Serial “codzienny” znika z anteny ze względu na słabą oglądalność, a szkoda. W porównaniu do innych “produkcji”, którymi stacje bawią nas od poniedziałku do piątku (lub zazwyczaj czwartku) warto docenić pracę aktorów, którzy naprawdę rewelacyjnie wcielili się w swoje role.
Bywało dramatycznie, chociaż częściej komediowo. Poniżej mój subiektywny ranking Top 5. Trudno mi było wybrać ulubieńców i kilkakrotnie zmieniałam listę. A może i Wy w komentarzach macie ochotę kogoś docenić?

Zawsze musimy kogoś pominąć, a to nie jest łatwe przy tak dobrej obsadzie. Mimo wszystko uważam, że to mężczyźni skradli ten serial, a aktorzy, którzy wcielają się w poszczególne postacie są bardziej wyraziści i zdecydowanie pokazali więcej “warsztatu”.

Miejsce 5 Maja Hirsch - Magda Szwed
Jedyna postać kobieca, która znalazła się w moim zestawieniu. “Sztywniara”, profesjonalistka, w zasadzie kierująca życiem całej stacji. Pani Maja nadal dostaje do zagrania role kobiet, które muszą mocno walczyć o swoje szczęście, jak nie w miłości to w biznesie. Przy okazji jak zwykle świetnie się prezentuje.

Miejsce 4 Arkadiusz Janiczek - Wiktor, asystent Krystyny Skowrońskiej
Na początku poznaliśmy go jako pantoflarza - pracownika wiecznie niezadowolonej Pani prezes. Spełniał zachcianki, szpiegował i był na każde zawołanie. Obecnie, w nowej stacji, z perspektywą na miłość rozwinął się i wyraźnie odstresował. Pana Arkadiusza wolałam w wersji “zastraszonej” ;) szkoda, że w tym tygodniu już koniec jego przemian.

Miejsce 3 Michał Sitarski - Jacek Makowski
Tutaj miałam dylemat, bo postać Jacka na początku wydawała mi się za bardzo przerysowana. Ale tak właśnie postępuje ten bohater od pierwszego odcinka do ostatniego. Jest skończonym kretynem, który miewa genialne pomysły ratujące innych. Uwielbia piękne kobiety i drogie przedmioty. Ale Michał Sitarski potrafi się upić (z pomocą niewielkiej piersiówki), improwizuje w wielu scenach (widać, że świetnie bawi się z Wojciechem Mecwaldowskim), wydaje tysiące odgłosów i miewa problemy z tekstem. Ale każda scena z jego udziałem jest prawdziwym majstersztykiem.

Miejsce 2 Waldemar Błaszczyk - Tomasz Krommer
Jedna z lepiej zagranych postaci gejowskich w polskim serialu. Tym razem nie mamy do czynienia z poprawnym przyjacielem głównej bohaterki, który jest świetnie ubrany i nikt nie podejrzewa go o inną orientację. Tomaszek oficjalnie przyznaje się do tego, że jest gejem, ubiera się w obcisłe ciuchy, przy czym jest cudownym, dobrym człowiekiem. Krypto-hetero wątek pozostanie jednym z moich ulubionych.

Miejsce 1 - A jednak Mecwaldowski, Marcin Wilk / Piotr Wilczyński
Po raz kolejny Wojciech Mecwaldowski udowodnił nam, że jest obecnie najlepszym aktorem komediowym w Polsce. Improwizuje prawie w każdym odcinku, swoją podwójną rolę odgrywa znakomicie, a właściwie potrójną, a nawet więcej ;)
Pan Wojciech schudł do tej roli i pozbył się zarostu (w zasadzie na naszych oczach). Potrafi zagrać zimnego profesjonalistę, pijanego, zwariowanego aktora, zazdrośnika, ofiarę telewizyjnych układów, buntownika, przyjaciela, zakochanego w żonie brata - i to w zaledwie w jednym odcinku.
Chapeau bas