„To Ci się wymyka spod kontroli” – po odcinku 3×03

Kolejny, prapremierowy odcinek.
I po raz kolejny mam wrażenie, że podobnie jak „Prawo Agaty” – „Przyjaciółki” z odcinka, na odcinek są coraz lepsze.
Recenzja poniżej.


Anka się rozwodzi.

Niestety w Sądzie Paweł dysponujący drogim adwokatem stosuje nieuczciwe sztuczki. Wychodzi na to, że nigdy nie zdradzał żony, a raczej nikt, włącznie z żoną nie jest w stanie mu tego udowodnić.
Dziewczyny postanowiły znaleźć jego byłe, a Anka… No cóż. Ona po raz kolejny się upija.
Wiecie co? Trzeba umieć zagrać pijaną kobietę. A Magda Stużyńska-Brauer robi to znakomicie.
Kiedyś pisałam, że jej postać jest najlepiej zagrana i nadal się tego trzymam. Chociaż widzowie i tak wolą przebojową Zuzę 😉

Apropo’s Zuzy. W jej wątku również sporo się dzieje. Szczerze mówiąc najwięcej zawirowań jest wśród facetów z jej otoczenia. Wojtek jako oficjalny chłopak został w poprzednim epizodzie przedstawiony kolegom z pracy, zakochany Dagmar przeżywa katusze i pozoruje napad padaczki, a odrzucony Łukasz chce się spotykać – tym bardziej, że opuściła go żona.
Zuza jest nieugięta i zakochana…
Nadciągają czarne chmury w postaci szefa, który jej ewidentnie nie lubi i kolegi – donosiciela (który sprawiedliwie dostał w poprzednim odcinku po pysku (wybaczcie kolokwializm).
Ps. Wszystko mi się podoba, poza fryzurą Mikołaja Krawczyka, który gra Łukasza 😉

Inga zmienia mieszkanie ale poza kłopotami z upierdliwym sąsiadem ma większe z sex-telefonem. Szczerze mówiąc zdziwiłam się, kiedy nie przyjęła pieniędzy od mężczyzny, który ją w to wciągnął. Ja rozumiem, że jest dumna i uczciwa. Ale mogła przyjąć rekompensatę za straty moralne, a nie rozrzucać banknoty 200-stu złotowe po osiedlowym sklepie ALMA (product placement musi być).
To nie było takie oczywiste ale bardzo podoba mi się Filip Bobek w roli gbura. Trzymam kciuki za tę rolę i wyjście z szufladki pt.”amant”.

Patrycja nadal kocha Michała.
W jej życiu pojawił się jednak słynny fryzjer (w tej roli Modest Ruciński), którego traktuje jak przyjaciela – tym bardziej, że uważa go za geja. Nie dziwię się jej. Sebo zawsze występuje w duecie z asystentem Jerrym.
A Jerry to moja ulubiona postać z trzeciego sezonu. Antek Królikowski w roli przewrażliwionego na punkcie pieska (noszonego w czerwonej torebce) – „Dzidzi” jest znakomity. Owszem przerysowany do granic możliwości ale humorystyczny i co tu dużo mówić rewelacyjny!

Przyjaciółki mają mnóstwo problemów – jak zawsze.
Ale te problemy nie są wyssane z palca domorosłych scenarzystów. Wszystko się klei, ładnie wiąże i po prostu gra.

4 bobry.


Mam nadzieję, że ten sezon utrzyma poziom z pierwszych, trzech odcinków 🙂

fot. Polsat. S.A.

2 odpowiedzi do “„To Ci się wymyka spod kontroli” – po odcinku 3×03”

  1. Wszystko mi się zgadza poza fryzurą Łukasza oraz po części rolą Bobka, obsadzanego po warunkach. Gburem owszem to on jest, ale miękkim, nadal podszytym amantem. Tzw. „panu ładnemu” trudno będzie udowodnić, że potrafi zagrać ciemnego typa. Dodam tylko, że również Paweł Królikowski w roli Krzysztofa, ex alkoholika jest świetny. Aha, Inga z wiertarą w akcji mocno trąciła rolą z BrzydUli;)

  2. Ten serial bawi, wzrusza, rozmiesza. Ma w sobie wszystko. Każda bohaterka inna. I faktycznie z odcinka na odcinek rozkrecaja się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *