„Wikingowie” powracają na HISTORY

W październiku 2013 roku kanał HISTORY zaprezentował polskim widzom pierwszy na swojej antenie serial fabularny „Wikingowie” – opowieść o niezwykłym życiu i przygodach nordyckich wojowników pragnących poznawać świat i podbijać nowe tereny.

Po sukcesie pierwszego sezonu, „Wikingowie” powrócą na telewizyjne ekrany w kwietniu 2014 wyłącznie na HISTORY.

W drugim sezonie przyjrzymy się, jak Ragnar Lodbrok (Travis Fimmel) wykorzystuje swoją nowo zdobytą pozycję jarla, by plądrować, grabić i odkrywać nowe królestwa wraz z grupą swoich nieustraszonych wojowników. Dzięki sojuszowi z królem Horikiem (Donal Logue), Ragnar posiada władzę większą niż kiedykolwiek. Okupiona jest ona jednak wielkim kosztem – zdradą brata, Rollo, kłopotami w małżeństwie z Lagerthą (Katheryn Winnick) i pogardą jego ukochanego syna, Björna. Przyjaciele stają się wrogami i tworzą się nieprawdopodobne sojusze. Bohaterowie spiskują, wyrównują rachunki, przelewają krew… a wszystko to pod czujnym okiem bogów.

Po raz kolejny zapowiedź zanurzonego w skandynawskiej mitologii serialu HISTORY, która będzie wykorzystywana na całym świecie, stworzyło polskie studio animacji Platige Image. Jednak w przeciwieństwie do zeszłorocznego teasera, który był w całości animacją 3D, tym razem zwiastun łączy w sobie „live-action” oraz efekty specjalne.

Praca przy takiej produkcji to zawsze duże wyzwanie, zwłaszcza, że tym razem musieliśmy znaleźć najlepszy sposób na przeniesienie pomysłu zespołu kreatywnego z HISTORY na ekran. Następnie były zdjęcia oraz etap postprodukcji, podczas którego tworzyliśmy wszystkie efekty specjalne– mówi Tomek Bagiński, reżyser zwiastuna.Byliśmy pod wielkim wrażeniem ogromu przedsięwzięcia, jakim jest produkcja serialu „Wikingowie”. Materiały promocyjne, w tym nasz trailer, kręcone były w dwie kolejne soboty, w przerwie między zdjęciami do nowego sezonu.Oznaczało to przede wszystkim niesamowite tempo pracy, jedno spóźnienie mogło oznaczać niewyrobienie się z materiałem, a przecież zwiastun to tylko czubek góry lodowej – dodaje.

„Wikingowie” to najpopularniejszy w 2013 roku nowy serial fabularny w Stanach Zjednoczonych wśród produkcji stacji kablowych i satelitarnych ze średnią ponad 4 milionów widzów na odcinek. W Polsce serial na HISTORY oglądało średnio blisko 90 tysięcy widzów, a w paśmie premierowym dało kanałowi pozycję lidera wśród stacji dokumentalnych.

[exp link=”//www.youtube.com/v/erAb44KXHrE?version=3&hl=pl_PL&rel=0″ swf=”yes”]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *