Terra Nova – tęskniliście za dinozaurami?

Dawno, dawno temu (ale nie cofam się aż do prehistorii) po filmie Jurassic Park S. Spielberga wybuchło szaleństwo związane z dinozaurami. W każdym sklepie można było kupić figurki T.Rexów, Brontozaurów i innych „aurów”, dzieci żuły gumy, zbierając naklejki z dinozaurami (kupowało się zeszyty i przybory szkolne z podobiznami), itp.
Wczoraj Terra Nova zadebiutowała w Polsce. Jeśli przegapiliście pierwsze dwa odcinki, możecie je nadrobić zupełnie legalnie online.

Akcja dzieje się w 2149 roku, gdzie ziemia została prawie zupełnie zniszczona. Rodziny mogą mieć maksymalnie po dwoje dzieci, dlatego też rodzina Shannon’ów ukrywa swoją najmłodszą, trzecią córeczkę. Podczas kontroli dziecko zostaje znalezione, ojciec policjant wdaje się w bójkę i trafia do więzienia.
Jego żona dostaje możliwość „wyjazdu” do tytułowej Terra Nova, gdzie będzie lekarzem. Pomaga Jim’owi wydostać się z więzienia i po kilku perturbacjach cała rodzina przez tunel trafia do czasów, kiedy ziemia była piękna, zielona i pełna dinozaurów.

Jest szef nowego miejsca, jest zbuntowana młodzież i tajemnica, którą będziemy odkrywać w kolejnych odcinkach.
Nie będę maltretować dinozaurów, chociaż na każdym forum dotyczącym serialu spotykam się jedynie z negatywnymi opiniami na temat jakości ich wykonania.

Moim zdaniem Terra Nova to połączenie Parku Jurajskiego i Avatara. Ludzie przybywający do „nowej ziemi”, walczący z dinozaurami… Gdzieś to już widziałam. Aktorsko nie powala, po raz kolejny nie mam bohatera, za którego trzymam kciuki. Tajemnica mnie nie zaintrygowała na tyle aby zobaczyć kolejny odcinek. Jednakże… Rozmach i pieniądze jakie zainwestowano w tą produkcję robią wrażenie. Dla scenerii warto.
Sprawdźcie sami.
Serial znajdziecie – Pod tym adresem

3 bobry.

3 odpowiedzi do “Terra Nova – tęskniliście za dinozaurami?”

  1. widziałam. sczerze mówiąc dwugodzinna premiera to jak dla mnie za dużo naraz. Momentami trochę nużył serial. Dinozaury niezłe podobały mi się, wodospady i sceneria świetna. ogółem nic ciekawego na pewno nie na tyle aby na ten serial czekać. nie będzie to moim zdaniem hit jesiennej ramówki. szkoda

  2. na to czekałam. świetne efekty. udało mi się premierowo obejrzec na foxie w ence. grafika nie z tej ziemi. dla mnie bombowa fabuła, w stylu Spilberga. chcę więcej.

  3. Też juz po premierze jestem. I tez mam mieszane uczucia. Jako rozrywka bardzo dobry grafika też mi się bardzo podoba, krajobrazy, dinozaury cały nowy świat rewelacyjnie przedstawiony. Ale sama fabuła troche przewidywalna i taka wlasnie w stylu Parku jurajskiego czyli to wszystko już było. Ludzie i groźne dinozaury gonią się w nocy, strzelanki itym podobne. Na pewno zobacze nowe odcinki tym bardziej ze ma być wiecej dinozaurów 😉 Zwiastun robi wrażenie http://www.youtube.com/watch?v=DCAZJziI9TU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *