Po pierwszej serii mogę z ręką na sercu napisać: Ultraviolet to kawał przyzwoitej rozrywki z kryminalnym klimatem.
Oczywiście nie spodziewajcie się cudów. Serial nie otworzy przed Waszą podświadomością żadnych okien, nie będziecie też mówić: No WOW - tego się nie spodziewałem ;)

Większość przypadków to raczej bajko-bzdurki, a poczynania bohaterów niejednokrotnie mocno Was rozbawią (Wchodzenie w samotności do opustoszałych domów, czy podążanie za psychopatą z nożem - zamiast uciekać do samochodu i wzywać policję).

Można tak wymieniać i wymieniać.

Podobnie kupy nie trzyma się cała sytuacja “działalności” w sensie finansowym. Jak im się to w ogóle opłaca? Większość spraw to pomoc dla biednych i pokrzywdzonych.
Policja raczej nie kwapi się do wsparcia, a o dotacjach finansowych zupełnie nie ma mowy. Elitarna jednostka wykorzystuje cały swój cenny czas, paliwo, abonamenty telefoniczne, Ba! nawet kryptowaluty z Kajmanów na opłacanie swojego “hobby” ;)
Bo jak inaczej to nazwać?

Grupa ludzi: Blogerki modowe, student/haker, emeryt, pracownik lotniska i kierowca Ubera bawią się w domorosłych detektywów z dużo lepszym skutkiem niż cały skład łódzkiej policji. Na etacie. Za nasze podatki ;)

(Tak się człek zastanawia po raz kolejny - po kiego grzybka utrzymywać to państwowe tatałajstwo, kiedy sprawę rozwiązuje w/w grupa, ksiądz na rowerze, czy wytrenowany pies ;) Ale to już na marginesie).

Podoba mi się nowoczesność. Tu Uber, tu BitCoin, tu dostęp do setek aplikacji, gry, przesył, łącza, transmisja w czasie rzeczywistym…
Podoba mi się klimat - taki niewymuszony i swojski. Dialogi są momentami świetne: Krótkie, treściwe - lakoniczno/obraźliwe przekazy. Taka uliczna naturalność bez łaciny.

Aktorzy są dobrani bardzo dobrze, chociaż w drugim planie widzę tyle perełek, iż chciałabym więcej i więcej (Topa, Bosak, Kulesza).

Serial mnie nie zachwyca, ale bawię się przy nim nieźle. Za scenariusz, reżyserię i dźwięk! Odejmując oczywiście wszelkie głupotki daję… 3 bobry.
Myślę, że można go dopieścić przy drugim sezonie. Bo liczę, że takowy powstanie.
A Wam polecam.
PS. W podsumowaniu 2017 i tak będzie wysoko ;P