Anka z pierwszej serii jako matka i żona, zmęczona i zdradzana, po urodzeniu Gniewka zamieniła się w przepiękną, seksowną i wyuzdaną kobietę. Po raz kolejny zazdroszczę figury. I świetnie, że w serialu porzucone kobiety z nastoletnimi dziećmi mogą znaleźć inspirację.
Knappe po rozwodzie (za który drogo zapłacił) i rozmowa ojca z córką o kochance. Co jeszcze?

Pola ubierająca choinkę rewelacyjna. Jednak dzisiaj wzruszył mnie jej asystent Kubuś, który po tylu odcinkach w końcu zyskał w oczach swojej przełożonej i mógł zwycięskim spojrzeniem okazać pogardę stażyście. Jeremiasz zupełnie nie na miejscu, szczerze powiedziawszy aktor w przetłuszczonej fryzurze i zaniedbanej brodzie nie ma prawa podobać się żadnej kobiecie. Szkoda również, że stażysta nie dostał ani słowa tłumaczenia. Rozumiem, że Klemens został słusznie ukarany za zdradę, a co tłumaczyło zachowanie Poli wobec Ignacego? Wizyta w biurze podróży nieznanej kobiety, która powiedziała kilka słów prawdy na temat obaw o życie uczuciowe swojego syna. Taki niedopracowany wątek.

Mańka w końcu przeżyła swój pierwszy raz. I dobrze, że zrobiła to z Grocholem, chociaż para pogodziła się w kilka minut, nie mam pojęcia dlaczego młoda kobieta była aż tak zdesperowana aby stracić cnotę bez miłosnych wyznań, z byłym który ją zdradził. Oczywiście lepiej, że zrobiła to ze swoim starym chłopakiem, a nie Danielem. Jakoś na siłę to poprowadzono i zdecydowanie za szybko. Czyżby Mańka miała zostać ukarana za swoje postępowanie nastoletnią ciążą?

Jad irytuje coraz bardziej. Widzi, że Anka całuje się z Jerzym, jednak namolnie wystaje pod restauracją z kolejną propozycją spotkania. Przy okazji świetna randka Kardamonu i Imbiru ;) Anka wyglądała świetnie, scena gotowania bardzo dobra, widać było napięcie między bohaterami wieczoru.
Mam nadzieję, że Jerzy z Anką w końcu będą razem bez zbędnych “postaci pobocznych”, które tylko denerwują widza. Świetna rozmowa o dzieciach, widać, że Szyc w kilku momentach poddał się improwizacji.

Żabcie tak sobie, chociaż płaczący Adamczyk mnie rozwalił konkretnie. Irenka i jej nowy związek + szpiegujący przyjaciele też mnie nie porwali.
Pochwalę za dobór muzyki do poszczególnych wątków. Raz, dwa żeby było szybko - tym razem bawiłam się świetnie na odcinku. Zostaje do rozwiązania nowy chłopak Oli/Poli czyli przyjaciel Anki i pediatra Gniewka jednocześnie.
Młody aktor wcielający się w rolę syna Anki jest cudowny, przepiękny i aż dziw, że trafiło jej się tak spokojne dziecko :)
Mocne “Nie pojedziesz do Rozwalina!” z pytaniem Jerzego - naprawdę super :)

Świetny odcinek. Mimo kilku potknięć 3,5 bobra.