Ultraviolet – Kryminalni Online :) – kilka słów po trzech odcinkach

Zrobiłam sobie maleńki maraton z nowością AXN. Kryminał ogląda się nieźle, sprawy są ciekawe i dość oryginalne, a plejada postaci daje radę.
I powiem Wam, że zostałam „wciągnięta” i czekam na więcej (niestety po czterech odcinkach Miasta skarbów nie mogę się przekonać do odpalenia Vod).

Oczywiście nie wymagajcie cudów. To nie jest mroczny Pitbull, czy klimatyczny Glina.

Ultraviolet to bajka o grupie młodych ludzi, którzy dzięki portalom społecznościowym i dostępie do nowinek technologicznych rozwiązują zagadki.
Ach! Gdyby Ojciec Mateusz miałby podobne wsparcie, to każdy morderca z Sandomierza byłby złapany w sześć minut, a resztę czasu odcinka można by śmiało poświęcić na kulinarne potyczki Natalii, czy szachowe rozgrywki 😉

Marta Nieradkiewicz początkowo mnie mocno irytowała, ale po trzeciej odsłonie już kupuję jej manieryczność i luz.
Kulesza i Topa jeszcze się nie rozkręcili, Fabijański bardzo przystojny 😉

W trzech zdaniach o czym to serial:
Jest grupa o nazwie „Ultraviolet”, która zbiera się w Internecie i rozmawia ze sobą za pomocą komunikatorów. Są siostry blogerki modowe, pracownik lotniska i orientalny haker.
Ola – główna bohaterka nie mogąc poradzić sobie z bezradnością policji (niebieskich) dołącza do fioletowych i wraz z „wujkiem” zaczynają prace detektywistyczne.

Kto im za to płaci? Nie wiem.
Owszem padło na początku zdanie, że nie biorą każdej sprawy i pomagają tylko wybranym. Ale już w pierwszym odcinku zupełnie za darmo rozgryźli przypadek zmarłej dziewczyny.

Oglądam bez poczucia obciachu. Dialogi są niezłe, jest nowocześnie i kolorowo.

Polecam.
3 bobry na dobry początek.

3 odpowiedzi do “Ultraviolet – Kryminalni Online :) – kilka słów po trzech odcinkach”

  1. jestem po 2 odcinkach, rzeczywiście dobrze to się ogląda, świeży pomysł na serial kryminalny, reklama sony nie jest nachalna, główna bohaterka trochę mnie denerwuje, za pyskata i pewna siebie, ale może taka ma być, no i pomocnicy tacy nie szablonowi, a wgl jest Kulesza, Topa i Żurawski.

  2. pierwszy odcinek klapa dwa następne sporo lepsze. Denerwuje mnie maniera Pani Nieradkiewicz i jej wada wymowy, widze z nią już którąś produkcję i to się powtarza. ogólnie ten serial to taka bajeczka

  3. Mi się podoba, oczywiście nie jest to serial z najwyższej półki (tak jak Wataha), ale ciekawy i wciągający.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *