Tym razem w stacji Showtime. Data premiery nie jest jeszcze znana - wiadomo jednak, że nastąpi w 2011 roku. I ten serial nie miałby prawa powstać w Polsce, w której religia chrześcijańska i wszystkie jej aspekty to sacrum. Wyobraźcie sobie, że nowa produkcja opowiada historię rodziny Papieża. Scenarzyści nie potwierdzili, że powstał na podstawie powieści Mario Puzzo. Wszak życie papieża i jego dzieci to fakt historyczny. Ale serial na pewno opowiada o pierwszej włoskiej mafii - której bossem jest sam papież.

Akcja dzieje się w 1492. W roli papieża - Jeremy Irons. To nazwisko już świadczy o murowanym hicie, a jeśli dodam, że pierwsze dwa odcinki reżyseruje zdobywca Oscara Neil Jordan to możemy spodziewać się naprawdę dobrej produkcji. Po nim pałeczkę przejmuje Jeremy Podeswa (mający polskie korzenie), który był odpowiedzialny za sukcesy takich produkcji jak Pacyfik i Sześć stóp pod ziemią.

Serial będzie szokujący, odważny i już niebawem zrobi się o nim głośno. A już dzisiaj należy docenić rozmach z jakim robione są zdjęcia.

Zobaczcie zwiastun i zdjęcia promocyjne.

Jeżeli widzisz ten tekst, włącz obsługę JavaScript-u w swojej przeglądarce.