A miały być TeleTygodnia? Kto tak powiedział? ;)

Zakończyła się czternasta Gala Telekamer. Tym razem TVP2 zdecydowała się transmitować tą wyjątkową uroczystość. A raczej postanowiła się wyjątkowo wypromować.
Pierwsza sprawa to głosy Internautów. Dotychczas głosowanie na oficjalnej stronie było sumowane z wynikami sms’ów i kart pocztowych. Ułatwiało to sprawę widzom, którzy przebywają poza granicami kraju i takim leniwcom jak ja. W tym roku zmieniono zasady. Internauci, którzy szczegółowo wybierali swoich faworytów z list nominowanych zostali podsumowani - i to od nich jedna Telekamera trafiła w ręce TVN24.

Kilka dni temu na jaw wyszła też sprawa głosów na kartach pocztowych. Wydawnictwo Bauer, odpowiedzialne za TeleTydzień postanowiło unieważnić część głosów, które przyszły do nich na kartach pocztowych. Dlaczego?
“Jak wypowiedział się Maciej Brzozowski, dyrektor PR wydawnictwa Bauer: - W niektórych przypadkach [były wysyłane - red.] bardzo duże ilości - dodając jednak, że konkretnych danych na ten temat nie może podać.” źródło - deser.pl

Skandalu nie było, sprawa kuponów przeszła po mediach właściwie bez echa. I tak uważam, że na wyniki głosowania największy wpływ miało wykluczenie Internautów z głosowania.

Ale ja nie o tym.
To, że wręczanie nagród zostało transmitowane przez Telewizję publiczną, nie jest powodem aby nachalnie promować swoje stare i nowe produkcje. Wręczającymi Telekamery były osoby wyłącznie związane z TVP. Jeśli dziwi Was pojawienie się w tym gronie Tomasza Karolaka lub Marty Żmudy - Trzebiatowskiej, informuję, że aktorów znanych z TVN’u już na wiosnę zobaczymy w produkcjach TVP. Karolak wystąpi w serialu Rodzinka.pl, a Marta w Chichot losu. Postawiono na satyryka Drozdę, chociaż powinien wręczać zdobywca Złotej Telekamery - Szymon Majewski. Przedstawiciele innych telewizji nie mieli szans pojawić się na scenie.

Zupełnym nieporozumieniem jest dla mnie wręczanie podczas Gali “wszystkich telewizji” ponad podziałami NAGRODY SPECJALNEJ TVP2. Lubię Kabaret Ani Mru Mru i owszem można ich nagradzać. Ale dlaczego zabrała się za to TVP? To dlaczego TVN lub Polsat nie wręczył swojej “specjalnej nagrody”? Ano drodzy Państwo gdyby taka nagroda miała być wręczona, odbyłoby się to podczas “przerwy”. Przecież nie można hodować żmii na własnej piersi?

W przerwie reklamowej nagrodzono kanały tematyczne. I tutaj pojawiły się ZAKAZANE słowa, których wymawiać nie wolno. Czyli Polsat sport, i TVN 24.

Ciężko mi uwierzyć, że Magdalena Schejbal, czy Tomasz Ciachorowski znaleźli się poza podium. A w ich miejsce wskoczyła np. Małgorzata Braunek. Mimo całego szacunku dla Pani Małgorzaty z pewnością nie była brana pod uwagę nawet w pierwszej trójce. Podobnie jak Klan. Nie ma co rozpatrywać wyników. Poza Osydą i Majką na miejscu nr 2, pojawił się jeszcze Mam talent i Hotel 52.
Wszystkie nagrody dzisiejszego wieczoru - poza nagrodą Internautów należały do Telewizji publicznej. Jakim cudem? Nie mam pojęcia.

A “szoł”, które zapewnili nam na końcu bohaterowie nowego programu muzycznego “Bitwa na głosy” było doprawdy żenujące. Tym bardziej, że Polsat i TVN przygotowują podobne programy muzyczne. Powtórzono kilkakrotnie datę premiery i wypromowano Jurorów.

Telekamery do tej pory szczyciły się nagrodami “między podziałami”. To co było w tym roku było kompletnym nonsensem. I nie czepiam się głosowania telewidzów, chociaż jak słusznie zauważyliście, tych głosów było dramatycznie mało. Ale bez Internetu i po anulowaniu kart pocztowych inaczej być nie mogło.

Bądźcie pewni, że w przyszłym roku znowu będziemy musieli oglądać Telekamery w Internecie. Bo z pewnością nominowani zostaną Filip Bobek i Prosto w serce. A z taką konkurencją TVP nie wygra. Dlatego też, czym się szczycono dzisiaj kilka razy, TVP2 nie zawsze była dla Telekamer tak sympatyczna. W zeszłym roku triumfowała BrzydUla i Galę mogliśmy oglądać tylko na portalu Interia.pl

I chyba tak będzie lepiej. Bo dzisiejsze widowisko…

Szkoda gadać.

PS. Nie usprawniam żadnych teorii spiskowych. Każdy miał swoich faworytów i ulubione seriale, aktorów itp. Oceniam widowisko i własne odczucia. Koszmar.

Mam ochotę na zrobienie własnych nagród pt. “BOBRY”. I będą głosowali tylko Internauci. Bo to jedyna nagroda, która mi dzisiaj przypadła do gustu.

PS2. Oczywiście TVN24 dostał 2 telekamery. Jedną od Internautów, drugą za najlepszy kanał informacyjny.
PS3. W ferworze pisania podsumowania zapomniałam wspomnieć o Agnieszce Chylińskiej, która była najjaśniejszym elementem dzisiejszego wydarzenia. I wygląda rewelacyjnie.

fot.http://telekamery.pl/