The Big C – na liście obowiązkowych

Mam nadzieję, że serial o kobiecie nieuleczalnie chorej na raka szybko trafi do Polski, gdyż w USA wykazał się wysokimi słupkami oglądalności, stając się kolejnym hitem stacji Showtime.
Zastanawiacie się czy można o tak poważnej chorobie opowiadać lekko i z humorem. Można. Na szczególne wyróżnienie zasługuje rewelacyjna Laura Linney, która wciela się w Cathy u której wykryto czerniaka.

Już od początku wiemy, że choroba jest nieuleczalna, a Cathy nie ma zamiaru spędzić ostatnich miesięcy na leżeniu w szpitalu. Nie chce poddawać się chemii, która w jej przypadku niewiele może zmienić. Postanawia zmienić życie swoje i najbliższych. Nie zdradza im jednak informacji o swojej chorobie.

Cathy realizuje swoje marzenia punkt po punkcie.
Na początku chce mieć basen. Upierdliwa sąsiadka torpeduje jej plany, dlatego w ogródku pojawia się wielka dziura. Sąsiadka jest cyniczna i złośliwa i… szybko zaprzyjaźnia się z główną bohaterką. Nie będę Wam psuć przyjemności z oglądania ale Marlene pierwsza dowie się, że Cathy ma raka i panie będą się mocno wspierać, chociaż dzieli je kilkadziesiąt lat różnicy wieku. Kobiety wybiorą się np. do baru z męskim striptizem.

Mąż zostaje wywalony z domu, a syn nie może nadziwić się wariactwom mamy. Kobieta chce z nim spędzać jak najwięcej czasu i uczyć go odpowiedzialności. Ciężko jednak wyegzekwować zmianę w zachowaniu rozpuszczonego nastolatka. Kiedy wbrew matce postanawia jechać na obóz piłkarski kobieta wspierana przez uczennicę odbija go z autobusu.

Bo Cathy jest też nauczycielką. Męczy dzieci z problemami w nauce w wakacyjnej szkole. Zaprzyjaźnia się z jedną ze swoich uczennic. Andrea ma poważną nadwagę. Nauczycielka zawiera więc układ. Będzie płacić za każdy zgubiony kilogram. Co kiedy przy kolejnym ważeniu okaże się, że dziewczyna znowu przytyła?

W szkole pojawia się też przystojny malarz, którego Cathy będzie uwodzić. Jak zakończy się wątek z mężem, który również ma seksualną przygodę – zobaczycie sami.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje brat głównej reporterki. John Benjamin Hickey jako – Sean. Jest ekologiem, wyjada resztki z kubła na śmieci i nie uznaje dokumentów. Cathy stara się mu pomóc, jednak brat chce spać w ogródku. Wątek Seana jest jednym z najlepszych w tym serialu, więc każda informacja trochę zepsuje Wam oglądanie jego perypetii.
Jest maksymalnie zakręcony i uwielbia robić żarty swojej siostrze. Np. opowiada Cathy, że był molestowany przez ich tatę.

Ostatnie dwa odcinki sprawiają, że widzom opadają szczęki, a wzruszenie zalewa oczy. I nie dziwię się stacji Showtime, że już szykuje się do kręcenia kolejnego sezonu.

Serial opisałam starając się nie psuć Wam przyjemności. Jest lekki, przyjemny, z elementami wyrafinowanego humoru.

Mam nadzieję, że The Big C jak najszybciej pojawi się w Polsce, bo jak widać na przykładzie chociażby The Walking Dead, że na premiery zagranicznych hitów czekamy lata.

Pozycja obowiązkowa.

fot.hiphoppress.com, http://ia.media-imdb.com, poptower.com

Jedna odpowiedź do “The Big C – na liście obowiązkowych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *