Wakacje w serialach

Czas wakacji, lenistwa i wyjazdów. W polskich serialach bohaterowie również wypoczywają, najczęściej słyszmy tylko, że wybrali się na zagraniczny wypoczynek – jak Marek z Hanką, którzy polecieli na romantyczny tydzień do Egiptu, zdarza się również, że oglądamy widoki i atrakcje oczami bohaterów – słynna Madera, sławna po pobycie przyjaciół z „Teraz albo nigdy”.
Gdzie wypoczywają serialowe rodziny? Która serialowa podróż była najbardziej egzotyczna?

Praga – oczami Pana Samochodzika i ekipy dzielnych pomocników, którzy razem z nim szukali skarbów i łapali nieuczciwych złodziejaszków. W kolejnym serialu dla młodzieży „Podróż za jeden uśmiech” Duduś i Poldek przeżywając przygody i zwiedzając Polskę – w końcu szczęśliwie trafiają nad polskie morze.

Nad polskim morzem wypoczywała również rodzina Zduńskich, ale wyjechali ze względów zdrowotnych córeczki Lenki. W nowych odcinkach ekipa M jak miłość ponownie pokaże się na plaży.

W celach zdrowotnych wyjechał również Piotr – ukochany Magdy M. Jego oczami widzieliśmy górskie krajobrazy Zakopanego. W ostatnim odcinku dołączyła do niego pani mecenas, która miała jechać na urlop do Australii.

w Zakopanym również znalazła się ekipa Majki. Tym razem wypad nie jest wyjazdem odpoczynkowym, scenarzyści wysłali tam Anne, za którą podążyli zakochani.

Dużo sielskich obrazów przepięknych polskich wsi pojawiło się w serialach. Najczęściej wyjazdy były spowodowane zmianą miejsca pracy, a przede wszystkim zmianą swojego dotychczasowego życia. I najczęściej robiły to kobiety – Lucy, Sylwia – Blondynka, czy Małgosia – Dom nad rozlewiskiem. Jednak mimo wszystko to nie są wyjazdy stricte wakacyjne. Chociaż niejednokrotnie tak wyglądają.

Klan. Tutaj trwają rozmowy o wyjazdach, bohaterowie planują wakacje, jednak najczęstszym miejscem wypoczynku jest niedoceniany 😉 Topolin, w którym odpoczywa cała rodzina doktora Lubicza.

Londyńczycy zwiedzali Anglię, jednak ich wyjazd był zarobkowy, a widoki mogliśmy podziwiać jakoby przy okazji. Nie kwalifikują się do wakacyjnych wojaży. Jednak w serialu padła nazwa Tunezji, do której Robal zabrał Kingę – dziewczynę wówczas ubogiego Andrzeja.

Bohaterowie 40-latka wypoczywali na działce, jednak zdarzył się również epizod zagraniczny. Inżynier wybrał się do Budapesztu – celem negocjacji. Widzieliśmy jego zmagania z zakupem kryształu i podróż liniami LOT-u.

Paryż – tam wypoczywali bohaterowie serialu Usta Usta. Wycieczka była z okazji rocznicy ślubu. Oczami Agnieszki i Krzysztofa mogliśmy oglądać zdjęcia spod wieży Eiffla.

Przyjaciele z serialu Usta usta bawili się razem na wyjeździe do Rzucewa nad Zatoką Pucką.

Przyjaciółki z KSD też mają w swojej historii wspólny wypoczynek. Jak przystało na mieszkanki wielkiego miasta organizują wyjazd do SPA. W SPA znaleźli się również Marek z Ulą. W senatorskich apartamentach doszło do zbliżenia pary.
Kolejny pobyt w luksusowym SPA zaliczył również Mieczysław Nocul, który z pomocą ojca Mateusza rozwiązywał zagadkę kryminalną.

Egzotyczną podróż mieli również Zimińscy z Na Wspólnej. Mimo, że chcieli wybrać się w romantyczną wycieczkę do Toskanii, Dębkowa wymusiła na nich wspólny urlop na Cyprze. Niestety najbardziej egzotyczne było towarzystwo męczącej „przyjaciółki”. Nie dane nam było jednak zobaczyć plażowania i zwiedzania. Wakacje pojawiły się tylko we wspomnieniach małżeństwa.

Nie można również zapomnieć o przerwanym urlopie Sławka Borewicza, który wraz z przyjaciółką i jej córeczką wynajmują pensjonat na Mazurach.
Mazury pojawiły się w historii serialu „07 zgłoś się” kilka razy. Jednak pobytu Sławka jako ratownika w odcinku „Hieny” nie można zaliczyć do wypoczynku. Pracował wszakże incognito przy okazji opalając się, podrywając kobiety i gapił się na piękny biust Pani Szapołowskej.

Mazury pojawiły się w głównej roli w serialu „Przystań”. W moim rankingu pojawiają się tylko za sprawą pana w rękawkach, ponieważ reszta ekipy nie odpoczywała.

Najbardziej egzotyczną wyprawę mogliśmy jednak oglądać w starych, dobrych Zmiennikach. Tajlandia! Po zakończeniu studiów do domu powrócił Krashan Bhamaradżanga. Niestety nie długo cieszył się z urlopu i atrakcji swojego państwa.


Pamiętacie jeszcze inne wypoczynkowe wyjazdy bohaterów polskich seriali?
Zapraszam do komentowania.

fot.http://magdam.plejada.pl, ustausta.plejada.pl, plejada.pl, http://terazalbonigdy.plejada.pl, e-fakt.pl

Jedna odpowiedź do “Wakacje w serialach”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *