Wiadomości z drugiej ręki – streszczenia 3-8

Jakie są skutki nie czytania umowy przed podpisaniem? Co czeka Piotra?
Kto wpadnie na trop mistyfikacji? Przeczytajcie streszczenia.

3

Piotr jest zszokowany czułym powitaniem ze strony mężczyzny. Dzwoni do Magdy, żądając wyjaśnień. Dowiaduje się, że Tomasz jest chłopakiem Marcina Wilka. Aktor wpada w panikę i chce się wycofać. Kromer przypomina mu, że zgodnie z umową musi zastępować Wilka również w życiu prywatnym. Okazuje się, że Piotr nie przeczytał umowy przed jej podpisaniem. Magda tłumaczy Tomaszowi, że Marcin zachowuje się dziwnie, bo został zarażony wirusem, który przenosi się przez ślinę. Piotr po przeczytaniu umowy orientuje się, że wpadł w tarapaty.

4
Skowrońska postanawia posłużyć się podstępem, aby spotkać się z Wilkiem i dowiedzieć się, dlaczego ją oszukał. Niczego nie podejrzewając, Piotr udaje się na spotkanie. Agata i jej charakteryzatorka zastanawiają się, skąd nagła przemiana u Wilka. Dochodzą do wniosku, że Marcin coś knuje. W stacji robi się nerwowo, bo zbliża się emisja wiadomości, a prowadzący zniknął. Piotr wraca w ostatniej chwili. Podczas relacji na żywo dotyczącej powodzi, zamiast trzymać się scenariusza, atakuje znanego polityka i apeluje do widzów o pomoc powodzianom.

5
Piotr budzi się w szpitalu i odkrywa, że pod budynkiem zebrały się tłumy fanów Marcina Wilka. Wszystkie stacje transmitują relacje dotyczące jego stanu zdrowia. Magda wszczyna śledztwo, aby dowiedzieć się, kto poluzował śruby w krześle. Przesłuchuje wszystkich pracowników. Adam spotyka się z Krystyną, sądząc, że wypadek Piotra to część jej zemsty. Kobieta twierdzi, że nie ma z tym nic wspólnego. Jacek odwiedza Piotra w szpitalu i namawia go, aby przedstawił Kromerowi listę żądań. Po powrocie do pracy Piotr zaczyna stawiać Kromerowi warunki.

6
Kromer mówi synowi, że Marcin przechodzi trudny okres i wyprowadzi się z jego mieszkania na jakiś czas. Tomasz nie chce o tym słyszeć. Jacek wysyła prezesowi kolejne żądania, nie uzgadniając ich z Piotrem. Kromer chce iść na ustępstwa, jednak Magda protestuje. Adam zgadza się na niektóre warunki, by Piotr nie wyprowadzał się od Tomasza. Kuba podejrzewa, że Marcin Wilk ma romans z Jackiem i donosi o tym Tomaszowi. Dziennikarz czatujący w telewizyjnym bufecie dowiaduje się, że małżeństwo Wilków przechodzi kryzys.

7
Żądni sensacji paparazzi nie dają za wygraną i nadal koczują pod domem Agaty. Magda i Adam decydują, że aby uciąć pogłoski o kryzysie małżeńskim, Piotr powinien zamieszkać z Agatą. Dziennikarka nie jest zadowolona z nowego lokatora i daje mu to jasno do zrozumienia. Reżyser Karol odkrywa, że Marcin Wilk nagle stał się praworęczny, a wcześniej pisał lewą ręką. Postanawia zbadać tę sprawę. Z powodu konfliktu między Piotrem i Agatą główne wydanie wiadomości jest pasmem pomyłek. Magda i Adam obawiają się, że widzowie im tego nie wybaczą.

8
Piotr dowiaduje się, że Agata była kiedyś zakochana w Marcinie. Krystyna wysyła swojego asystenta, Wiktora, by odnalazł nową umowę Marcina Wilka. Daniel Waśko grozi Kromerowi, że jeśli Wilk nie wyprowadzi się od Agaty, on odejdzie ze stacji i opowie wszystkim o fikcyjnym małżeństwie. Żeby go uciszyć, Magda przydziela mu własny program. Agata nadal trzyma Piotra na dystans, jednak on niezrażony próbuje wkupić się w jej łaski. Tomasz przychodzi do domu dziennikarki, aby „odbić” Marcina. Krystyna umawia się na spotkanie z Danielem Waśką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *