a Na sygnale zostało ulubionym serialem “dokumentalnym”.

Szczerze mówiąc sama dziwię się, że to piszę, ale dzisiejsza Gala… podobała mi się :)

Przede wszystkim cieszę się, że doceniono HBO, Canal+ i Puls.

Sama głosowałam na Martynę Wojciechowską, więc gratuluję statuetki (szkoda tylko Pana Olszańskiego ;). Spore zaskoczenie w kategorii Juror - lansowana przez TVP2 Edyta Górniak nie dostała się nawet do pierwszej “3jki”, a nagrodę odebrał przesympatyczny Agustin z TVNu.

Złote Telekamery zapewniły mocne wzruszenia. Na scenie pojawiły się m.in. Krystyna Loska i Elżbieta Dzikowska - przepiękne damy, bardzo miło witane przez zgromadzoną publiczność.
Tadeusz Sznuk jak zwykle z klasą, Babiarz uśmiechnięty od ucha do ucha, Chylińska z poczuciem humoru i dystansem do siebie i przesympatyczna pogodynka  - Cegielska - nagrodzeni po raz ostatni.

Skasowani “Paranienormalni” wygrali z Rolnikiem i w swoim stylu pożegnali się z widownią (a już się ucieszyłam, że będą w innej stacji ;)

Musiał jako Nadzieja telewizji - jak dla mnie bez zaskoczeń. Piotr Głowacki nie musi być doceniony statuetką - wystarczy, że obecnie jest rozchwytywany przez reżyserów. I jest rewelacyjny w tym co robi :)

Zdziwiłam się tylko, że Paulina Chruściel nie znalazła się na podium.

Policjantki i Policjanci z TV4 przed Szpitalem i Malanowskimi? No proszę!

Ranczo wygrało po raz trzeci. Bardzo zdziwiły mnie “Dziewczyny ze Lwowa”, które zajęły drugie miejsce… Czyżby Na Wspólnej i Pierwsza miłość już tak się widowni przejadły? ;)
Ogólnie dziwne te nominacje - dwie telenowele i aż trzy seriale z TVP…

Lubię Żebrowskiego w roli Falkowicza więc nie dziwię się, że po raz kolejny otrzymał nagrodę. W zasadzie miał słabą konkurencję… Nie mówiąc już o Paniach. W zeszłym roku było z kogo wybierać i nagroda dla Barbary z Play była sporym zaskoczeniem… A teraz? Bez urazy dla aktorek - ale Olszówka i Krzywkowska ze skasowanych Aż po sufit i Skazanych?
Możemy się jedynie dziwić, że akurat ta aktorka z M jak miłość pojawia się w nominacjach.

Tegoroczne Telekamery oglądało się bardzo dobrze. Rubaszne żarty Górskiego i Błachnio z pewnością nie były najwyższych lotów, jednak mam wrażenie, że pomogły pozbyć się wielkiego napuszenia i rozładowały atmosferę.

Trzymam kciuki, aby za rok było naprawdę z czego wybierać - chodzi mi przede wszystkim o propozycje serialowe.

Dobranoc :)