Prawo Agaty ma idealnie dobraną muzykę, dlatego też, jak obiecałam wcześniej tytuły najważniejszych utworów z odcinka będą również tytułami moich recenzji.
Poświęciłam się dzisiaj i premierę drugiego sezonu oglądałam w starym odbiorniku telewizyjnym, bo premiera na tvnplayer zaplanowana jest na 22:30. Muszę przyznać, że to bardzo sprytny zabieg ze strony telewizji TVN jeśli chodzi o oglądalność (ale poczekam na oficjalne wyniki).

W pierwszym, powakacyjnym odcinku widzieliśmy sprawę ojca Agaty, dobrodusznego trenera, który został oskarżony o podanie dopingu jednemu z zawodników, o którego pozyskanie starała się zagraniczna drużyna.
Pikanterii dodaje fakt, że kilkanaście lat wcześniej trener stanął na drodze do kariery ojca Sebastiana.

Andrzej Przybysz pojawia się w Warszawie i prosi Marka o pomoc. Widać, że mężczyźni się lubią, a tacie Agaty na widok Dębskiego rozjaśnia się cała twarz. Zupełnie inaczej jest w przypadku Maćka, który również pojawia się w Bydgoszczy. W zasadzie jest traktowany trochę jak intruz.
Wiemy, że Agata jest związana z Maćkiem ale w ich relacjach nie ma żadnej chemii i nie dziwię się, że nikt nie kibicuje tej parze.

Zupełnie inaczej jest w przypadku Dębski/Przybysz. Nadal spierają się, mają odmienne zdanie na każdy temat i rywalizują na każdej płaszczyźnie. Ale widać, że między nimi iskrzy i nawet banalna wymiana zdań na temat kolekcji płyt w domu rodzinnym Agaty jest ciekawsza niż rozmowy Agaty z obecnym chłopakiem.
“Jak kocha to poczeka”, które wypowiada Agata wtulona w ojca powinno być mottem tej pary. Poczekajmy zatem, tym bardziej, że do Marka wprowadziła się Okońska i czeka nas jeszcze sporo wątków pary.
Uwielbiam zaskoczenie mężczyzny, który dźwiga ciężką walizkę i dowiaduje się, że to “li i jedynie” kosmetyczka” ;) Dobór muzyki podczas telefonu Pani prokurator: “stary kibic jak zwykle się dąsa” mnie serdecznie rozbawił.

Dorota ma mdłości. Również komediowy wątek, kiedy adwokat podczas spotkania wychodzi i musi spędzić kilka godzin w łazience. “Rzygaj sobie w domu” - rzuca ukochany mąż, który robi zapasy herbatek i ciastek, które mają złagodzić ciążowe dolegliwości.

Udany odcinek z plejadą młodych gwiazd, gdzie wyraźnie na prowadzenie wychodzi Maciej Musiał. Aktor podbija serca w produkcjach wszystkich polskich stacji - TVN, Polsat, TVP1, TVP2, a nawet Canal+. Wróżę karierę (chyba po raz kolejny). Ale Maciek jest jednym, z najlepszych “aktorów” w kategorii “nastolatek”. I przy tym coraz lepiej wygląda.

Po raz kolejny Agata i jej kancelaria wygrywają sprawę - muszę się już do tego przyzwyczaić ;)
Udany odcinek, z zaskakującym wyznaniem Andrzeja Przybysza - ojca głównej bohaterki (świetny Marian Opania). I o co chodzi z “przyjacielem” Huberta? Musimy poczekać na wyjaśnienia.

3,5 bobra.

fot.tvn.pl