To nie będzie kopia Dr House i Na dobre i na złe!

Szpital Alicji został stworzony od podstaw! Nowy serial TVN będzie prezentował autentyczne przypadki medyczne – zapewniła producentka Dorota Chamczyk.
W Toruniu trwają właśnie zdjęcia do tego piętnasto-odcinkowego obrazu. W obsadzie zobaczymy wielu wspaniałych aktorów, m.in.: Danutę Stenkę, Magdalenę Różczkę, Pawła Małaszyńskiego, Jacka Komana, Szymona Bobrowskiego, Katarzynę Bujakiewicz, Piotra Polka, Marcina Perchucia czy Wojciecha Zielińskiego.

W tytułową rolę wciela się Magdalena Różczka. Jej bohaterka Alicja Szymańska to utalentowana i ambitna chirurg. Gdy los krzyżuje jej życiowe plany, porzuca Warszawę i wyjeżdża do Torunia, by zatrudnić się w tamtejszym szpitalu, prowadzonym przez Elżbietę Bosak (Danuta Stenka). „To moja pierwsza główna rola. Nigdy wcześniej nie miałam okazji stanąć przed takim wyzwaniem – cieszy się Magdalena Różczka. – Grana przeze mnie Alicja to świetny chirurg. Taki, jakim chciałabym być, gdybym była lekarzem”.
W nowym mieście Alicja poznaje pełnych pasji młodych lekarzy, m.in.: chirurga Maksa (Paweł Małaszyński), ginekologa-położnika Piotra (Szymon Bobrowski), internistę Jivana (Marcin Perchuć), chirurga Ordę (Wojciech Zieliński).

Wszyscy aktorzy podeszli do swoich ról niezwykle profesjonalnie. Jak się okazuje odbyli krótkie praktyki w warszawskim szpitalu na Banacha. „To bardzo nam pomogło. Mogliśmy zobaczyć, jak wygląda życie szpitalne od podszewki, na przykład uczestniczyliśmy jako obserwatorzy – oczywiście – w prawdziwych operacjach” – zdradziła Różczka.

Przede wszystkim zależało mi, żeby akcja filmu działa się w mieście, które dobrze kojarzy się wszystkim Polakom. W poszukiwaniu odpowiedniego obiektu odwiedziłam m.in. Gniezno, Olsztyn, Zamość, Malbork. Ostatecznie wybór padł na malowniczy Toruń, gdzie, jak piszą, jest „gotyk na dotyk” – powiedziała Dorota Chamczyk.

Serial zobaczymy na ekranie TVN w przyszłym roku.

A ja trzymam kciuki za aktorów, których od dawna nie widzieliśmy na małym ekranie 🙂

źródło: AKPA

8 odpowiedzi do “To nie będzie kopia Dr House i Na dobre i na złe!”

  1. Fajnie, tylko którzy są to aktorzy dawno nie widziani na małym ekranie? Przecież to jest „żelazny zestaw” naszych seriali?

  2. No to może Bujakiewicz. Ale też trudno powiedzieć, że jest serialową dziewicą.
    Ja naprawdę bym chciała obejrzeć jakieś nowe twarze. Naprawdę nie ma już innych aktorów?
    Ile można oglądać te same twarze, tylko w lekko zmienionych konfiguracjach?
    A jak już ktoś się dostanie do „stajni tvn”, to go zajeżdżą do granic – a przynajmneij mam takei wrażenie.

  3. Zapowiada się ciekawie. Fajnie, że akcja będzie się rozgrywała w Toruniu. Coraz więcej seriali „ucieka” z Wa-wy 😀

  4. a ja wiem 🙂 Te same ciuchy w sensie niebieskie pod spodem i białe fartuchy i rozwiany włos biegających po szpitalu lekarzy, którzy śpieszą się do przypadku. Już się nie mogę doczekać. Mam nadzieję, że będzie chociaż trochę podobne do moich kochanych chirurgów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *