Najnowsza produkcja stacji ABC postarała się o niezłe plakaty promocyjne, zwiastuny i datę emisji. The River zobaczymy w “midseason’ie” czyli 7 lutego 2011.
Zaciekawił mnie scenariusz i sposób realizacji serialu - ma być swoistego rodzaju dokumentem, zdjęcia (jak widać na zapowiedzi) będą kręcone przy użyciu wszelakich technicznych możliwości, niektóre wyglądają na amatorskie kamery VHS.  A o czym to serial?

Pewien doktor wyjechał do Amazonii i zaginął. Jego rodzina organizuje poszukiwania i trafia w sam środek wielkiej tajemnicy. Czy to będą duchy? Zagadki na miarę Lost? Tego jeszcze nie wiadomo. Wszystko jest utrzymywane w wielkiej tajemnicy ale zapowiada się obiecująco.

Zobaczcie jakie nazwiska zajęły się produkcją. Spielberg, Oren Peli (Paranormal Activity)… Na razie trzymam kciuki. Mam nadzieję na świetny serial, z zapadającymi w pamięć bohaterami i wielką tajemnicą którą muszą poznać.

Na szczególną uwagę zasługują krajobrazy - ale to już chwaliłam przy totalnym niewypale pt.”Off the Map”. Budżet serialu jest też niezły - ale jeden z największych Terra Nova nie sprawił, że serial stał się jednym z najchętniej oglądanych na świecie.

Pożyjemy zobaczymy. Klipy reklamowe trochę przypominają mi klimat Blair Witch project i szczerze pochwalam produkcję za nawiązanie do jednego z największych hitów 2000 roku. Wielkie nazwiska zapowiadają niezłe widowisko. Ale poczekam do 7 lutego.

Jeżeli widzisz ten tekst, włącz obsługę JavaScript-u w swojej przeglądarce.