Szpital Alicji został stworzony od podstaw! Nowy serial TVN będzie prezentował autentyczne przypadki medyczne - zapewniła producentka Dorota Chamczyk.
W Toruniu trwają właśnie zdjęcia do tego piętnasto-odcinkowego obrazu. W obsadzie zobaczymy wielu wspaniałych aktorów, m.in.: Danutę Stenkę, Magdalenę Różczkę, Pawła Małaszyńskiego, Jacka Komana, Szymona Bobrowskiego, Katarzynę Bujakiewicz, Piotra Polka, Marcina Perchucia czy Wojciecha Zielińskiego.

W tytułową rolę wciela się Magdalena Różczka. Jej bohaterka Alicja Szymańska to utalentowana i ambitna chirurg. Gdy los krzyżuje jej życiowe plany, porzuca Warszawę i wyjeżdża do Torunia, by zatrudnić się w tamtejszym szpitalu, prowadzonym przez Elżbietę Bosak (Danuta Stenka). “To moja pierwsza główna rola. Nigdy wcześniej nie miałam okazji stanąć przed takim wyzwaniem - cieszy się Magdalena Różczka. - Grana przeze mnie Alicja to świetny chirurg. Taki, jakim chciałabym być, gdybym była lekarzem”.
W nowym mieście Alicja poznaje pełnych pasji młodych lekarzy, m.in.: chirurga Maksa (Paweł Małaszyński), ginekologa-położnika Piotra (Szymon Bobrowski), internistę Jivana (Marcin Perchuć), chirurga Ordę (Wojciech Zieliński).

Wszyscy aktorzy podeszli do swoich ról niezwykle profesjonalnie. Jak się okazuje odbyli krótkie praktyki w warszawskim szpitalu na Banacha. “To bardzo nam pomogło. Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda życie szpitalne od podszewki, na przykład uczestniczyliśmy jako obserwatorzy - oczywiście - w prawdziwych operacjach” - zdradziła Różczka.

Przede wszystkim zależało mi, żeby akcja filmu działa się w mieście, które dobrze kojarzy się wszystkim Polakom. W poszukiwaniu odpowiedniego obiektu odwiedziłam m.in. Gniezno, Olsztyn, Zamość, Malbork. Ostatecznie wybór padł na malowniczy Toruń, gdzie, jak piszą, jest “gotyk na dotyk” - powiedziała Dorota Chamczyk.

Serial zobaczymy na ekranie TVN w przyszłym roku.

A ja trzymam kciuki za aktorów, których od dawna nie widzieliśmy na małym ekranie :)

źródło: AKPA