Jak podają wirtualne media w tym roku nie będzie gali wręczenia Telekamer, a plebiscyt odbędzie się jedynie na łamach tygodnika TeleTydzień. Z uczestnictwa w konkursie wycofały się Polsat i TVN.

Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, mówi że stacja wycofała się z plebiscytu, z przyczyn biznesowych oraz związanych ze zmianami w ustawie o radiofonii i telewizji dotyczących ograniczenia autopromocji. Do czasu autopromocji zaliczane są emitowane przez telewizje spoty zachęcające do głosowania na ich twarzy i programy.

Z kolei telewizja TVN nie informuje oficjalnie o powodach braku udziału w tegorocznych Telekamerach. - Władze stacji zdecydowały o tym po szczegółowej analizie wszystkich za i przeciw - mówi Wirtualnemedia.pl tylko Karol Smoląg, rzecznik prasowy Grupy TVN. - źródło wirtualnemedia.pl

Po ostatnich wydarzeniach, gdzie TVP zgarnęła w zasadzie wszystkie nagrody w ogóle nie dziwię się decyzjom Polsatu i TVN. Ale czy nagroda Telekamery jest nadal prestiżowa?