The Borgias – szykuje się niesamowity serial

Tym razem w stacji Showtime. Data premiery nie jest jeszcze znana – wiadomo jednak, że nastąpi w 2011 roku. I ten serial nie miałby prawa powstać w Polsce, w której religia chrześcijańska i wszystkie jej aspekty to sacrum. Wyobraźcie sobie, że nowa produkcja opowiada historię rodziny Papieża. Scenarzyści nie potwierdzili, że powstał na podstawie powieści Mario Puzzo. Wszak życie papieża i jego dzieci to fakt historyczny. Ale serial na pewno opowiada o pierwszej włoskiej mafii – której bossem jest sam papież.

Akcja dzieje się w 1492. W roli papieża – Jeremy Irons. To nazwisko już świadczy o murowanym hicie, a jeśli dodam, że pierwsze dwa odcinki reżyseruje zdobywca Oscara Neil Jordan to możemy spodziewać się naprawdę dobrej produkcji. Po nim pałeczkę przejmuje Jeremy Podeswa (mający polskie korzenie), który był odpowiedzialny za sukcesy takich produkcji jak Pacyfik i Sześć stóp pod ziemią.

Serial będzie szokujący, odważny i już niebawem zrobi się o nim głośno. A już dzisiaj należy docenić rozmach z jakim robione są zdjęcia.

Zobaczcie zwiastun i zdjęcia promocyjne.

[exp link=”http://www.youtube.com/v/ItLou92CsEM?fs=1&hl=pl_PL” swf=”yes”]

3 odpowiedzi do “The Borgias – szykuje się niesamowity serial”

  1. Czytałam tą książkę. Faktycznie szokująca, ale nie sądzę, żeby serial nie mógł ukazać się w Polsce. Kościół (wbrew powszechnej opinii) potrafi krytycznie odnieść się do swojej przeszłości.

  2. Ale powstać w Polsce? Uważasz Ines, że po aferze z krzyzem i innymi podobnymi cudami, ktore byly robione pod tyt”bronimy wiary itp” ktos zdecydowalby sie na nakrecenie w odcinkach serialu o papiezu i jego dzieciach + ich czynach 🙂 Nie wydaje mi sie. Ja nie mowie o Kosciele. Ja raczej mysle o strajkach pod stacja TV, ktora zdecydowalaby sie na taki serial 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *