Fani serialu czekają na trzecią serię, która wystartuje w USA 13 czerwca. Akcja promocyjna ruszyła jednak już kilka tygodni temu i co jakiś czas pokazują się plakaty i kilkusekundowe urywki z planu.

O czym to serial? O wampirach, które wynalazły syntetyczną krew i ujawniły się - walcząc o swoje prawa, o sympatycznej kelnerce Sooki, która zakochuje się w wampirze… srata tata. Jak czyta się “streszczenia”, to człowiek zastanawia się dlaczego nazywa się go “kultowym” i skąd ma taką popularność.
Zacznę jeszcze raz - Pamiętacie rewelacyjne “Miasteczko Twin Peaks“? Pamiętacie ten klimat małego miasteczka, mgłę, bohaterów, a nawet muzykę?
To właśnie taka psychodeliczna historia, z rewelacyjnie napisanymi i zagranymi bohaterami. Na początku może was obrzydzić, bo krwi jest zdecydowanie mniej niż innych ludzkich wydzielin. Na pewno nie jest to serial dla wszystkich - i mówię tu o dzieciach. Sex, sex i jeszcze raz dużo sexu (później będzie go jeszcze więcej ;)

Czy to jest dobry serial - zdecydowanie Tak.

Druga seria - scenariusz naiwny, banalny ale ci bohaterowie! WOW - czapki z głów. Irytująca i momentami bardzo wkurzająca Sookie Stackhouse, którą gra Anna Paquin (na pewno pamiętacie jak odbierała Oscara za drugoplanową rolę żeńską w filmie “Fortepian” - ta dziewczynka trochę już podrosła ;)
Ben, który jest taki dobry, też zacznie irytować - ten Eric…

Można pisać i pisać, co też czynić będę na pewno.

Pojawiła się również informacja, że aby umilić czas oczekiwania na nowe odcinki HBO przygotowało 6 “miniodcinków” - premiera już 2 maja. Miło z ich strony.

fot.http://community.livejournal.com