The New Normal – nienormalna rodzina?

Właściwie co w obecnych czasach znaczy „normalna” rodzina? – zastanawiają się bohaterowie, którzy oglądają bawiące się w parku dzieci i ich niecodziennych rodziców.
Widok, który jest normalny dla słonecznego Los Angeles – czyli homoseksualne pary z dziećmi z pewnością szokowałby w Polsce.

Od razu pomyślałam, że w zasadzie nieczęsto widzimy na polskim podwórku bawiących się z dziećmi rodziców o innym kolorze skóry 😉 co dla mieszkańców USA jest zupełną normą. Na spacerujące, przytulone lesbijki będziemy musieli jeszcze sporo poczekać.

Serial jest komedią, która w swobodny sposób opowiada o parze gejów, którzy chcą mieć dziecko. Na pewno posypią się gromy (już odbywały się protesty) ze strony organizacji katolickich. Nie dość, że dwoje mężczyzn mieszka ze sobą i tworzą udany związek, to jeszcze chcą mieć biologiczne potomstwo. W tym celu odwiedzają specjalną agencję, kupują „jajeczka” od dziewczyny „podobnej” do Gwyneth Paltrow i wynajmują surogatkę, która ma urodzić dziecko.
Jak to dobrze, że scenarzyści w USA mogą pozwolić sobie na podobne ekstrawagancje 🙂

Świetnie napisani bohaterowie. Na specjalne wyróżnienie zasługuje Ellen Barkin w roli babki (niestety nie da się napisać „babci”). Kobieta jest rasistką, jej komentarze o gejach są bardzo okrutne. W zasadzie jej postać obraża uczucia wszystkich „mniejszości” i tylko czekam, aż pojawią się protesty od kolejnych organizacji 😉
Para gejów urocza. Justin Bartha – David – miłośnik sportu, twardo stąpający po ziemi ginekolog i Andrew Rannells – Bryan jego zupełne przeciwieństwo – nadwrażliwy fan zakupów i dziwnych spodni.
Na uwagę zasługuje również NeNe Leakes.

Trochę naiwny i bardzo krótki wątek nowej surogatki Goldie. Wiemy, że chce zarobić pieniądze i uwolnić się od zaborczej babki ale kobieta zachowuje się tak, jakby jej największym marzeniem było zostać zapłodnioną z próbówki i nosić dziecko koniecznie! homoseksualnej pary.
Na świeżo, w kilku słowach (bo już niejednokrotnie okazywało się, że pilot jest dobry, a kolejne odcinki są poniżej przeciętnej).
The New Normal to całkiem zabawny i ciepły serial o miłości. Rodzina z pewnością trochę inna niż te, które znamy z własnego podwórka. Ale nie widzę niczego złego w grupie osób, które się wspierają i postanawiają spełnić marzenia – tak właśnie powinna wyglądać normalna rodzina.
+ brak podkładanego śmiechu.

Po pierwszym odcinku 3,5 bobra.

6 odpowiedzi do “The New Normal – nienormalna rodzina?”

  1. a może sam napisz kilka zdań? serio mówię – widzieliśmy już, że potrafisz namówić mnie na cokolwiek 😉 zapraszam. Krótka recenzja na twojeseriale@o2.pl a ja napisze swoją i porównamy odczucia?

  2. Nie mogę nic z siebie wykrzesać Matthew Perry świetnie wygląda i gra.Ten serial jest genialny.PO dwóch odcinkach jestem w szoku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *