Wiosenne nowości – Morze przeciętności… [TOP]

No cóż. Nadszedł czas na podsumowanie polskich seriali na półmetku.
Na pierwszy ogień pójdą Nowości.
Stacje nas nie rozpieściły – są tylko TRZY tytuły do oceny.

Jakie ja mam pole manewru? Gdybym miała do oceny dziesięć seriali z pewnością pojawiłby się rewelacyjny TOP (bo i takowe wcześniej się zdarzały).
Porozmawiajmy jednak o: Powiedz tak, Drugiej szansie i BODO.

Wszystkie w/w produkcje oceniam na 3. Nie trzy bobry, tylko na ocenę dostateczną (jak w podstawówce).
Bodo – to jednorazowy eksperyment, Druga szansa otrzymała nowy sezon, a Powiedz tak zalicza bardzo słabe wyniki oglądalności – nie spodziewam się kolejnej odsłony.

Moje Top (Alfabetycznie)

(3) Bodo
Pomimo znakomitych aktorów w rolach drugoplanowych dotychczas podobał mi się JEDEN odcinek.
Tomasz Schuchardt na razie nie przypadł mi do gustu, a Antek Królikowski zniknął zanim na dobrze się rozkręcił.
Miesiące przygotowań: układy choreograficzne, znane nazwiska, scenografia, kostiumy i co? I brak dynamicznej postaci, która to wszystko może połączyć.
Do wyboru: bladawe dialogi, albo mocne sceny seksu (nie przeznaczone dla familijnej rozrywki). Zastanawiam się w jaką grupę docelową skierowany był w/w projekt?
Czekam jednak na nowe odcinki i mam nadzieję, że w czerwcu podniosę ocenę.

(3) Druga szansa.

Ostaszewska, Mecwaldowski, Kożuchowska, Królikowski, Boczarska. Gromada nazwisk, które naprawdę dają z siebie wszystko. Zdarzają się bardzo dobre sceny i ciekawie zagrane momenty. Problem właśnie w tym, że „się zdarzają”.
Bardzo nierówny poziom odcinków. Na ciekawe wydarzenie niekiedy musimy czekać trzydzieści minut oglądając product placement i wykrzywioną twarz Pani Kożuchowskiej, która musi całować się z kłującą brodą 😉
Nadal nie wierzę w wybuch miłości salowej z przymusu – za szybko i bez chemii.
Niebawem do gry włączy się była żona i były narzeczony. Już się nie mogę doczekać (ironia).

(3) Powiedz Tak.
Drugi odcinek wprawił mnie w zachwyt (pierwszy był po prostu głupi). Trzeci potwierdził, że mamy do czynienia z niebanalnym serialem o dziewczynie, która szuka miłości i swojego miejsca w świecie.
A później wszystkie zachwyty się skończyły. Bohaterowie zachowują się jak zbuntowani gimnazjaliści. Brak im kultury, manier i szacunku do innych.
Basia zaczyna irytować widownię – a to nie jest dobry znak na przyszłość.
Zamiast oglądać jak wygląda organizacja wesel w wielkim mieście – mamy do czynienia z bezcelowym błąkaniem się bohaterów po przeróżnych lokacjach.
Poczekamy do finału. Mam nadzieję, że kolejne odcinki wrócą poziomem do początku.

*Nawet nie zauważyłam jak się rymować nauczyłam 😉

4 odpowiedzi do “Wiosenne nowości – Morze przeciętności… [TOP]”

  1. Z tych nowości wybieram Powiedz tak. Drugą szansę po ostatnim odcinku odpuszczam. Bodo no cóż dla mnie to jest największe rozczarowanie. Powiedz tak ma duży potencjał, mam nadzieję, że będzie dane nam go jeszcze obejrzeć.
    Liczę też, że Bodo ruszy do przodu…

  2. w 8 odcinku jest wesele, Baśka dostanie w twarz. Niepokoi mnie natomiast scena z Michałem. Moim zdaniem Ci bohaterowie wszyscy są odrealnieni.

  3. Tak się zastanawiam czy rzeczywiście te przygotowania do Bodo tyle trwały ile mówiono. Jeśli tak to szkoda że widz tego nie widzi na ekranie A jeśli nie to szkoda że produkcja oszukuje telewidzów.

  4. Odnośnie układów choreograficznych w Bodo, może się dopiero rozkrecają wraz z nabierającą pędu karierą głównego bohatera? Świetne dwa filmy o przedwojennej rewii zrobił Janusz Rzeszewski i obawiam się, że tym razem Bodo go nie pokona. Na plus tylko tyle, że aktorzy śpiewają i tańczą bez dublera, a nie mają łątwo, bo podrabiają ikony polskich scen. Wprawdzie każdy śpiewać może, ale w tym przypadku rzecz zobowiązuje;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *